środa, 16 października 2019 napisz DONOS@

Porządki po zimie w Łomży jeszcze (po)trwają

Łomżyńskie MPGKiM podliczyło zakończoną niedawno zimę. Była krótko dość sroga, więc na walkę z nią wydano znacznie mniej niż w poprzednim sezonie. Zimą na jezdnie wysypano 1 000 ton soli i 650 ton piasku. - Teraz wydaliśmy ponad 1 milion 200 tysięcy złotych, a w poprzednim sezonie zimowym było to ponad półtora miliona złotych za materiały i robociznę około 40 pracowników, łącznie z Zakładem Zieleni Miejskiej oraz z kierowcami Zakładu Oczyszczania Miasta na pługach i solarkach - ocenia Marek Olbryś, wicedyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży.

Fot. archiwum
Fot. archiwum

Jedna piąta, czyli 20 procent mniej pieniędzy na usuwanie skutków tegorocznej zimy nie oznacza, że na usuwanie skutków zimy wydanych zostanie dużo mniej niż rok temu. Miasto na zimę 2011/2012 zarezerwowało w budżecie 1 mln 400 tys. zł i ciągle trwa pozimowe łatanie dziur w jezdniach.
- Zima na ulicy Wojska Polskiego, gdzie stan jezdni jest fatalny, będzie odczuwalna jeszcze przez dłuższy czas – kontynuuje wicedyrektor Olbryś. - Tam musi zostać przeprowadzony remont generalny, podobnie jak na alei Sikorskiego i ulicy Przykoszarowej. Wszędzie w asfalcie są pęknięcia wzdłużno-poprzeczne, co widać także na mniejszych ulicach osiedlowych, na przykład, Reymonta, Prusa i Małachowskiego. Tu poradzimy sobie sami – dodaje.
Bieżących napraw nawierzchni ulic dokonują pracownicy MPGKiM w różnych punktach miasta na co dzień: wycinają zniszczony asfalt, który najpierw ląduje w recyklerze i po podgrzaniu gazowo w wibrującym kotle z masą bitumiczną służy ponownie do wypełniania i wyrównywania ubytków.
- Cały czas z tym walczymy na Wojska Polskiego i Sikorskiego, zwłaszcza przy skrzyżowaniach, gdzie hamują i stają ważące dziesiątki ton TIR-y – dodaje Marek Olbryś. - Tak naprawdę to skutek jeszcze ubiegłorocznego lata, gdy pod wpływem wysokich temperatur rozjeżdżały asfalt: zimą w te zagłębienia i szparki dostała się woda, a mróz rozsadził nie tylko nawierzchnię, ale i dolne warstwy jezdni.
Jednocześnie pracownicy Zakładu Zieleni Miejskiej dokonują pielęgnacyjnego cięcia żywopłotów i wycinają uszkodzone konary drzew. Ani się obejrzymy, w wielu miejscach na rondach, skwerach i rabatach pojawią się zasadzone przez nich na wiosnę kwiaty. Na początek – wielobarwne bratki.

Mirosław R. Derewońko

190729010534.gif

 
180410021817.gif
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę