piątek, 18 października 2019 napisz DONOS@

Akt oskarżenia przeciwko mordercom wiceprezydenta

Prokuratura Okręgowa w Łomży wysłała do sądu akt oskarżenia przeciwko mordercom byłego wiceprezydenta miasta Krzysztofa Choińskiego. Pięciu mężczyznom, z których czterech odpowiadało będzie w warunkach recydywy, grozi nawet dożywocie. Przypomnijmy, brutalne morderstwo wydarzyło się w październiku ubiegłego roku. Bardzo szybko śledczy zatrzymali wszystkich oprawców, choć dwóch próbowało uciekać. Jednego zatrzymano w Orzyszu, drugiego w Słubicach na granicy polsko-niemieckiej.

Fot. archiwum
Fot. archiwum

Krzysztof Choiński został brutalnie pobity w nocy z 18 na 19 października ubiegłego roku na melinie przy ul. Kwadratowej – zaledwie ok.150 merów od własnego domu. Następnie wiceprezydent został wywieziony na łąki w okolicach Rybna gdzie brutalnie pobitego porzucono go i gdzie bez udzielenia pomocy zmarł. Prokuratura zarzuty zabójstwa przedstawiła pięciu mieszkańcom Łomży: 22-letniemu Grzegorzowi B., 23-letniemu Marcinowi S., 24-letniemu Sławomirowi C., 28-letniemu Grzegorzowi O. i 43-letniemu Andrzejowi K. Wszyscy trafili do tymczasowego aresztu. Teraz przeciwko nim został skierowany akt oskarżenia. Prokurator Maria Kudyba, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łomży podaje, że mężczyznom zarzucą się  dokonania morderstwa ze szczególnym okrucieństwem i w związku z rozbojem.

Według aktu oskarżenia sprawcy działali bardzo brutalnie, Choiński został dotkliwie pobity, w akcie oskarżenia mowa jest też m.in. o polewaniu go gorącą wodą. Przestępcy chcieli w ten sposób zmusić mężczyznę do podania kodów PIN do kart bankomatowych, które mu zabrali.

Zgodnie z kodeksem karnym grozi za to kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

191007024330.png

 
190904015236.gif
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę