Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Akt oskarżenia przeciwko mordercom wiceprezydenta

Główne zdjęcie
Fot. archiwum

Prokuratura Okręgowa w Łomży wysłała do sądu akt oskarżenia przeciwko mordercom byłego wiceprezydenta miasta Krzysztofa Choińskiego. Pięciu mężczyznom, z których czterech odpowiadało będzie w warunkach recydywy, grozi nawet dożywocie. Przypomnijmy, brutalne morderstwo wydarzyło się w październiku ubiegłego roku. Bardzo szybko śledczy zatrzymali wszystkich oprawców, choć dwóch próbowało uciekać. Jednego zatrzymano w Orzyszu, drugiego w Słubicach na granicy polsko-niemieckiej.

Krzysztof Choiński został brutalnie pobity w nocy z 18 na 19 października ubiegłego roku na melinie przy ul. Kwadratowej – zaledwie ok.150 merów od własnego domu. Następnie wiceprezydent został wywieziony na łąki w okolicach Rybna gdzie brutalnie pobitego porzucono go i gdzie bez udzielenia pomocy zmarł. Prokuratura zarzuty zabójstwa przedstawiła pięciu mieszkańcom Łomży: 22-letniemu Grzegorzowi B., 23-letniemu Marcinowi S., 24-letniemu Sławomirowi C., 28-letniemu Grzegorzowi O. i 43-letniemu Andrzejowi K. Wszyscy trafili do tymczasowego aresztu. Teraz przeciwko nim został skierowany akt oskarżenia. Prokurator Maria Kudyba, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łomży podaje, że mężczyznom zarzucą się  dokonania morderstwa ze szczególnym okrucieństwem i w związku z rozbojem.

Według aktu oskarżenia sprawcy działali bardzo brutalnie, Choiński został dotkliwie pobity, w akcie oskarżenia mowa jest też m.in. o polewaniu go gorącą wodą. Przestępcy chcieli w ten sposób zmusić mężczyznę do podania kodów PIN do kart bankomatowych, które mu zabrali.

Zgodnie z kodeksem karnym grozi za to kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę