Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Pamięci Przemysława Gosiewskiego...

- Naszym obowiązkiem jest dążyć do prawdy, aby budować wolną, suwerenną Polskę – mówiła Beata Gosiewska, żona śp. Przemysława Gosiewskiego, który był jedną z 96 ofiar śmiertelnych katastrofy prezydenckiego samolotu w kwietniu 2010 roku. Żona byłego wicepremiera, wraz z jego matką i posłem Lechem Kołakowskim, w Muzeum Północno-Mazowieckim w Łomży otworzyła wystawę poświęconą Przemysławowi Gosiewskiemu. Podczas otwarcia mówiła, że w Polsce z tej katastrofy „zrobiono spektakl medialny”, a z tych, którzy „dążą do poznania prawdy robi się wariatów”.

Przemysław Edgar Gosiewski urodził się w Słupsku, ale jego rodzina wywodzi się z Gosi Małych pod Zambrowem. W wyborach parlamentarnych 1997 roku startował z listy AWS w wyborach do Sejmu z ówczesnego województwa łomżyńskiego. Jak mówiła na otwarciu wystawy jego matka Jadwiga, Przemysław Gosiewski czuł się związany z rodzinną ziemią. Na wystawie prezentowane są pamiątki zbierane przez rodzinę. Są to przede wszystkim zdjęcia obrazujące życie zawodowe, ale czasem i prywatne Przemysława Gosiewskiego.
Żona tragicznie zmarłego polityka dziękowała przede wszystkim posłowi Kołakowskiemu, za determinację w zorganizowaniu tej wystawy, oraz biskupowi Stanisławowi Stefankowi, za homilię wygłoszoną podczas poprzedzającej otwarcie Mszy świętej. Mówiła, że od chwili katastrofy dążą do poznania o niej prawdy. Podkreślała, że obraz medialny i ten rzeczywisty są zupełnie inne, i że oficjalna wersja o katastrofie lotniczej nie wytrzymuje konfrontacji z wynikami prac niezależnych ekspertów.
- Ja nie wiem, czy to był zamach.  My tylko będziemy spokojnie, konsekwentnie, pomimo wielu upokorzeń, dążyć do poznania prawdy. Tylko czy ta prawda zmieni nasz kraj. Wtedy miałoby to jakiś sens – mówiła Beata Gosiewska.
W ciepłych słowach Przemysława Gosiewskiego wspominali poseł Lech Kołakowski i senator Bohdan Paszkowski – jego partyjni koledzy
- Przemek był bardzo dobrym, lojalnym kolegą. Był dobrym i uczciwym i nieprzeciętnym człowiekiem. Jego działania nacechowane były zawsze profesjonalizmem. Doceniał piękno polskiej wsi, kultury, tradycji i języka. Nadrzędną uwagę zawsze przywiązywał do suwerenności i niepodległości Państwa  Polskiego. Był wielkim patriotą - napisał poseł Lech Kołakowski w folderze wydanym do wystawy. 
- Ważnym rysem Jego osobowości była ideowość, praca dla Polski – dodawał senator Paszkowski. - Jego postać poprzez tę wystawę będzie nam wszystkim jeszcze bardziej przybliżona.

Wystawę o Przemysławie Gosiewskim w łomżyńskim Muzeum będzie można oglądać do 10 maja.

Foto:
Foto: Od lewej: mama Jadwiga Gosiewska, poseł Lech Kołakowski, żona Beata Gosiewska z dziećmi, bp. Tadeusz Bronakowski i bp. Stanisław Stefanek
Foto:
Foto: Mama Jadwiga Gosiewska, żona Beata Gosiewska z dziećmi
Foto:
Foto: Jadwiga Gosiewska i Beata Gosiewska
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Dzieci Przemysława Gosiewskiego

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę