Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 12 lipca 2020 napisz DONOS@

Spadł deszcz

Foto: Spadł deszcz
mm cz, 13 lipca 2006 17:38

W ciągu godziny na każdy metr kwadratowy powierzchni Łomży spadło ponad 30 litrów wody. To grubo ponad połowę tego ile wyniosły łącznie opady przez cały czerwiec. Czwartkową ulewę mieszkańcy witali z otwartymi ramionami...

Będzie nieco chłodniej i wreszcie popada

Foto: Będzie nieco chłodniej i wreszcie popada
cz cz, 13 lipca 2006 14:53

Zmianę pogody zapowiadają synoptycy. Po kilkunastu dniach upałów wreszcie ma się nieco ochłodzić i nareszcie ma też popadać. Jutro temperatura w ciągu dnia – zgodnie z zapowiedziami meteorologów nie powinna przekroczyć 25 st. C, a deszcz ma padać przez kilka godzin. Wiesław Winnicki dyżurny synoptyk z białostockiego Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed burzami, które już dziś mogą nawiedzić region.

Łomżyńskie działki bez wody

Foto: Łomżyńskie działki bez wody
cz cz, 13 lipca 2006 14:33

Coraz częściej, z utęsknieniem wypatrując deszczowych chmur, w niebo spoglądają łomżyńscy działkowcy – zarówno Ci z Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Wiarus” jak i Ci z położonych tuż obok „Wiarusa” Pracowniczych Ogrodów Działkowych im. „Jakuba Wagi” w Łomży.

Szansa na komunalne M

cz śr, 12 lipca 2006 15:39

Po latach przerwy w Łomży ponownie pojawiają się szanse na otrzymanie komunalnego mieszkania. Jeszcze w tym roku szczęście uśmiechnie się do kilkunastu rodzin. Za rok komunalne M ma uzyskać kolejnych 48.

Uwaga: Upały i burze

Foto: Uwaga: Upały i burze
cz śr, 12 lipca 2006 11:34

Meteorolodzy z białostockiego Biura Prognoz ostrzegają przed burzami, które popołudniu i nocą mogą nawiedzić region. Będzie im towarzyszyły przelotne opady deszczu – miejscami bardzo intensywne i silny, porywisty wiatr. Dziś i jutro nad regionem ciągle będzie upalnie - do 33°C.

Cieplej i coraz bardziej sucho

cz śr, 12 lipca 2006 10:26

Średnia czerwcowa temperatura powietrza w województwie była znacznie wyższa od średniej wieloletniej. W rejonie Łomży kształtowała się ona na poziomie 17 st. Celsjusza wobec około 14 przed dwoma laty. W tym samym czasie znacznie zmniejszyły się opady. Przez cały czerwiec w Łomży i okolicy spadło tylko 50 mm deszczu wobec około 70 mm w 2004 roku. To wszystko sprawia, że teraz poziom wód gruntowych jest niższy nawet o pół metra od średniej wieloletniej.

1,2 mln dla organizacji pożytku

Foto: 1,2 mln dla organizacji pożytku
cz wt, 11 lipca 2006 14:35

Ponad dwukrotnie w stosunku do ubiegłego roku wzrosła liczba osób, które przekazały 1 proc. swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Podczas rozliczania ubiegłorocznych dochodów mieszkańcy województwa podlaskiego organizacjom tym przekazali niemal 1,2 mln zł.

Bloki zabudują ostatnie enklawy zieleni

Foto: Bloki zabudują ostatnie enklawy zieleni
cz wt, 11 lipca 2006 13:52

Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa chce wybudować bloki przy ulicach Kołłątaja i Wyszyńskiego. Obie planowane lokalizacje budzą sprzeciw mieszkańców. Enklawy zieleni na których ŁSM chce wybudować bloki dotychczas były wykorzystywane jako place zabaw. Mieszkańcy protestują, a spółdzielnia odpowiada, że wszystko jest zgodne z prawem i że bloki budować musi bo jest coraz dłuższa kolejka potrzebujących.

Płoną lasy

Foto: Płoną lasy
cz pon, 10 lipca 2006 15:06

Ponad pół hektara lasu strawił pożar w okolicach miejscowości Siemień n/rz nieopodal Łomży. Ogień w lesie pojawił się około 13.30. Jak relacjonują świadkowie „coś zaiskrzyło” na linii energetycznej przebiegającej przez las. Po chwili płomienia ognia obejmowały coraz większe połacie poszycia leśnego. Unoszący się wysoko czarny dym widoczny był odległości kilku kilometrów.

Wicepremier Giertych przy grobach Żydów w Jedwabnem

Foto: Wicepremier Giertych przy grobach Żydów w Jedwa...
cz pon, 10 lipca 2006 14:37

Kilkudziesięciu Żydów, w tym ambasador Izraela w Polsce, wzięli udział w uroczystości 65. rocznicy pogromu w Jedwabnem. Przez pomnikiem ku czci pomordowanych Żydzi odmówili modlitwy, a następnie złożono kwiaty. Wiązankę z biało-czerwonych róż złożył także wicepremier Roman Giertych.

Pół miliarda dla rolników

cz pon, 10 lipca 2006 09:47

Niemal pół miliarda złotych otrzymali w tym roku rolnicy z województwa podlaskiego w ramach tzw. „płatności bezpośrednich” czyli unijnej dopłaty do każdego hektara uprawianej ziemi. Średnio każdy z niemal 84,5 tys zł rolników, którzy w ubiegłym roku złożył do ARiMR wniosek otrzymał po 5 865 zł.

Pół ronda już jest

Foto: Pół ronda już jest
cz pon, 10 lipca 2006 07:37

Robotnicy pracujący na skrzyżowaniu ulic: Wojska Polskiego, Poznańskiej i Browarnej wybudowali już ponad połowę ronda, w które zastąpi dotychczasowe skrzyżowanie. Niemal kompletnie ukończony jest wjazd w ul. Wojska Polskiego od ulicy Poznańskiej. Dziś pracownicy PBK przenieśli się na drugą stronę skrzyżowania. W związku z powyższym zmienia się organizacja ruchu.

Nawet w Łomży PO zdąży

Foto: Nawet w Łomży PO zdąży
mm pt, 07 lipca 2006 17:40

„Nawet w Łomży PO zdąży” - tak ochoczo odpowiadał Bronisław Komorowski wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej, na pytanie: Czy PO będzie miała odwagę iść pod własnym szyldem do tegorocznych wyborów samorządowych w Łomży?. W piątkowe popołudnie Bronisław Komorowski i Robert Tyszkiewicz przewodniczący PO w województwie podlaskim spotkali się z grupką łomżyńskich działaczy partii.

Katastrofalne zagrożenie pożarowe w lasach

Foto: Katastrofalne zagrożenie pożarowe w lasach
cz pt, 07 lipca 2006 14:32

Z godziny na godzinę pogarsza się sytuacja w lasach. Upały sprawiają, że katastrofalne zagrożenie pożarowe występuje w lasach na terenie całej Polski. Po Nadleśnictwie Łomża kolejne w regionie zakazują wstępu do swoich lasów.

Wojewoda zbada łomżyńskie znaki zakazów wjazdu

cz pt, 07 lipca 2006 10:13

Wojewoda podlaski ma rozstrzygnąć, czy przez stary most w Łomży będą mogły jeździć ciężkie TIR-y czy też nie. Wczoraj znaki zakazu wjazdu na most samochodów powyżej 30 ton ustawiono na polecenie prezydenta Łomży Jerzego Brzezińskiego. Z taką organizacja ruchu nie zgadza się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku, która uważa, że drogą nr 61 przez Łomżę i most bez żadnych przeszkód mogą jeździć samochody o nacisku do 10 ton na oś, a więc także te którym prezydent zakazał wjazdu na most.

Było w Białymstoku jest w Łomży...

cz cz, 06 lipca 2006 23:18

Wojewoda Podlaski Jana Dobrzyński wyznaczył Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łomży i WORD w Suwałkach jako miejsca gdzie egzaminy mogą zdawać instruktorzy nauki jazdy. Dotychczas jedynym takim miejsce w województwie podlaskim był WORD w Białymstoku.

Milionerzy są wśród nas

cz cz, 06 lipca 2006 15:00

Jeden z mieszkańców województwa podlaskiego po podliczeniu swoich ubiegłorocznych zarobków musiał fiskusowi dopłacić jeszcze 1 mln 336 tys. 256 zł. Aż 125 osób – mieszkańców województwa podlaskiego – w zeznaniach PIT przyznało się do uzyskania w minionym roku dochodu powyżej miliona złotych – podaje Izba Skarbowa w Białymstoku.

Ale dziura...

Foto: Ale dziura...
cz śr, 05 lipca 2006 14:51

Pęknięta rura wodno-kanalizacyjna była przyczyną sparaliżowania ruchu w Łomży. Rura pękła w sobotę pod nawierzchnią Alei Legionów, tuż przy skrzyżowaniu jej z Aleją Piłsudskiego. Choć wodociągowcy awarię usunęli stosunkowo szybko ogromna, o powierzchni kilkudziesięciu metrów kwadratowych dziura w jezdni jest do dziś.

Zabójcza krajzega

cz śr, 05 lipca 2006 08:43

Do nieszczęśliwego wypadku doszło w poniedziałek popołudniu w jednym z gospodarstw w Toczyłowie nieopodal Grajewa. 71 – letni mieszkaniec wsi piłą tarczową tzw. krajzegą ciął drewno. W pewnym momencie mężczyzna – jak podaje grajewska policja - tak nieszczęśliwie się poślizgnął, że tarcza piły wbiła się w jego lewą nogę, przecinając m.in tętnicę.

Sucho w lasach

Foto: Sucho w lasach
cz wt, 04 lipca 2006 11:53

W lasach wszystkich nadleśnictw regionu obowiązuje trzeci najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. W lasach na terenie powiatów grajewskiego, kolneńskiego, łomżyńskiego, wysokomazowieckiego i zambrowskiego wilgotność ściółki leśnej wczoraj wieczorem spadła poniżej 10%. Od jutra do odwołania, leśnicy wprowadzają zakaz wstępu do lasu na terenie Nadleśnictwa Łomża.

« · «« · 963 · 964 · 965 · 966 · 967 · 968 · 969 · 970 · 971 · 972 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę