wtorek, 18 lutego 2020 napisz DONOS@

Łomża za mała na CUP

cz śr, 20 lipca 2005 21:25

„Obszar dotychczas obsługiwany przez RUP w Łomży w zakresie usług pocztowych nie spełniał kryteriów przyjętych dla utworzenia samodzielnego organizacyjnie rejonu. Dlatego też zdecydowano o włączeniu terytorium działania RUP Łomża do Oddziału Rejonowego w Białymstoku, tworząc w Łomży przedstawicielstwo operacyjne.” Tak na pytanie posła Wojciecha Borzuchowskiego dlaczego w Łomży nie będzie Centrum Usług Pocztowych odpowiedział Zdzisław Hensel podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury. Minister dodał także, że choć zmiany na łomżyńskiej poczcie będą duże pocztowcy nie powinni stracić pracy.

Miliony euro na wodę

cz śr, 20 lipca 2005 09:38

Konsorcjum Hydrobudowa S.A. z Gdańska i B&W z Pruszcza Gdańskiego za ponad 4 i pół miliona euro wybuduje jedną i zmodernizuje drugą stację uzdatniania wody w Łomży. Firmy z kwotą 4 mln 564 tys 320,46 euro wygrały przetarg na realizację tej inwestycji, która ma być realizowana z dużym zaangażowaniem środków unijnych z programu PHARE 2003 Spójność Społeczno-Gospodrcza. Przeprowadzone w Łomży badania wykazały, iż ponad 70% wykorzystywanych wód wykazuje ponadnormatywne zawartości żelaza, manganu, mętności. Inwestycja ma to zmienić. Dostarczana do łomżyńskich mieszkań i przede wszystkim przedsiębiorstw woda zanim wyleje się z kranu ma zostać przefiltrowana i napowietrzona.

Zmiany w parafiach

cz wt, 19 lipca 2005 23:56

Na internetowych stronach Kurii Łomżyńskiej opublikowano dokument opisujący zmiany personalne jakie nastąpią w parafiach i instytucjach diecezji. Wśród przeprowadzonych przez biskupa Stanisława Stefanka zmian kilka dotyczy Łomży. Ks. kan. Eugeniusz Sochacki, proboszcz parafii NMP Częstochowskiej w Łomży został mianowany proboszczem parafii Śniadowo, a parafię w Łomży od 25 sierpnia obejmie ks. Paweł Bejger redaktor Tygodnika Niedziela – Głos Katolicki.

PO do Sejmu w podlaskim

Foto: PO do Sejmu w podlaskim
cz wt, 19 lipca 2005 15:43

Lista kandydatów do Sejmu, jaką zamierza wystawić w okręgu nr 24 - czyli w województwie podlaskim - Platforma Obywatelska zawiera 22 nazwiska. Została ona zatwierdzona przez Radę Krajową PO, ale Zarząd partii do końca lipca może jeszcze ją uzupełnić.

Eska w Łomży...

Foto: Eska w Łomży...
cz wt, 19 lipca 2005 12:43

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wyraziła zgodę na zmianę nazwy „Radio Plus Łomża” na „Radio Eska Łomża”. Przed kilkoma dniami szyld nowej stacji zwisł na siedzibie Radia przy Al. Piłsudskiego. Oznacza to, że już niebawem na fali 88,8 MHz usłyszymy Eskę...

Tragedia pod Zambrowem – żona śmiertelnie zraniła męża

cz wt, 19 lipca 2005 10:24

Do tragedii doszło podczas sprzeczki rodzinnej – informuje policja. Tragedia wydarzyła się wczoraj wieczorem około godziny 17.20 we wsi Czatosy gmina Zambrów. Komisarz Adam Fabian opowiada, że 32- letnia kobieta Wmilia Ż. Zadała dwa ciosy nożem w nogę swojemu mężowi. Uderzenia były tak nieszczęśliwe, że przecięta został tętnica i jej mąż zamarł w wyniku wykrwawienia.

V Ogólnopolskie Święto Mleka z Mlekovitą

Foto: V Ogólnopolskie Święto Mleka z Mlekovitą
cz pon, 18 lipca 2005 07:34

Ogólnopolskie Mistrzostwa w Piciu Mleka oraz nagrody dla najlepszych dostawców, pracowników i firm współpracujących ze Spółdzielnią Mleczarską Mlekovita były głównymi punktami obchodów V Ogólnopolskiego Święta Mleka z Mlekovitą, które odbyło się w niedzielę, 17 lipca w Wysokiem Mazowieckiem.

Przez środek Łomży nie przejedziesz

Foto: Przez środek Łomży nie przejedziesz
cz nie, 17 lipca 2005 22:11

Od poniedziałku z ruchu wyłączony został węzła ulic Szosa Zambrowska, Zawadzka, Polowa, Giełczyńska. To jedno z najpopularniejszych miejskich skrzyżowań. Prowadzi tędy najkrótsza droga ze Starego Runku i starej części Łomży na osiedle południe. Zamknięcie węzła oznacza że objazdy dotkną cały środek miasta. Trasy przejazdu zmienia także siedem linii komunikacji miejskiej. Tak będzie przez 75 dni - informuje Biuro Prasowe ratusza.

Uroczystości w Lesie Jeziorkowskim

Foto: Uroczystości w Lesie Jeziorkowskim
cz nie, 17 lipca 2005 19:59

Ponad dwieście osób – przede wszystkim mieszkańców okolicznych miejscowości, strażacy gminy Piątnica i poczty sztandarowe – modliło się w Lesie Jeziorkowskim. W niedziele popołudnie w miejscu gdzie hitlerowcy zamordowali ponad 250 Polaków ks. kan. Maciej Grajewski, dziekan piątnicki, odprawił Mszę świętą w intencji pomordowanych.

Samoobrona liczy na co trzeci mandat w podlaskim

cz nie, 17 lipca 2005 08:23

Samoobrona liczy w najbliższych wyborach parlamentarnych przynajmniej na pięć z piętnastu mandatów poselskich na Podlasiu - powiedział w sobotę Andrzej Lepper podczas konwencji wyborczej Samoobrony w Białymstoku. "Mamy szanse na zdobycie jednej trzeciej mandatów w województwie podlaskim. Na pewno będziemy chcieli więcej osiągnąć".

Motocykliści opanowali Jedwabne - fotogaleria

Foto: Motocykliści opanowali Jedwabne - fotogaleria
cz so, 16 lipca 2005 16:42

Ponad sto załóg motocyklistów z całej Polski wzięło udział w II Ogólnopolskim Zlocie Motocyklistów w Jedwabnem. W sobotę, w samo południe, mimo padającego ulewnego deszczu sprzed tamtejszego kościoła, motory i ich załogi wyruszyły na niemal dwugodzinną wycieczkę po okolicy. Kawalkada ryczących jednośladów z prędkością niemal 100 km/h przemykała po nadbiebrzańskich drogach i dróżkach. Słońce dla motocyklistów zaświeciło gdy tylko wyjechali z Jedwabnego.

POstawili na Sroczyńskiego

Foto: POstawili na Sroczyńskiego
cz so, 16 lipca 2005 16:18

Marcin Brunon Sroczyński wiceprezydent Łomży będzie kandydował do Sejmu z drugiego miejsca na liście Platformy Obywatelskiej. Podczas sobotniego posiedzenia Rada Krajowa Platformy Obywatelskie zatwierdziła listy wyborcze partii. Sroczyński bój o to miejsce wygrał z innym łomżyniakiem Krzysztofem Sychowiczem. Na liście PO przed Macinem Sroczyńskim będzie Robert Tyszkiewicz, a za nim Józef Klim – obaj z Białegostoku.

Łomżyńscy rycerze gotują się na turniej

Foto: Łomżyńscy rycerze gotują się na turniej
cz pt, 15 lipca 2005 17:28

„W łomżyńskim grodzie ruch jakoby w ulu jakim. Wojsko sposobi się do drogi. Kasztelan wydaje ostatnie polecenia załodze, która pod jego nieobecność strzec będzie grodziska” - tak było przed 734 laty gdy Konrad II zwany pan ziemi czerskiej i wschodniego Mazowsza, wezwał rycerstwo łomżyńskie by w sile jak największej na zamku w Ciechanowie się stawili. Dziś wśród rycerstwa łomżyńskiego także zamieszanie. Trwają przygotowania do mających upamiętnić tamte wydarzenia, a organizowanego przez tutejszą rycerską brać Manewrów XIII wiecznego rycerstwa na zamku w Ciechanowie

Ostrzeżenie o gwałtownych burzach i intensywnych opadach deszczu

cz pt, 15 lipca 2005 15:17

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku ostrzega, że od godzin porannych 16.07.2005 w woj. warmińsko-mazurskim będą występowały burze, lokalnie gwałtowne. Towarzyszyć im będą intensywne opady deszczu (do 15 mm/12 godz.), a miejscami także gradu. Strefa opadów i burz będzie przemieszczać się na wschód i w godz. południowych dotrze do woj. podlaskiego. W czasie burz będzie wiał silny wiatr, osiągając w porywach 20-25 m/s.

Rocznica mordu w Jeziorku

cz pt, 15 lipca 2005 06:48

15 lipca 1943 roku to jedno z najbardziej tragicznych wydarzeń w dziejach Łomży. Rankiem - pomiędzy godz. 5.00 a 7.00 - specjalna grupa gestapo przeprowadziła aresztowania wcześniej wybranych rodzin na terenie miasta. Osoby, które wówczas zatrzymano (w tym kobiety i kilkuletnie dzieci) zostały przewiezione do miejscowego więzienia, gdzie po raz drugi sprawdzono ich tożsamość. O godz. 10.00 wszyscy zatrzymani zostali załadowani na samochód ciężarowy i pod eskortą żandarmów wywiezieni w kierunku Jeziorka. Tam był kres ich podróży i życia.

monopol kosztuje

cz cz, 14 lipca 2005 12:02

30 tysięcy zł kary za praktyki monopolistyczne zapłaci Łomża. To kara o charakterze „dyscyplinarny i prewencyjny” za utrudnianie rozwoju konkurencji wśród śmieciarzy. Mały „Błysk” działania monopolistyczne zarzucił dużemu komunalnemu MPGKiM... i zdaniem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, a także Sądu Antymonopolowego miał rację. Władze Łomży aprobowały działania monopolistyczne miejskiej spółki i teraz muszą zapłacić... karę 30 tys zł i być może kilkakrotnie wyższe odszkodowanie...

Zatrzymajmy się...

cz cz, 14 lipca 2005 10:52

O uczczenie ofiar zamachu w Londynie dwuminutową ciszą zaapelował rząd. Przed tygodniem w Londynie wybuchły cztery bomby. Zamachowcy samobójcy zaatakowali londyńczyków w metrze i w autobusie komunikacji miejskiej. Zginęło ponad 50 osób. Wśród ofiar byli Polacy. Także w Polsce zarządzono żałobę. Na jej znak przez cały dzień flagi narodowe na instytucjach państwowych zostały opuszczone do połowy masztu. Wzywa się Polaków do zatrzymania się o godz. 13.00 i do uczczenia ofiar zamachu dwuminutową ciszą.

Uwaga na rowerzystów

cz cz, 14 lipca 2005 10:29

Coraz więcej dzieci i młodzieży ulega wypadkom – alarmują łomżyńscy policjanci. Ofiary to przede wszystkim młodzi rowerzyści. Policjanci apelują przede wszystkim do kierowców samochodów o zachowanie szczególnej ostrożności zwłaszcza przy przejściach dla pieszych, gdzie ostatnio zdarza się najwięcej wypadków z udziałem młodych rowerzystów. Jak podkreśla sierżant Ewelina Poniat z Komendy Miejskiej Policji w Łomży tylko w ostatnich dniach było kilka takich zdarzeń.

Wylewają Legionów

Foto: Wylewają Legionów
cz wt, 12 lipca 2005 17:09

Od poniedziałku sparaliżowana jest komunikacja w centrum Łomży. Ekipy Przedsiębiorstwa Budownictwa Komunikacyjnego wylewają „warstwę wiążąca nawierzchni jezdni” na Alei Legionów, przez co część ulicy i skrzyżowanie Legionów z ulicą Sikorskiego wyłączone są z ruchu. Tak będzie jeszcze do piątku, przy czym w środę ekipy przenoszą się na drugi pas ruchu.

Rowerzystów i motorowerzystów coraz więcej

cz wt, 12 lipca 2005 13:52

Około 700 osób – młodych mieszkańców Łomży – zdobyło w czerwcu karty rowerowe i motorowerowe. Co ciekawe więcej jest tych drugich. Stosunek nastolatków ubiegających się o karty motorowerowe do tych chcących jeździć tylko rowerami wynosił 2 : 1. Chętnych na legalne prowadzenie dwóch kółek jest tak wielu, że WORD postanowił że w lipcu też zorganizuje egzaminy na karty moto i rowerowe.

« · «« · 958 · 959 · 960 · 961 · 962 · 963 · 964 · 965 · 966 · 967 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę