poniedziałek, 09 grudnia 2019 napisz DONOS@

Świąteczne życzenia biskupa łomżyńskiego

Foto: Świąteczne życzenia biskupa łomżyńskiego
cz cz, 23 grudnia 2004 22:42

„Zbliżam się w pokorze i niskości swej…” - takimi słowami liturgicznego hymnu wypowiadamy naszą cześć wobec Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. W czasie świąt Bożego Narodzenia oddajemy pokłon Dzieciątku w Stajni Betlejemskiej, Narodzonemu z Maryi Dziewicy, Zbawicielowi Świata, który na Krzyżu wypowiedział do końca miłość ku nam i ustanowił sakramentalny znak swojej obecności – Chleb eucharystyczny.

MPK jak w wakacje

cz śr, 22 grudnia 2004 23:24

MPK zb w Łomży informuje, że w dniach od 23 do 31 grudnia 2004r. autobusy będą kursowały wg rozkładu wakacyjnego (nie kursują autobusy oznaczone literą „s” – w szkołach przerwa świąteczna). W dniach 24.XII 2004r i 31 XII 2004r. autobusy na liniach „1” i „9” kursują normalnie. Na pozostałych liniach będą kursować tylko do godziny 20.00 .

Betlejemskie światełko zapłonęło na Starym Rynku

Foto: Betlejemskie światełko zapłonęło na Starym Rynku
cz śr, 22 grudnia 2004 16:32

Konny patrol harcerski przywiózł wieczorem do Łomży Betlejemskie Światełko Pokoju. Na Starym Rynku na ogień z groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem czekało kilkadziesiąt osób przede wszystkim harcerzy, ale byli tu także m.in.: biskup łomżyński ks. Stanisław Stefanek i prezydenta miasta Jerzy Brzeziński.

Ostrzeżenie o gołoledzi i silnym wietrze

cz śr, 22 grudnia 2004 12:57

IMGW Biuro Prognoz w Białymstoku ostrzega, że w nocy 22/23.12.2004 w woj. warmińsko - mazurskim i podlaskim prędkość wiatru południowo - zachodniego stopniowo zacznie wzrastać, osiągając w porywach 20 m/s. pojedyncze porywy mogą osiągać 25 m/s. Dodatkowo z zachodu na wschód będzie przemieszczała się strefa opadów śniegu, które od zachodu będą stopniowo przechodziły w deszcz ze śniegiem a miejscami również w marznący deszcz powodujący gołoledź.

Do okulisty do Łomży

cz wt, 21 grudnia 2004 05:58

Oddział Okulistyczny Szpitala Wojewódzkiego w Łomży jako jedyny znalazł się na liście najlepszych szpitalnych oddziałów tygodnika Wprost. Raport „Gdzie się leczyć” pokazuje gdzie najlepiej są wykonywane najczęstsze zabiegi planowe. Według wyników rankingu łomżyńska okulistyka ogólnie znalazła się na 16 miejscu w kraju wyprzedzając m.in.: Klinikę Okulistyki Szpitala Klinicznego Akademii Medycznej w Białymstoku. W Łomży Wprost szczególnie poleca usunięcie zmiany na powiece oka, w tym większość drobnych zabiegów ambulatoryjnych – w tej podkategorii tutejszy szpital zajął drugie miejsce.

Inwestujemy w autobusy

cz pon, 20 grudnia 2004 15:02

5 mln 400 tys. zł przeznacza Łomża na zakup sześciu nowych autobusów komunikacji miejskiej. MPK ogłosił przetarg. Dwa autobusy miałyby do Łomży dojechać w 2005 roku, a cztery pozostałe w 2006 roku. Gro środków na ich zakup – ponad 4 miliony złotych - pochodzi ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego, a resztę – 1 mln 350 tys. ma dołożyć budżet miasta.

Choinki do wyboru do koloru

Foto: Choinki do wyboru do koloru
cz so, 18 grudnia 2004 14:18

Na targowiskach, bazarach i placach można już kupić choinki. Wybór jest bardzo duży, a ceny niemalże takie same jak przed rokiem. Drzewko w zależności od wielkości i rodzaju można kupić za już kilkanaście złotych, ale gdy interesuje nas choinka większa, lub mniej pospolita niż zielony świerk, ewentualnie wraz z całym systemem korzeniowym wówczas musimy wydać więcej - nawet kilkaset złotych. Dla tradycjonalistów jest nawet możliwość samodzielnego wyszukania sobie drzewka w lesie i jego własnoręczne ścięcie.

Łomżanie na III kongresie

cz so, 18 grudnia 2004 12:24

Maria Szyszkowska, Mieczysław Czerniawski i Marek Strzaliński – to działacze łomżyńskiego ogniwa SLD, którzy uczestniczą w III kongresie partii. W Warszawie rozpoczęły się jego obrady. Łomżanie(?) wraz z 970 innymi delegatami wybierać będą nowe władze krajowe partii. Póki co kandydatów na szefa SLD jest trzech – Krzysztof Janik, Józef Oleksy i Krzysztof Martens.

40 milionów na nowe życie

cz so, 18 grudnia 2004 11:35

Chcecie mieć szpitale? Musicie zaciągnąć 40 milionów złotych kredytu i spłacać go przez dwadzieścia lat. Takie ultimatum już w styczniu postawi zarządowi województwa wicemarszałek Krzysztof Tołwiński. - Jeśli radni znajdą tyle odwagi, to przyjmą ten projekt - mówi Tołwiński, który odpowiada za służbę zdrowia. Sprawa jest ważna. Chodzi o być albo nie być czterech najbardziej zadłużonych szpitali: zespolonego w Białymstoku (56 mln zł długu), w Łomży (ponad 10 mln zł długu), w Suwałkach (ponad 18 mln zł długu) i psychiatrycznego w Choroszczy (24 mln zł długu).

Znowu będzie slisko!

cz pt, 17 grudnia 2004 20:04

Centralne Biuro Prognoz oraz Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku ostrzegają, że w dzień 18.12.2004 oraz w nocy z 18/19.12.2004r. będzie wiał dość silny, porywisty wiatr południowo - zachodni, osiągający w porywach do 20 m/s. Lokalnie porywy mogą dochodzić do 22 m/s. Ponadto silnemu wiatrowi będzie towarzyszyło stopniowe ochłodzenie. Opady deszczu przechodzić będą w deszcz ze śniegiem oraz w śnieg.

Kasjerki za kratkami

cz pt, 17 grudnia 2004 19:55

Dwie z czterech kasjerek banku Pekao SA w Łomży, podejrzanych o przywłaszczenie w sumie około dwustu tysięcy złotych, zostały aresztowane na miesiąc - poinformował Tadeusz Marek z Prokuratury Okręgowej w Łomży. Wobec dwóch pozostałych kobiet zastosowano dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju i zawieszenie w wykonywaniu zawodu kasjera bankowego.

Właściciel stacji dolewał do autogazu propan-butan

cz cz, 16 grudnia 2004 17:27

32-letni właściciel stacji autogazu w gminie Czyżew-Osada (Podlaskie) do autogazu dolewał gaz propan- butan przy pomocy specjalnie skonstruowanego urządzenia i sprzedawał go jako paliwo. Unikał w ten sposób płacenia akcyzy. Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci szacują, że właściciel stacji sprzedał ok. 40 tys. litrów propan-butanu zamiast gazu LPG. Zarobił na tym ok. 25 tys. zł.

Gołoledź

cz cz, 16 grudnia 2004 10:06

Kilkadziesiąt kolizji drogowych, cztery osoby ranne - to skutek złych warunków drogowych, panujących od rana w województwie podlaskim - informuje policja. Synoptycy ostrzegają kierowców przed gołoledzią. W nocy w regionie temperatura spadła poniżej zera. Rano zaczęła padać zamarzająca mżawka. Jest bardzo ślisko. Policja apeluje o ostrożność.

Narkotykowi dealerzy zatrzymani

cz śr, 15 grudnia 2004 23:41

Sześciu młodych mieszkańców Łomży zatrzymała policja. Dwóch z nich w wieku 19 i 23 lata podejrzanych jest o posiadanie i handel narkotykami. Policjanci zabezpieczyli u nich 85 tabletek extasy, amfetaminę oraz haszysz. Pozostała czwórka zatrzymanych podejrzanych jest tylko o posiadanie narkotyków.

Stare prawa jazdy dłużej ważne

cz śr, 15 grudnia 2004 21:25

Biuro Komunikacji Społecznej Ministerstwa Infrastruktury informuję, że minister infrastruktury podpisał rozporządzenie przedłużające termin wymiany praw jazd (wydanych pomiędzy 1 stycznia 1984 r. a 30 kwietnia 1993 r.) do dnia 30 kwietnia 2005r. Oznacza to, że prawa jazdy będzie można wymieniać o cztery miesiące dłużej jak mówiły dotychczasowe przepisy.

Scalenie powstrzymane?

cz wt, 14 grudnia 2004 17:51

Pod znakiem zapytania staną proces scaleniowy działek w obrębie ulic Mickiewicza, Legionów, Sikorskiego i Wyszyńskiego w Łomży. Sąd Rejonowy w Łomży uchylił wpis w księdze wieczystej informujący o wszczęciu postępowania ustalającego granice gruntów przeznaczonych pod skoncentrowane budownictwo jednorodzinne w obrębie ulic Sikorskiego i Mickiewicza. Sąd wpis uchylił, bo jego zdaniem uchwała Rady Miasta Łomży na podstawie której go dokonano została podjęta w oparciu o treść nieobowiązującego przepisu. Władze miasta twierdzą, że postanowienie sądu jest niewłaściwe i że złożą na apelację.

Najładniejszy motylkowy szpital w kraju

Foto: Najładniejszy motylkowy szpital w kraju
cz pon, 13 grudnia 2004 17:31

Oddział Dziecięcy Szpitala Wojewódzkiego w Łomży został uhonorowany I nagrodą przez jury akcji “Motylkowe Szpitale dla Dzieci” - powstałej z inicjatywy Fundacji “Porozumienie bez Barier”. W wakacje w ramach wakacyjnych warsztatów plastycznych młodzież z pracowni plastycznej MDK- DŚT bajecznie pomalowała ściany oddziału.

Łomży w kierownictwie SLD coraz mniej

Foto: Łomży w kierownictwie SLD coraz mniej
cz pon, 13 grudnia 2004 16:53

Marek Strzaliński – obecny wojewoda podlaski – ponownie zasiądzie w Radzie Krajowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej. To jedyny związany z Łomżą działacz partii, który będzie w tym organie. We władzach Sojuszu, których kadencja właśnie się kończy, Łomża miała troje przedstawicieli. Do nowej ze starej Rady Krajowej SLD nie dostali się Mieczysław Czerniawski i Maria Szyszkowska.

Nie po to by się mścić, ale by móc wybaczyć...

cz nie, 12 grudnia 2004 12:00

Ludzie łomżyńskiej „Solidarności” upamiętnili 23. rocznice wprowadzenia Stanu wojennego. W niedzielne przedpołudnie w łomżyńskiej katedrze odbyła się uroczysta Msza święta w intencji ofiar wprowadzonego 13 grudnia 1981 roku Stanu wojennego. Historycy podają, że od tamtej pory do końca lat 80-tych zginęło ponad 100 osób, a tysiące było rannych i okaleczonych. W tej grupie śmiertelnych ofiar był także ks. Jerzy Popiełuszko. Krzyż upamiętniający zabitego kapelana ludzi pracy związkowcy z Solidarności po Mszy świętej ustawili przed łomżyńską katedrą.

Bo nauczyciele nie zaprosili

cz so, 11 grudnia 2004 11:08

(...)Próbna matura wypadła źle. W wielu szkołach zaliczyło ją tylko 30 – 40 proc. uczniów. Nauczyciele uważają, że testy zostały źle przygotowane, najwięcej zastrzeżeń zgłoszono do języka polskiego (zły dobór tematów, autorów, utworów) oraz zmiany w modelu oceniania prac. 80 polonistów z Białegostoku wystosowało list otwarty z uwagami do MEN i Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Zarzucili też komisji w Łomży brak współpracy.

« · «« · 957 · 958 · 959 · 960 · 961 · 962 · 963 · 964 · 965 · 966 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę