Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 26 lutego 2024 napisz DONOS@

W drugą rocznicę katastrofy smoleńskiej

Bicie dzwonów z wieży Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, i wycie syren alarmowych... Tak głośno było dziś o poranku w Łomży, w drugą rocznicę katastrofy smoleńskiej. 10 kwietnia 2010 roku, o godz. 8.41 w okolicach lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot z prezydentem RP Lechem Kaczyńskim na pokładzie. W katastrofie zginęło 96 osób. Dziś w Łomży, przed pomnikiem upamiętniającym te ofiary zebrało się około stu osób. Złożono wieńce, zapalono znicze, po czym uczestnicy przeszli do pobliskiego Sanktuarium gdzie sprawowana jest Msza św. w intencji ofiar.

Prezydencki samolot podążał na odbywające się 10 kwietnia 2010 roku w Katyniu pod Smoleńskiem uroczystości z okazji 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Poza Prezydentem Lechem Kaczyńskim i Jego małżonką zginęli także wszyscy inni będący na pokładzie samolotu: parlamentarzyści, ministrowie, przedstawiciele najważniejszych instytucji państwowych, wojskowi, członkowie stowarzyszeń, pracownicy BOR i załoga samolotu.

Pomnik Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w Łomży odsłonięto w listopadzie 2010 roku. Obelisk to kamień z wbitym, symbolicznym rozerwanym fragmentem skrzydła samolotu z polską „szachownicą”. Pomnik stoi tuż obok pomnika Sybiraków.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę