Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@

Pirat się nie prześlizgnie

Główne zdjęcie
Nadkom. Piotr Pietrzak - naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Łomży; insp. Andrzej Ryński - Komendant Miejski Policji; Mirosław Oliferuk - dyr. WORDu i Cezary Kisiel - z-ca dyr. WORDu

Teraz praktycznie każdy radiowóz łomżyńskiej drogówki wyjeżdżający na patrol ma już urządzenie do pomiaru prędkości na stanie. Dziś dwa nowe radarowe mierniki prędkości policjanci otrzymali od Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży. Jak wyjaśnia Piotr Pietrzak, naczelnik wydziału ruchu drogowego nowe urządzenia mogą być wykorzystywane zarówno w mieście jak i poza miastem.

„Radary” typu Iskra są bezprzewodowe i pracują w trzech zakresach odległości od „mierzonego” pojazdu – 800, 500 i 300 metrów. Ten ostatni zakres służy do pomiaru prędkości samochodów w ruchu miejskim.
- Te urządzenia są bardzo praktyczne – mówi Pietrzak. - Mogą mierzyć prędkość pojazdów zarówno przybliżających jak i oddalających się. 
Aby wykonać pomiar wystarczy zaledwie 1/3 sekundy. Jeden kosztował 10 tys zł. WORD w Łomży kupił je z dochodów własnych w ramach działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.
- W ubiegłym roku łomżyńskiej drogówce kupiliśmy laserowy miernik prędkości, teraz dwa radarowe mierniki, tak więc wydaje się, że w tym zakresie potrzeby łomżyńskiej policji są już zaspokojone – mówił  Mirosław Oliferuk, dyrektor WORD, deklarując jednak gotowość dalszego finansowego wspierania drogówki.
Radary już wykorzystują policjanci z drogówki.

210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę