Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Zapasy na święta?

Bimber i aparaturę do jego wytwarzania oraz blisko tysiąc paczek papierosów pochodzących z przemytu znaleźli funkcjonariusze Służby Celnej u właściciela jednego z gospodarstw w miejscowości Nowa Ruda w powiecie kolneńskim. Celnicy do gospodarstwa zawitali, bo z ich ustaleń wynikało, że 67-letni właściciel posesji może trudnić się handlem towarami pochodzącymi z przemytu.

W wyniku przeszukania domu celnicy znaleźli blisko 1000 paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy oraz ponad 16 litrów alkoholu w szklanych i plastikowych butelkach. Dodatkowo w jednym z budynków gospodarczych funkcjonariusze znaleźli uruchomioną aparaturę do produkcji bimbru wraz z tzw. zacierem – półproduktem służącym do wytwarzania alkoholu, nad którymi „opiekę” sprawował  brat gospodarza.
Jak podaje Maciej Czarnecki rzecznik prasowy Izby Celnej w Białymstoku produkcja bimbru odbywała się w fatalnych warunkach – brudne pomieszczenie, zardzewiałe naczynia oraz niedomyte butelki. Spożycie takiego alkoholu mogłoby mieć poważne konsekwencje dla zdrowia.

Nielegalne papierosy i alkohol zostały zarekwirowane. Ich właściciel odpowie przed sądem – grozi mu wysoka grzywna. Natomiast sprawę bimbrowni przejęli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kolnie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę