niedziela, 19 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

„Nasz” europoseł skazany

Krzysztof Lisek europoseł PO wybrany w 2009 roku z okręgu tworzonego przez województwa podlaski i warmińsko-mazurskiego został skazany na karę dwóch lat pozbawienia wolności, której wykonanie zawieszono warunkowo na trzy lata próby. Orzeczono również grzywnę 200 stawek po 50 zł. Jak poinformowała Rzeczpospolita wyrok zapadł 14 lutego, po 2,5 roku od wniesienia aktu oskarżenia. W rozmowie z „Rz” europoseł przekonuje, że jest niewinny i zapowiada, że będzie odwoływał się od tego wyroku.

Krzysztof Lisek europoseł PO podczas otwarcia biura w Łomży
Krzysztof Lisek europoseł PO podczas otwarcia biura w Łomży

Lisek był oskarżony o przestępstwa gospodarcze - wyrządzenie szkody przekraczającej 2,7 mln zł Polskiemu Stowarzyszeniu Kart Młodzieżowych (PSKM). Jak wyjaśnia „Rz” to organizacja, która zajmuje się wydawaniem kart zapewniających rabaty podczas podróży po Polsce i Europie. Stowarzyszenie miało stracić na niekorzystnych rozliczeniach ze spółką Campus. A Lisek był prezesem obu podmiotów. Ponadto europoseł został oskarżony o podawanie nierzetelnych danych w sprawozdaniach finansowych stowarzyszenia oraz zwlekanie ze zgłoszeniem do sądu wniosku o upadłość Campusa.
Europoseł zapowiedział, że nie będzie kandydował w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego, ale jak wynika z ustaleń dziennikarzy „Rzeczpospolitej” „trwają starania, aby zagwarantować mu posadę doradcy w Parlamencie Europejskim”.

zobacz: Europoseł PO skazany. Nie wystartuje - Rzeczpospolita


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0