Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

„Nasz” europoseł skazany

Główne zdjęcie
Krzysztof Lisek europoseł PO podczas otwarcia biura w Łomży

Krzysztof Lisek europoseł PO wybrany w 2009 roku z okręgu tworzonego przez województwa podlaski i warmińsko-mazurskiego został skazany na karę dwóch lat pozbawienia wolności, której wykonanie zawieszono warunkowo na trzy lata próby. Orzeczono również grzywnę 200 stawek po 50 zł. Jak poinformowała Rzeczpospolita wyrok zapadł 14 lutego, po 2,5 roku od wniesienia aktu oskarżenia. W rozmowie z „Rz” europoseł przekonuje, że jest niewinny i zapowiada, że będzie odwoływał się od tego wyroku.

Lisek był oskarżony o przestępstwa gospodarcze - wyrządzenie szkody przekraczającej 2,7 mln zł Polskiemu Stowarzyszeniu Kart Młodzieżowych (PSKM). Jak wyjaśnia „Rz” to organizacja, która zajmuje się wydawaniem kart zapewniających rabaty podczas podróży po Polsce i Europie. Stowarzyszenie miało stracić na niekorzystnych rozliczeniach ze spółką Campus. A Lisek był prezesem obu podmiotów. Ponadto europoseł został oskarżony o podawanie nierzetelnych danych w sprawozdaniach finansowych stowarzyszenia oraz zwlekanie ze zgłoszeniem do sądu wniosku o upadłość Campusa.
Europoseł zapowiedział, że nie będzie kandydował w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego, ale jak wynika z ustaleń dziennikarzy „Rzeczpospolitej” „trwają starania, aby zagwarantować mu posadę doradcy w Parlamencie Europejskim”.

zobacz: Europoseł PO skazany. Nie wystartuje - Rzeczpospolita


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę