Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

To nie przez Ukrainę. To tylko zbieg okoliczności.

„W celu określenia i przygotowania przedsięwzięć organizacyjnych i rzeczowych obrony cywilnej na okres zewnętrznego zagrożenie bezpieczeństwa państwa i wojny wprowadza się Plan Obrony Cywilnej Województwa Podlaskiego” - to pierwszy punkt zarządzenia nr 27/2014 wojewody Maciej Żywno. Punkt drugi to wykonanie powierza się..., a trzeci zarządzenie obowiązuje od dnia podpisania. Zarządzenie wojewoda podpisał w ubiegłą środę. Dwa dni później podpisał jeszcze zarządzenie „w sprawie organizacji, uruchamiania i funkcjonowania systemu stałych dyżurów na terenie województwa podlaskiego w stanach gotowości obronnej państwa”. Urzędnicy w Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego przekonują, że wydanie tych zarządzeń nie ma nic wspólnego z kryzysową sytuacją na Ukrainie.

- Plan Obrony Cywilnej podlegał i podlega bieżącej aktualizacji, nie rzadziej niż co dwa lata – przekazuje Joanna Gaweł, rzecznik prasowy wojewody podlaskiego podkreślając, że top nie jest dokument nowy. - Plan Obrony Cywilnej Województwa Podlaskiego jest przeznaczony do zapewnienia systemowego, skoordynowanego i efektywnego działania w sytuacjach zagrożeń, niezależnie od ich przyczyny oraz uruchomienia  procedur udzielania pomocy mieszkańcom województwa. Plan powinien umożliwić sprawne osiągnięcie gotowości do realizacji skutecznej ochrony ludności w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i wojny. 
Także nowe zarządzenie wojewody podlaskiego o aktualizacji Stałego Dyżuru wynika z wymogów prawa.  
- Ponieważ poprzednie zarządzenia Wojewody wydane zostało w 2009 roku, zaistniała potrzeba dokonania jego aktualizacji, którą zaplanowano na  pierwszy kwartał 2014 roku – tłumaczy Joanna Gaweł. - W związku z tym, 7 marca bieżącego roku ukazało się zarządzenie Nr 28/2014 Wojewody Podlaskiego w sprawie organizacji, uruchamiania i funkcjonowania systemu stałych dyżurów na terenie województwa podlaskiego w stanach gotowości obronnej państwa. Uwzględnia ono wszelkie poprawki prawno-organizacyjne wynikające z doświadczeń minionych czterech lat funkcjonowania Stałego Dyżuru.           
Urzędnicy wojewody zapewniają, że wydanie zarządzeń przez wojewodę nie ma nic wspólnego z sytuacją na Ukrainie, „ponieważ utrzymywanie gotowości Stałego Dyżuru jest częścią utrzymywania wymaganego poziomu  stałej gotowości obronnej województwa i państwa.”


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę