Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Z kontrabandą przez Łomżę

Główne zdjęcie
fot. Izba Celna Białystok

Blisko 3 tysiące paczek nielegalnych papierosów przechwycili funkcjonariusze łomżyńskiej Służby Celnej. Kontrabandę o szacunkowej wartości rynkowej 30 000 złotych celnicy znaleźli w dwóch samochodach osobowych zatrzymanych do rutynowej kontroli w Łomży. Jeden z samochodów był przystosowany do przewozu kontrabandy.

Znalezione przemycane papierosy (fot. Izba Celna Białystok)
Znalezione przemycane papierosy (fot. Izba Celna Białystok)

I właśnie tak przystosowany volkswagena Passat jako pierwszy wpadł w ręce funkcjonariuszy Służby Celnej z Łomży. Za jego kierownicą zasiadała kobieta - mieszkanka Ełku. Podczas dokładnego sprawdzania pojazdu okazało się, że w podłodze bagażnika oraz w progach samochodu znajdują się specjalnie skonstruowane skrytki. To z nich celnicy wyciągnęli w sumie blisko 1500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.
Kolejny zatrzymany przemytnik to mieszkaniec Łomży. W bagażniku prowadzonego przez niego mercedesa celnicy znaleźli niemal półtora tysiąca paczek papierosów pochodzących z przemytu.
Zatrzymani przemytnicy muszą liczyć się z utratą przewożonych papierosów i wysoką  grzywną, to - jak podaje Czarnecki Maciej, rzecznik Izby Celnej w Białymstoku - mieszkance Ełku grozi także utrata samochodu przystosowanego do przewozu kontrabandy.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę