Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 listopada 2021 napisz DONOS@

Przedświąteczne ostrzeżenia

cz wt, 06 kwietnia 2004 08:49

Trwa „gorący”, przedświąteczny tydzień. Tydzień świątecznych porządków i zakupów. Niestety okres ten wykorzystują również złodzieje, włamywacze i rabusie.

Monitoring - działa czy nie?

cz pon, 05 kwietnia 2004 20:13

Obecnością kamer, może się poszczycić niewiele miast. Takie urządzenia funkcjonują między innymi w Łomży. Czy są potrzebne? Radny rady miejskiej Łomży - Paweł Augustyniak, twierdzi, że łomżyńskie kamery działają źle. W ich zasięgu dochodzi do przestępstw. Napisał o tym w swojej interpelacji .

Przedstawiciele Komisji Europejskiej Sekcji d/s Rozwoju Lokalnego z projektem RENCOM w Łomży

cz nie, 04 kwietnia 2004 06:44

RENCOM jest to wspomaganie procesów regionalnego uczenia się w środowisku konkurencyjnym: regionalny społeczno – ekonomiczny i kulturalny rozwój w trzech państwach kandydujących do Unii Europejskiej i trzech krajach członkowskich. Projekt finansowany jest przez Komisje Europejską w kontekście Programu Docelowych Badań Społeczno – Ekonomicznych (tzw. V Zespół „Doskonalenie Potencjału Badań Humanistycznych i Podstawowej Wiedzy Społeczno – Ekonomicznej”). Celem programu jest opracowanie projektu wspomagania rozwoju społeczno – ekonomicznego i kulturalnego na poziomie tzw. podregionów.

Renty strukturalne, czyli wcześniejsze emerytury rolnicze

cz so, 03 kwietnia 2004 15:34

Renty strukturalne – to innymi słowy wczesne emerytury dla rolników, którzy znajdują się w wieku przedemerytalnym, a zdecydują się w całości przekazać swoje grunty na powiększenie innego gospodarstwa lub trwale przekazać je swoim następcom. Przeznaczone są dla małżeństw prowadzących wspólnie gospodarstwa rolne, samotnych rolników lub rolników, których współmałżonek pracuje poza rolnictwem. Renta strukturalna nie ma nic wspólnego z rentą inwalidzką, a jest rodzajem emerytury. Program jest finansowany w 80% ze środków UE, zaś w 20% z budżetu państwa polskiego.

Niedziela Palmowa na Kurpiach

cz pt, 02 kwietnia 2004 11:45

Kurpie to jeden z najciekawszych regionów etnograficznych znany zarówno w kraju jak i Europie. Świetnie zachowaną i pieczołowicie kultywowaną kulturę ludową Kurpiów można poznać w okresie Świąt Wielkiej Nocy, ale najbardziej widowiskowa jest procesja w Niedzielę Palmową.

Dobrzy, ba nawet, bardzo dobrzy prokuratorzy...

cz pt, 02 kwietnia 2004 11:31

Łomżyńscy prokuratorzy najlepsi w kraju, a ostrołęccy najgorsi. Tak wygląda sytuacja w ściganiu przestępców w regionie widziana z Warszawy, a przynajmniej z siedziby Prokuratora Krajowego na Alejach Ujazdowskich 11. Przeprowadzony przez jego biuro po raz drugi ranking prokuratur wykazał, że Prokuratura Okręgowa w Łomży jest najlepszą w kraju w grupie tzw. prokuratur małych. W klasyfikacji liczyły się m.in. szybkość prowadzonych postępowań, ich jakość, ilość spraw zakończonych wniesieniem aktów oskarżenia i skazaniem oskarżonych.

Dieta, ach dieta, koniec z cukrem...

cz pt, 02 kwietnia 2004 11:29

Choć w Łomży, tak jak w kraju cukru brakuje, ale nie o cukrze będzie to opowieść, lecz o diecie... radnego.

to nie jest żart

cz pt, 02 kwietnia 2004 11:27

Szanowny Pan Brzeziński Jerzy Prezydent Miasta Łomża Interpelacja W nocy z 5 na 6 marca z ul. Ks. Anny 9 został skradziony samochód marki Volkswagen Passat. Dzień później dokonano kradzieży samochodu ulicę dalej. 6 lutego tego samego roku pobito przy ul. Ks. Janusza 12 chłopaka.

Pierwsza aukcja jałówek hodowlanych w Szepietowie

cz cz, 01 kwietnia 2004 07:08

30 marca 2004 roku na placu wystawowym WPODR w Szepietowie odbyła się aukcja jałówek hodowlanych wysokocielnych. Ośmiu hodowców z województwa podlaskiego wystawiło do sprzedaży 18 jałowic. Cena wywoławcza kształtowała się na poziomie 3700-5500 złotych.

Jaka dieta? - uzasadnienie do projektu nowej uchwały określającej wysokość diet

cz cz, 01 kwietnia 2004 06:27

Grupa radnych wnosi pod dzisiejsze obrady projekt uchwały w sprawie wysokości diet oraz zwrotu kosztów podróży dla radnych, który w istotny sposób zmienia dotychczas obowiązującą uchwałę nr 237/XLIII/01 Rady Miejskiej Łomży z dnia 31 stycznia 2001 roku w sferze logiki funkcjonowania Rady Miejskiej.

Pierwsze w Polsce Muzeum Pisanki w Ciechanowcu

cz wt, 30 marca 2004 16:55

Kolekcja pisanek zbieranych od 1969 r. przez Irenę Stasiewicz-Jasiukową i Jerzego Jasiuka została ofiarowana Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka. Liczy ona około 1000 pisanek z różnych stron Polski o motywach regionalnych oraz wielu krajów świata.

W Piątnicy mleka kupują coraz więcej

cz wt, 30 marca 2004 08:29

875692 litry mleka to wynik dający tytuł największego dostawcy mleka do mleczarni w Piątnicy za rok 2003

Zakaz wypalania pozostałości roślinnych

cz pon, 29 marca 2004 16:18

Nadszedł czas wiosennego porządkowania naszej małej ojczyzny. Prace tego typu są konieczne tak ze względów estetyczno-sanitarnych jak i ekologicznych. Ale jakże często dochodzi w tym czasie do wypalania pozostałości roślinnych na łąkach, pastwiskach, nieużytkach, rowach, pasach przydrożnych, szlakach kolejowych czy też w strefie oczeretów i trzcin.

Dni literatury dziecięcej - 1 - 24 kwietnia 2004

cz pon, 29 marca 2004 16:02

2 kwietnia - w rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej; 23 kwietnia - w rocznicę urodzin lub śmierci wybitnych pisarzy m.in. Miguela de Cervantesa, Williama Shakespeare, obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Energia dla życia – Łomża

cz so, 27 marca 2004 21:56

W dniu 26 marca 2004r. w ramach akcji „Energia dla życia. Baterie dla szpitali” został obdarowany Wojewódzki Szpital im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Łomżyńska placówka jest dwudziestą pierwszą w Polsce, w którym kontynuowana jest akcja charytatywna „Energia dla życia. Baterie dla szpitali”, ale pierwszą w województwie podlaskim. Do akcji charytatywnej firmy GP Battery (Poland) włączył się RUCH S.A., który w ten sposób pragnie uczcić 85. rocznicę swego powstania. Przedstawiciel handlowy firmy GP Battery (Poland) pan Mariusz Malangiewicz oraz dyrektor zespołu w Łomży Ruch S.A. pani Zofia Juchimowicz przekazali na rzecz oddziału kardiologii 1000 sztuk baterii alkalicznych typu AA LR 6 czyli popularnych paluszków oraz dwie nowoczesne ładowarki PowerBank wraz z kompletem akumulatorów.

„Ptaki na przelotach”

cz wt, 23 marca 2004 16:17

Tydzień temu na Bagnach Biebrzańskich zagościła wiosna. W ciągu zaledwie kilku dni pojawiły się tysiące ptaków. Ptaki na przelotach to temat najbliższego spotkania Wszechnicy Biebrzańskiej, które odbędzie się w dniu 27 marca br. w widłach Narwi i Biebrzy.

Tragiczny pożar w Laskach

cz nie, 07 marca 2004 21:50

Dnia 6 marca o godzinie 22.00 Stanowisko Kierowania PSP w Łomży otrzymało informację o pożarze budynku mieszkalnego w Laskach, gmina Zbójna. Do zdarzenia zadysponowano 3 zastępy straży. W chwili przybycia pierwszej jednostki (OSP Zbójna) całe wnętrze budynku oraz dach objęte były ogniem.Przed przybyciem Straży z budynku wydostała się młoda kobieta, która z poparzeniami II stopnia została zabrana przez pogotowie ratunkowe do szpitala

« · «« · 1146 · 1147 · 1148 · 1149 · 1150 · 1151 · 1152 · 1153 · 1154 · 1155 · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę