Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Egzamin na kierowcę krótszy, łatwiejszy i trudniejszy zarazem

Od wtorku 9 czerwca egzamin na prawo jazdy będzie po nowemu. Tego dnia wchodzą w życie zmienione przepisy w oparciu o które Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego przeprowadzają egzaminy kierowców. Mają one usprawnić egzaminowanie. Będzie krócej, trochę łatwiej, ale także „ostrzej”. Egzamin będzie można zaliczyć już po niespełna półgodzinnej jeździe po mieście i „oblać” za pierwsze nie zatrzymanie samochodu przy znaku STOP.

W przypadku zdających egzamin w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Łomży na lepsze ma wyjść przede wszystkim skrócenie egzaminu z 40 do 25 minut. Tu, w przeciwieństwie do dużych miast, 25 minut wystarczy na wykonanie wszystkich niezbędnych manewrów ocenianych podczas egzaminu, a jak mówił Mirosław Oliferuk, dyrektor WORD Łomża dotychczas większość egzaminów w mieście była przerywana po 30. minucie jazdy.

Zgodnie z nowymi przepisami egzaminator będzie musiał na bieżąco informować kierowcę o przebiegu egzaminu: czy jedzie prawidłowo, czy popełnia błędy, a do tej pory dopiero po zakończonym egzaminie można było poinformować zdającego o jego błędach.
Zmiany dotkną także części egzaminu na placu manewrowym. Kandydat na kierowcę nie będzie musiał biegać dookoła samochodu i pokazywać, gdzie są wszystkie lampy, zbiornik spryskiwaczy, bagnet kontrolny poziomu oleju, zbiornik płynu chłodzącego, klakson itp. Przed egzaminem komputer wylosuje dwa elementy, które trzeba będzie wskazać.

Utrudnieniem ma być natomiast przepis mówiący, o tym że jeżdżąc po placu manewrowym kierowca nie może najechać na namalowane linie. Do tej pory można było po liniach jeździć, ale nie może było wyjechać poza nie. 
W części dotyczącej jazdy po mieście utrudnieniem dla przyszłych kierowców może być rozszerzenie listy „występków” za które egzamin będzie przerwany natychmiast. Doszło m.in. nie zatrzymanie się przy znaku STOP i przekroczenie podwójnej ciągłej linii.

210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę