Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Bender i Poteraj - eurosceptycy z Łomży

Główne zdjęcie
Paulina Kuźmierowska kandydatka UPR

Ryszard Bender (Libertas) i Jarosław Poteraj (UPR) to „jedynki” list wyborczych, które w poniedziałek promowały się w Łomży. Obaj pochodzą z Łomży, dla obu istotne są wartości chrześcijańskie, które jak podkreślali dziś w Europie są marginalizowane i obaj chcą dostać się do Parlamentu Europejskiego by Unię zmienić na lepsze.

Prezes UPR Bolesław Witczak
Prezes UPR Bolesław Witczak
Jarosław Poteraj "jedynka" UPR
Jarosław Poteraj "jedynka" UPR
Ryszard Bender "jedynka" Libertas
Ryszard Bender "jedynka" Libertas

Ryszard Bender to „jedynka” na liście Libertas. Obecny senator PiS urodził się w Łomży i tu spędził lata młodzieńcze. Jak mówił podczas konferencji prasowej z ramienia Libertas idzie do Parlamentu Europejskiego „ze względów ideowych”. Wieloletni profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego wiązany jest ze środowiskiem Radia Maryja. Jak mówi „czuje to wsparcie”. Podczas konferencji prasowej w Łomży podkreślał, że współczesna Unia Europejska oderwana jest od wartości chrześcijańskich, na których została zbudowana.      
- Ojcowie założyciele UE chcieli Europy Ojczyzn, a nie dyktatury komisarzy – mówił Bender przypominając postać Roberta Schumana – polityka francuskiego uznawanego za jednego z ojców zjednoczonej Europy, którego proces beatyfikacyjny jest teraz prowadzony.

Jarosław Poteraj to „jedynka” Unii Polityki Realnej.
- Ten człowiek wie jak trzeba działać, pracować zna się na rzeczy – mówi o Jarosławie Poteraju prezes UPR Bolesław Witczak. - Nie idziemy tam po ochłapy. Nie chcemy procentów wyrywać. Chcemy zanieść Europie wolność – podkreśla Witczak podczas Konwencji UPR w Łomży.
Poteraj prezentując siebie odwoływał się i do wartości chrześcijańskich (wspominał św. Brunona, którzy przez tysiącem lat przyniósł chrześcijaństwo do Łomży) i do Roberta Schumana, który jak podkreślał zmarł w dniu w którym on się urodził. Podkreślał że wartości chrześcijańskie leżą u podstaw zjednoczonej Europy wolnych Państw i do takiej Europy chciałby przekonywać parlamentarzystów w Brukseli.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę