Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Z kołkami na policjantów... napastników zatrzymały dopiero strzały z pistoletu

Główne zdjęcie
fot. podlaska.policja.gov.pl

Do niecodziennego zdarzenia doszło w poniedziałkowy wieczór w okolicach wsi Pluty gmina Jedwabne. Policjant z Łomży wraz ze strażnikami straży rybackiej próbowali zatrzymać 52-latka nielegalnie łowiącego ryby. Gdy policjanci go ścigali na pomoc kłusownikowi ruszyło kilku mężczyzn wyposażonych w drewniane kije, którzy – jak podkreśla policja – chcieli zaatakować interweniujących mundurowych. Dopiero oddanie kilku strzałów ostrzegawczych miało ostudzić zapał napastników. Kłusownik został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Oto jak całe zdarzenie relacjonuje policja.
Wczoraj późnym wieczorem policjant z łomżyńskiej komendy wraz ze strażnikami straży rybackiej patrolowali starorzecze Biebrzy. W okolicach miejscowości Pluty 52-latek na widok wodnego patrolu nagle zaczął uciekać. Okazało się, że mężczyzna nielegalnie łowił ryby. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim. W trakcie pościgu z pobliskiej miejscowości wybiegło kilku mężczyzn. W rękach mieli drewniane kołki. Chcieli zaatakować interweniujących mundurowych. Nie reagowali na żadne polecenia. Policjant ostrzegł ich, że użyje broni. Gdy i to nie pomogło oddał strzały ostrzegawcze. Dopiero to ostudziło zapał napastników.

źródło – oficer prasowy KMP w Łomży


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę