Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Inwestorzy w Łomży nie dopisali...

Czyżby kryzys dotknął rynek nieruchomości... (?) Nikt nie przystąpił do ogłoszonego przez miasto przetargu na oddanie w użytkowanie wieczyste na okres 99 lat, około czterohektarowej działki położonej przy Alei Piłsudskiego „za Gaspolem”. Miasto w grudniu ubiegłego roku odkupiło za blisko 1,4 mln zł prawa użytkowania tej działki od Gaspolu. Jak wówczas argumentowano grunt był potrzebny pod „konkretnego inwestora”, który chciał tu utworzyć zakład produkcyjny. Dziś jednak, gdy w ratuszu miał odbyć się przetarg na „ich odsprzedanie” „konkretnego inwestora”, ani żadnego innego, nie było...

Cena wywoławcza nieruchomości została oszacowana na 4,5 mln zł. Każdy kto chciał stanąć „do licytacji” musiał wpłacić 450 tys zł wadium. Niestety nikt tego nie uczynił...

Co dalej?
Na naszą prośbę o komentarz „odnośnie nieudanego przetargu” z biura prasowego otrzymaliśmy jedno zdanie: „Prezydent niezwykł komentować wyników przetargów.”

Zgodnie z zarządzeniem podpisanym przez prezydenta Jerzego Brzezińskiego 2 maja 2009  w sprawie: powołania komisji przetargowej do przeprowadzenia ustnego przetargu nieograniczonego na sprzedaż działki, stanowiącej własność Miasta Łomży, położonej na terenie Miasta Łomży czytamy: „w przypadku zakończenia przetargu wynikiem negatywnym z powodu braku ofert komisja przetargowa przedstawi Prezydentowi Miasta Łomży swoje stanowisko co do ceny wywoławczej w drugim przetargu.” 

Dodajmy, że oferta wydzierżawienia tej działki nie znalazła się w ofercie inwestycyjnej miasta, która była prezentowana na największych na świecie targach inwestycyjnych w Cannes. Łomża w tego typu imprezie uczestniczyła po raz pierwszy. Ratusz dopytywany dlaczego akurat tej oferty w  „katalogu” nie ujął odpowiadał: „informacje o tym terenie były wysyłane do kilku dużych firm produkcyjnych w Polsce. Cieszy się on także dużym zainteresowaniem lokalnych przedsiębiorców. Ponadto ogłoszony przetarg publiczny jest przetargiem otwartym i każdy może w nim uczestniczyć.”

Zgodnie z marcowym ogłoszeniem o przetargu za oddanie nieruchomości w użytkowanie wieczyste na 99 lat miasto miało pobrać „I-szą opłatę” która wynosi 25% ceny osiągniętej w przetargu (plus 22% VAT) i opłaty roczne - 3% tej ceny (plus VAT).


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę