Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 28 stycznia 2022 napisz DONOS@

Zalecamy nie chorować

cz pt, 03 grudnia 2004 08:10

Miało być lepiej, a wychodzi na tom, że będzie gorzej. Mowa o przyszłorocznej opiece medycznej nad pacjentami. Póki co sprawdza się czarny scenariusz i może się okazać, że łomżyński szpital nie będzie miał kontraktu z NFZ, a przyszpitalne przychodnie będą zamknięte. Ceny za zabiegi medyczne jakie Narodowy Fundusz Zdrowia proponuje Wojewódzkiemu Szpitalowi w Łomży są jeszcze niższe niż w tym roku. Dyrektor szpitala Marian Jaszewski – twierdzi, że na tych warunkach kontraktu nie podpisze.

Inwestor (nie) mile widziany

cz cz, 02 grudnia 2004 11:46

W Regionalnym Komitecie Sterującym są obecni prezydenci Białegostoku, Łomży i Suwałk. Szefem jest marszałek województwa, który też jest z Suwałk. Resztę... proszę sobie dopowiedzieć - tak sprawę braku unijnych pieniędzy, jakie miały zapewnić 400 miejsc pracy dla mieszkańców Zambrowa komentuje zastępca burmistrza tego miasta Bogdan Kamiński. Inwestycja miała pomóc w zainstalowaniu się w mieście dwóch dużych pracodawców. Samorząd Zambrowa nie ma wśród decydentów swojego przedstawiciela. Zamiast więc pracy będą odnowione Starówki w Łomży i Suwałkach.

Kolejni przyjaciele Europa Donna

cz cz, 02 grudnia 2004 07:30

Jerzy Brzeziński, dr Tadeusz Oleszczuk, Bernard Szymański, Mirosław Kucisz i Sławomir Klimczuk – to kolejny uhonorowani Przyjaciele Europa Donna. Tytuł nadał im Ruch kobiet do walki z rakiem piersi Europa Donna w Łomży. Uroczystość wręczenia pamiątkowych dyplomów odbyła się w środowy wieczór w siedzibie Teatru lalki i aktora w Łomży.

O strategii i budżecie

cz wt, 30 listopada 2004 23:14

Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia „Strategii promocji gospodarczej Łomży 2005 -2010” i pierwsze czytanie budżetu Łomży na 2005r. - to dwa główne punkty dzisiejszej sesji Rady Miasta Łomży. Pierwszy dokument określa jak jest i jak powinna byc promowana Łomża, aby w mieście było lepiej, drugi, skąd pozyskiwane i na co będą wydawane pieniądze samorządu w przyszłym roku.

Zatrudnienie - Jak zrobić wrażenie na przyszłym pracodawcy.

mm wt, 30 listopada 2004 13:13

Szukasz pracy? Czeka Cię rozmowa kwalifikacyjna? Przeczytaj poniższe rady, które pomogą Ci dobrze zaprezentować się przed pracodawcą i dostać wymarzone zatrudnienie.

Życzenia od papieża dla ks. Andrzeja

cz wt, 30 listopada 2004 06:41

Ks. Andrzej Godlewski – proboszcz parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży w dniu imienin otrzymał życzenia od papieża Jana Pawła II. Ojciec Święty życzy ks. Andrzejowi – laureatowi konkursu Proboszcz Roku - wielu łask Bożych w dalszej posłudze kapłańskiej. Pod życzeniami jest własnoręczny podpis Ojca Świętego.

Zambrowianie protestują

cz pon, 29 listopada 2004 14:18

Ok. 150 mieszkańców Zambrowa protestowało w południe w Białymstoku przeciwko niekorzystnemu podziałowi środków w ramach ZPORR. Dzieląc pieniądze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego władze województwa, które zarządzają programem, przyznały pieniądze m.in. na remont bloków w obrębie starego miasta w Łomży, a nie na sfinansowanie inwestycji gwarantującej powstanie w Zambrowie 400 nowych miejsc pracy. W proteście biorą udział m.in.: bezrobotni.

Telekurier z Łomży

cz so, 27 listopada 2004 21:09

W sobotę o 20.00 trzeci program telewizji publicznej TVP3 nadał na żywo program z Łomży poświęcony bezdomnym. Pretekstem do dyskusji o bezdomności była wtorkowa tragedia, gdy w komorze węzła ciepłowniczego przy ul. Żabiej zginęli bezdomni. O tym jak doszło do tragedii i jak w mieście pomaga się bezdomnym mówili przedstawiciele m.in. policji, straży pożarnej, MOPS-u i Caritas.

PO demonstracji...

mm pt, 26 listopada 2004 15:46

O 14.00 na ul.. Farnej, róg Starego Rynku, trzech miejscowych działaczy Platformy Obywatelskiej rozpoczęło “demonstrację” przeciwko łamaniu demokratycznych zasad na Ukrainie. Zaplanowana na dwie godziny akcja zakończyła się wcześniej nie wywoławszy poparcia wśród mieszkańców. Poza wspomnianymi aktywistami partii, dziennikarzami niemal wszystkich łomżyńskich mediów, akcję poparło niewielu. O 14.15 była tu tylko jedna osoba, która specjalnie w tym celu przyszła na Farną. Aktywiści PO pomarańczowe wstążeczki i ulotki partyjnej akcji “4 X TAK” rozdawali więc przechodniom.

Koniki polskie w Biebrzańskim Parku Narodowym

cz pt, 26 listopada 2004 12:56

25 listopada na terenie miejscowości Grzędy w BPN wpuszczono pierwszy tabun - 12 koników polskich. Stado będzie powiększane w latach 2005 - 2006 o kolejnych 20 sztuk. Być może niedługo można będzie na Grzędach przejechać się bryczką zaprzężoną w koniki. Koniki polskie są jedyną rasą koni wywodzącą się od dziko żyjących tarpanów, które do końca XVIII. można było spotkać na lesistych obszarach dawnej Polski, Litwy i Prus.

Demonstracja w obronie demokracji na Ukrainie

cz pt, 26 listopada 2004 06:50

Dziś pomiędzy 14.00, a 16.00 na ulicy Farnej od strony Starego Rynku w Łomży demonstrować będą lokalni działacze Platformy Obywatelskiej i do udziału w niej zachęcają także tych, którzy tak jak i oni, chcą dać wyraz swojej dezaprobacie dla działań władzy ograniczającej demokrację na Ukrainie. Jak podkreśla Zbigniew Ciszek - członek zarządu powiatowego Platformy Obywatelskiej w Łomży i koordynator demonstracji – nie chodzi tu o poparcie Wiktora Juszczenki, ale o wyrażenia sprzeciwu wobec fałszowania wyników wyborów.

Lokatorzy i najemcy winni ŁSM 1,2 mln zł

cz cz, 25 listopada 2004 22:08

Na koniec III kwartału 2004 roku zadłużenie w lokalach mieszkalnych zarządzanych przez największa w mieście Łomżyńską Spółdzielnię Mieszkaniową wyniosło około 1,1 mln zł., zaś w lokalach użytkowych kwota zadłużenia sięga blisko 100 tys. złotych. Zadłużenie spada – na koniec 2003 roku wynosiło 1,4 mln zł. Zarząd Spółdzielni tłumaczy to swoimi działaniami w tym nasileniem postępowań eksmisyjnych.

Uwaga kierowcy - będzie bardzo ślisko

cz cz, 25 listopada 2004 11:41

IMGW Biuro Prognoz w Białymstoku ostrzega, ze w godz. południowych 25.11.2004 i nocą z 25/26.11.2004 wystąpią przejściowo opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź, stopniowo w piątek 26.11.2004 r. zanikające. Spowodują one utrudnia w komunikacji.

Trzy śmiertelne ofiary zimy

cz wt, 23 listopada 2004 18:59

Trzech mężczyzn, prawdopodobnie bezdomnych, zginęło w pożarze, do którego doszło w węźle ciepłowiniczym przy ul. Żabiej w Łomży. Zwłoki zneleziono we wtorek po południu. Jeden z mieszkańców pobliskich domków jednorodzinnych powiadomił policję, że nad studzienką węzła ciepłowniczego “kiwa” się jakiś człowiek – powiedział nadk. Krzysztof Leończak z Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Przybyły na miejsce patrol policji poza tym mężczyzną w węźle znalazł także trzy ciała. Z otwartego włazu ulatniał się dym.

Poseł Zieliński i jego asystenci

cz pon, 22 listopada 2004 18:17

Dziesięciu społecznych asystentów w Łomży ma od poniedziałku poseł Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Zieliński. Wszyscy to członkowie lub sympatycy lokalnego koła PiS. Społeczny asystent posła Zielińskiego ma pomagać mu w kontakcie z wyborcami, a także tworzyć zaplecze pod przyszłoroczną kampanię wyborczą. PiS w Łomży i powiecie łomżyńskim ma 20 członków.

Bedą zamiecie i zawieje

cz pon, 22 listopada 2004 13:16

Wieczorem 22.11.2004r. z zachodu na wschód nad regionem będzie przemieszczała się strefa opadów śniegu, lokalnie dość intensywnych, miejscami przechodzących w deszcz ze śniegiem i marznący deszcz powodujący gołoledź. Wzrośnie też prędkość wiatru południowego i zachodniego do dość silnego i silnego, który w porywach w nocy może osiągać 20m/s, a jutro w ciągu dnia 27 m/s. Wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie.

Próbną maturę czas zacząć

cz nie, 21 listopada 2004 23:20

Uczniowie trzecich klas ogólniaków i liceów profilowanych rozpoczynają pisanie nowych matur. Teraz to tylko próba, ale zasady egzaminu już nie powinny się zmienić do wiosny, gdy nowa matura, po latach odwlekania wejdzie wreszcie w życie. Próbna matura potrwa dwa tygodnie. Na pierwszy ogień idzie język polski, a więc w ławkach zasiądą wszyscy maturzyści.

Białostocki adwokat nowym szefem SLD na Podlasiu

cz so, 20 listopada 2004 21:27

52-letni białostocki adwokat Wojciech Siemonek został wybrany w sobotę wieczorem na nowego przewodniczącego SLD na Podlasiu. Obradujący w Białymstoku delegaci wojewódzkiego zjazdu sprawozdawczo-wyborczego potrzebowali do tego aż czterech głosowań. W decydującym głosowaniu Siemonek pokonał Anatola Borowika, dyrektora gabinetu wojewody podlaskiego. Na nowego przewodniczącego podlaskiego Sojuszu głosowało 105, spośród 170 delegatów uczestniczących w głosowaniu. Zastąpił on na tym stanowisku Eugeniusza Berezowca, który od ponad pół roku pełnił obowiązki szefa podlaskiego SLD. Stało się tak po rezygnacji Marka Strzalińskiego, wybranego na przewodniczącego na zjeździe w marcu 2003 roku, który - decyzją władz krajowych SLD - nie mógł tej funkcji łączyć ze stanowiskiem wojewody podlaskiego.

Zdmuchnęło jelenia... z ratusza

cz pt, 19 listopada 2004 13:42

Czwartkowy wiatr zwiał nam z ratusza herb z jeleniem. Gdyby nie ten herb, nie brak prądu w niektórych częściach miasta i tu i ówdzie pozrywanymi niewielkimi kawałkami poszyć dachowych właściwie można by powiedzieć, że miasto wygrało potyczkę nawałnicą. W reginie straty są o wiele większe.

Efekty wirchury

cz cz, 18 listopada 2004 23:39

Około stu miejscowości z okolicach Łomży nie ma prądu. To efekt wichury, która przeszła nad regionem, i pozrywała linie energetyczne. Usuwanie awarii i naprawa linii potrwa cały dzisiejszy dzień, i najprawdopodobniej będzie trwała też jutro. Energetycy ciągle bowiem notują nowe awarie spowodowane najczęściej spadającymi na linie gałęziami.

« · «« · 1150 · 1151 · 1152 · 1153 · 1154 · 1155 · 1156 · 1157 · 1158 · 1159 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę