Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Od laptopa do herbatników

Złodzieje włamują się niemal wszędzie i kradną niemal wszystko co wpadnie im w ręce. Jak informuje Izabela Bałamyzy z łomżyńskiej policji tylko wczoraj zgłoszono cztery kradzieże. Złodzieje włamali się do mieszkania by zabrać biżuterię, do pokoju hotelowego po laptopa i aparat fotograficzny, a także do samochodu bo była w nim saszetka z pieniędzmi i dokumentami. Okradziono także do punktu wydawania paczek żywnościowych dla potrzebujących...

Nieznany sprawca wyważając okno balkonowe włamał do jednego z domów przy ul. Makowej w Łomży skąd skradł kamerę video i srebrną biżuterię powodując łącznie straty rzędu 3,5 tys zł. O wiele bardziej „obłowił się” złodziej, który wczoraj wieczorem włamał się do jednego z pokoi Hotelu Zacisze w Piątnicy. Tu straty sięgnęły blisko 12 tys. zł, bo złodziej zabrał laptopa, telefon komórkowy, aparat fotograficzny i trochę gotówki. Trzecia z wczorajszych kradzieży z włamaniem  zdarzyła się w Jedwabnem. Tu z samochodu skradziono saszetkę z pieniędzmi i dokumentami, a także telefon komórkowy wartych łącznie ponad 1000 zł.

Nietypowa kradzież zdarzył się natomiast w nocy z wtorku na środę. Nieustalony sprawca okradł  punkt wydawania żywności Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej przy ul. Zawadzkiej. Jak ustalili policjanci złodziej najpierw wyłamał zamek i dostał się do pustej hali przyległej do  placówki, po czym wybijając bloczek betonowy w ścianie przedostał się do magazynu żywności. Stąd zabrał mleko, mąkę, dżemy, syropy i herbatniki... Wszystko było warte 535 zł. W tym wypadku policjanci odzyskali skradzioną żywność. Jak się okazało, złodziej ukrył łup w jednym z niezagospodarowanych pomieszczeń znajdujących się obok punktu PKPS.

Zatrzymani na gorącym uczynku
Łomżyńscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mieszkańców miasta w wieku 19 i 20 lat. Mężczyźni próbowali włamać się do kiosku. Jak się później okazało tej samej nocy zdążyli już okraść inny sklepik. Ich łupem padły papierosy, karty doładowujące do telefonów, płyty cd, gazety oraz chemia gospodarcza. Łączne starty wynoszą blisko 6 tysięcy złotych. Sprawcy przyznali się do popełnionych czynów. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że młodszy z nich ma na sumieniu także inne przestępstwa. Teraz mężczyźni za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę