Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

Dziś Dzień Matki

Przedszkolaki m.in. z Grajewa, Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego będą zachęcać swoje mamy do badań profilaktycznych. Po raz trzeci Podlaski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia organizuje akcję „Mamo, jesteś potrzebna” mającą na celu zachęcenie jak największej liczby kobiet do zgłoszenia się na bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku raka szyjki macicy. Do przedszkoli trafiło 10 tysięcy kolorowanek, które maluchy pomalują i jako laurki wręcza swoim mamom. Na odwrocie kolorowanek znajduje się informacja o programie badań profilaktycznych.

26 maja, w tym szczególnym dniu, każda Mama powinna pamiętać, że jest potrzebna swemu dziecku - szczęśliwa i zdrowa. Tymczasem na raka szyjki macicy co roku w Polsce zapada około 4 tysięcy pań - niemal połowa z nich umiera z powodu zbyt późnego rozpoznania choroby. Wyniki zgłaszalności na badania diagnostyczne są alarmujące - w ciągu ostatnich trzech lat tylko co czwarta kobieta z województwa podlaskiego objęta Programem Profilaktyki Raka Szyjki Macicy zgłosiła się na cytologię.
Poprzednie edycje akcji „Mamo, jesteś potrzebna” spotkały się z bardzo życzliwym przyjęciem. Kierownictwo NFZ-u jest przekonane, że i tym razem za pośrednictwem dzieci uda nam się skuteczniej zachęcić wszystkie panie do regularnych badań i dbania o zdrowie.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę