Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 28 stycznia 2022 napisz DONOS@

13-stka okazała się szczęśliwa

cz cz, 13 stycznia 2005 13:21

Ah, co to był za… XIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od rana do samej nocy trzystu wolontariuszy kwestowało na łomżyńskich ulicach. Zimowa, a właściwie jesienna szarzyzna, wiatr, deszcz, a na twarzach radość. Z minuty na minutę skrzydlate puszki wypełniały się pieniędzmi. Mimo że w Łomży nie udało się sprzedać złotego medalu, pozostałe licytacje dostarczały wielkich emocji.

Biebrznięci o nocnym życiu na bagnach

mm cz, 13 stycznia 2005 11:36

Kolejne XV spotkanie Wszechnicy Biebrzańskiej poświęcone będzie nocnemu życiu zwierząt zamieszkujących teren Biebrzańskiego Parku Narodowego. Podczas dwudniowej sesji “biebrznięci” - bo tak o sobie mówią ludzie zafascynowani tą okolicą - będą mówić m.in.: o sowach, nietoperzach i motylach. Cykliczne spotkania informacyjne i wykłady tematyczne adresowane do miłośników Bagien Biebrzańskich oraz osób zaangażowanych w ich czynną ochronę i promocję już od czterech lat organizują: BPN, WWF Polska, Stowarzyszenie “Biebrza Koneserom”, Towarzystwo Biebrzańskie i Osowieckie Towarzystwo Fortyfikacyjne.

Z kopułą - jak za dawnych lat

cz śr, 12 stycznia 2005 15:27

Po miesiącach opóźnień udało się wreszcie wyłonić wykonawcę remontu starego ratusza. Za 1 mln 275 tys. zł ma tego dokonać Zakład Remontowo - Budowlany Jana Mierzejewskiego z Łomży. Zgodnie ze specyfikacją przetargową remont ma zostać zakończony do 30 grudnia tego roku. W tym czasie ratusz nieco urośnie, a czubek ratuszowej wiezy zwieńczy kopuła z iglicą.

Gwiazdka z nieba

cz śr, 12 stycznia 2005 14:13

Koncert pod takim właśnie tytułem poraz kolejny odbędzie sie w Łomży. Jego organizatorem jest miejski Dom Kultury Dom Środowisk Twórczych. W Kościele Ojców Kapucynów zaśpiewa jak zwykle młodzież z działającego przy placówce zespołu. Gwiazdą wieczoru będzie znana polska wokalistka Krystyna Prońko. Dochód z koncertu, podobnie jak w ubiegłych latach zostanie w całości przeznaczony na rzecz działającej przy Klasztorze Ojców Kapucynów świetlicy "Promyczek".

Bo nie chciały iść do szkoły

cz pon, 10 stycznia 2005 17:35

Dwie 12-latki z Zambrowa wymyśliły historię o swoim porwaniu, by dzisiaj nie iść do szkoły na klasówkę. Ostatecznie same zgłosiły się na policję. I tak były już poszukiwane, bo ojciec jednej z nich złożył zawiadomienie.

Stypendialni wybrańcy

cz pon, 10 stycznia 2005 16:20

Tylko 48 uczniów i 17 studentów z terenu powiatu łomżyńskiego będzie otrzymywało stypendia z Europejskiego Funduszu Społecznego. To zaledwie kropla w morzu potrzeb. Kryterium dochodowośc,i nie więcej niż 300 złotych netto w przeliczeniu na osobę, spełniło i wnioski złożyło na terenie powiatu niemal pół tysiąca studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Co najmniej 46,5 tys. zł z puszek i 4 tys. z licytacji na WOŚP w Łomży

cz nie, 09 stycznia 2005 20:46

„Światełkiem do nieba” i pokazem sztucznych ogni zakończył się łomżyński finał XIII edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na Starym Rynku przy wielkiej orkiestrowej scenie pokaz oglądało grubo ponad tysiąc osób. Przez całą niedzielę – od świtu do nocy – pieniądze do specjalnych uskrzydlonych puszek zbierało setki wolontariuszy. Do godziny 20.00 wysypano z nich i podliczono 46,5 tys. zł Dalsze 4 tys. zł przyniosła licytacja podarowanych przez łomżan przedmiotów.

WOŚP po raz 13-sty

cz so, 08 stycznia 2005 23:23

W niedzielę od samego rana na ulice Łomży wyszli wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To już XIII Finał Orkiestry. W Łomży przez cały dzień zbierać pieniądze do uskrzydlonych puszek będzie 300 wolontariuszy. Ale to nie wszystko. Na Starym Rynku stanęła wielka scena, a obok niej wóz transmisyjny TVP. Po raz pierwszy fragmenty łomżyńskiego finału WOŚP na żywo będą pokazywane w telewizji.

Jeleń powrócił

mm so, 08 stycznia 2005 11:37

W sobotę rano strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Łomży zamocowali na budynku ratusza herb miasta – jelenia skaczącego przez kamienie. Poprzedni, wiszący na budynku urzędu miejskiego herb, został zniszczony podczas listopadowej wichury. Przez dwa miesiące herbu nie było, ale za to przed gwiazdką na budynku starego ratusza zawisł – jak to określił Jarosław Koszewski z biura prasowego UM Łomża - „jeleniorenifer”.

Pierwszy wypadek

cz pt, 07 stycznia 2005 09:42

W nocy zdarzył się pierwszy w tym roku na terenie powiatu łomżyńskiego i miasta Łomży wypadek drogowy. Dwadzieścia minut przed północą na drodze Piątnica - Jeziorko samochód marki Volgswagen Passat wypadł z drogi na jednym z jej łuków, wpadł do rowu i koziołkował. Jak informuje Piotr Jarominiak naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży przyczyną wypadku była nadmierna prędkość. Samochodem podróżowało dwoje 23-latków. Kierowca – mężczyzna wyszedł z niego bez szwanku, a pasażerka z doznanymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala, który po kilku godzinach opuściła na własne żądanie.

Dobre anioły będą z nami

cz cz, 06 stycznia 2005 12:52

W niedzielę 9. stycznia ruszy 13-sty Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Radosne rytmy Orkiestry będą rozbrzmiewać w całej Polsce i za granicą, m.in. w wielu państwach europejskich, USA, Arabii Saudyjskiej, Egipcie i we wszystkich bazach wojskowych w Iraku. Wielka scena stanie także w Łomży na Starym Rynku. Ale oprócz tego stanie też wielki wóz transmisyjny TVP. Po raz pierwszy cała Polska zobaczy jak bawi się Łomża.

Miliony na rozwój rolnictwa

cz cz, 06 stycznia 2005 07:46

Podlaski oddział Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zrealizowała wypłaty 413 z 450 umów zawartych z rolnikami w ramach SAPARD. Był to główny program wsparcia rozwoju rolnictwa realizowany z fundusz Unii Europejskiej przed przystąpieniem do niej Polski. W ramach SAPARDu rolnicy mogli starać się m.in.: o dofinansowanie zakupu ciągników. W sumie wartość wszystkich sapardowskich umów z rolnikami to 23 mln zł. Ogromna większość z rolników już pieniądze dostała, a kolejne umowy będą sukcesywnie realizowane w następnych miesiącach.

Okręgowe większe

cz śr, 05 stycznia 2005 18:50

Z nowym rokiem powiększyły się obszary działania Prokuratury Okręgowej i Sądu Okręgowego w Łomży. Po czterech latach “do macierzy” powrócił prokuratorski i sądowy rejon grajewski. Od lipca 2001 roku tamtejsza Prokuratura Rejonowa jak i Sąd Rejonowy podlegały pod Suwałki, teraz znowu podlegają pod Łomżę.

Coraz większy Dar Serca

cz nie, 02 stycznia 2005 23:24

Ponad 34 tys. zł. – tyle pieniędzy uzbierali w niedzielę gimnazjaliści kwestujący w „Noworocznym Darze Serca”. Kwestę po raz szósty zorganizowało łomżyńskie gimnazjum nr 8. Tym razem uczniów tej szkoły wspierali koledzy z całego regionu. W kwestę włączyli się bowiem szkoły z Łomży, Piątnicy, Miastkowa, Ciechanowca, Zambrowa, Stawisk, Grajewa, Śniadowa, Wizny, Puchały, Wygody, Kupisk, Małego Płocka, Pruszek, Jedwabnego i Nowogrodu.

66 rocznica śmierci Dmowskiego

cz nie, 02 stycznia 2005 14:19

W niedzielę minęła 66 rocznica śmierci Romana Dmowskiego. To jeden z najwybitniejszych polskich polityków XX wieku. Przywódca i ideolog Narodowej Demokracji zmarł 2 stycznia 1939 roku w Drozdowie pod Łomżą. Przez kilka ostatnich miesięcy swego życia mieszkał w dworze Lutosławskich. Po śmierci jego trumnę niesiono pieszo z Drozdowa do Łomży skąd pociągiem przewieziono ją do Warszawy. Tam pogrzeb Romana Dmowskiego, mimo utrudnień ze strony władz sanacyjnych, był wielką manifestacją narodową.

Liczniki w podzielniki czyli nowe zasady rozliczania zużycia wody w ŁSM

cz so, 01 stycznia 2005 21:23

„Zarząd Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Łomży uprzejmie informuje że od 1 lutego 2005 roku wprowadza pełne rozliczenie kosztów zużycia wody w budynkach poprzez zastosowanie współczynników korygujących wskazania wodomierzy lokalowych.” Zgodnie z zamierzeniami odczytane z zamontowanych w mieszkaniach liczników zużycie wody będzie pomnożone przez współczynnik korygujący. Wprowadzenie tej zasady dla większości mieszkańców spółdzielni oznaczało będzie podwyżkę.

Dwa i pół miliona odsłon w 2004 roku

cz so, 01 stycznia 2005 20:20

Niemal 2,5 mln razy odsłaniane były strony Regionalnego Portalu 4lomza.pl w 2004 roku. W porównaniu z 2003 rokiem liczba odsłon wzrosła o niemal 150%. Porównywalny był także wzrost liczby odwiedzin i użytkowników. W całym 2004 roku z www.4lomza.pl połączyło się niemal 233 tysiące różnych komputerów.

Sylwester na rynku 2004/2005

mm so, 01 stycznia 2005 01:49

Noworoczny Dar Serca po raz szósty

cz pt, 31 grudnia 2004 22:13

Gimnazjaliści z Jedwabnego i Nowogrodu dołącza do kwesty „Noworoczny Dar Serca”. Pomysł organizacji kwesty pod hasłem „Nie przechodź obojętnie” zrodził się przed sześciu laty wśród uczniów gimnazjum nr 8 w Łomży. Z biegiem lat pomysł ten podchwycili także inni. W najbliższej kweście, w niedzielę 2 stycznia 2005 roku, od wczesnych godzin porannych do wieczora na ulicach i w pobliżu kościołów kwestować będą uczniowie gimnazjów z Łomży, Piątnicy, Miastkowa, Ciechanowca, Zambrowa, Stawisk, Grajewa, Śniadowa, Wizny, Puchały, Wygody, Kupisk, Małego Płocka, Pruszek, Jedwabnego i Nowogrodu.

Poseł Fedorowicz (LPR) głosował za nieobecnego kolegę

cz pt, 31 grudnia 2004 20:32

Do 5 lat więzienia grozi oskarżonemu o poświadczenie nieprawdy posłowi Ligi Polskich Rodzin Andrzejowi Fedorowiczowi, który na posiedzeniu sejmowej komisji głosował za nieobecnego kolegę z klubu. W piątek Prokuratura Okręgowa wysłała akt oskarżenia przeciw Fedorowiczowi do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieście - poinformował rzecznik prokuratury Maciej Kujawski.

« · «« · 1147 · 1148 · 1149 · 1150 · 1151 · 1152 · 1153 · 1154 · 1155 · 1156 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę