Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@

Oszustwa internetowe

Policjanci z Łomży od początku roku prowadzą kilkadziesiąt spraw dotyczących oszustwa internetowego. Największe, jakie do tej pory zostało zgłoszone to wpłata ponad 38 tyś. złotych za markową odzież. 33-letnia kobieta w kwietniu dokonała przelewu pieniędzy i do tej pory nie otrzymała zakupionego towaru. Kontakt ze sprzedającym urwał się.

Wcale nie lepiej wyszedł mężczyzna, który na portalu internetowym kupił toyote avensis za 3 tyś. złotych. Pieniądze wpłacił na konto ale auta do tej pory nie ma.

Policja przypomina, że kupując cokolwiek drogą elektroniczną narażamy się na ryzyko, że towar, za który zapłaciliśmy nie dotrze do nas lub jego jakość nie będzie odpowiadała naszym oczekiwaniom.

Niestety oszustów internetowych nie ubywa. Nie odstraszają ich nawet kary. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje nawet pozbawienie wolności do lat 8.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę