Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 28 stycznia 2022 napisz DONOS@

Wykupimy kamienicę żydowską

cz śr, 26 stycznia 2005 13:26

Radni Łomży zgodzili się na wykupienie od Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego w Warszawie kamienicy przy ulicy Senatorskiej 7 w Łomży. Za kamienicę wraz z działką miasto ma zapłacić 98 tysięcy złotych. Cena to efekt prawie rocznych negocjacji prowadzonych pomiędzy Fundacją a samorządem Łomży. Przypomnijmy w 2003 roku Komisja Regulacyjna w Warszawie rozpatrująca roszczenia Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w sprawie zwrotu majątku pożydowskiego, przekazała kamienicę przy ulicy Senatorskiej 7 w Łomży prawowitemu właścicielowi – czyli Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego.

Złapani z łomem

cz pon, 24 stycznia 2005 23:19

Czterech nieletnich włamywaczy złapali wczoraj na gorącym uczynku łomżyńscy policjanci. Tuż po zmroku nieletni z łomem w ręku ruszyli na kiosk z gazetami przy Placu Niepodległości w Łomży. Mimo szczerych chęci i łomu nieletnim złodziejom skok się nie udał, bo ktoś powiadomił policję. Jak twierdzi dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Łomży nieletnich zatrzymano nim zdołali wejść do wnętrza kiosku.

Wszechnica po raz XV

cz pon, 24 stycznia 2005 08:05

Ćmy mieszały się z nietoperzami, sowy z wilkami tworząc wspaniałą atmosferę nocnego życia na Biebrzy – tak było w sobotę w sali konferencyjnej Biebrzańskiego Parku Narodowego podczas kolejnego spotkania Wszechnicy Biebrzańskiej. To wyjątkowe przedsięwzięcie gromadzi „Biebrzniętych” z całej Polski. Tym razem tematem spotkania było nocne życie na Biebrzy. Można było posłuchać odgłosów sów, puchaczy i wilków. Slajdy przybliżały wygląd tych zwierząt a dzięki wykładom można było poznać ich zachowania.

Radnych laurka

cz so, 22 stycznia 2005 23:17

Od końca 2004 roku nie minął nawet miesiąc już radni podsumowali swoje w minionym roku działania. Na stronach BIP pojawiły się informacje o pracy Przewodniczącego Rady i wszystkich siedmiu powołanych przy Radzie komisji. Przewodniczący Rady Miasta Jan Jarota reasumuje, że „plan pracy Rady Miejskiej Łomży na 2004 rok został wykonany.” Radni co prawda spotykali się rzadziej niż w 2003 roku, ale - co podkreśla Przewodniczący – to dzięki systematycznej pracy w komisjach, co „skutkuje zmniejszeniem czasu dyskusji podczas sesji Rady Miejskiej, sprawniejszym przebiegiem obrad, zmniejszeniem częstotliwości posiedzeń.”

Ferie taneczne z Zespołem Pieśni i Tańca ,,Łomża”

mm so, 22 stycznia 2005 18:42

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży serdecznie zaprasza dzieci i młodzież na ferie taneczne z Zespołem Pieśni i Tańca ,,Łomża”.

Animalsi nagrodzeni

cz so, 22 stycznia 2005 18:08

Izabela Matyszewska, uczennica klasy 5e Szkoły Podstawowej nr 9, która zbudowała budkę lęgową dla nietoperza, wygrała tegoroczna edycję konkursu „Animals 2004”. Konkurs po raz kolejny zorganizowały Rada Osiedla Nr 12 i Administracja Osiedla Nr 3 Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowe. Zgłoszono niemal 100 różnego rodzaju karmików i budek lęgowych, a teraz specjalne jury oceniło je i wyłoniło laureatów.

FERIE Z MDK- DŚT 2005

mm pt, 21 stycznia 2005 11:42

Dziś zaczynają sie ferie. W związku z tym Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych zaprasza wszystkie dzieci spędzające ferie zimowe w mieście. Od poniedziałku, 24 stycznia prowadzone będą zającia w ramach akcji "Szukamy talentów". Na wszystkich chętnych czekać będą instruktorzy od plastyki, tańca, teatru i wokalistyki.

Jeleń nabrał barw

mm cz, 20 stycznia 2005 13:37

Prezydent Jerzy Brzeziński zatwierdził Znak Promocyjny Miasta Łomża. Nowe logo grodu znad Narwi przedstawia stylizowany wizerunek skaczącego jelenia na tle kolorowych motywów krajobrazu. Jak napisał w oficjalnym komunikacie Jarosław Koszewski - Kolor błękitny symbolizuje rzekę Narew, kolor zielony bogactwo lasów, pól i łąk, kolor żółty słońce i ciepło.

Jak urzędnik z Urzędnikiem

mm cz, 20 stycznia 2005 13:34

Na zaproszenie starosty Wojciecha Kubraka do Łomży przyjechał marszałek województwa podlaskiego Janusz Krzyżewski. Na spotkanie zorganizowane w sali konferencyjnej Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży przybyli również wójtowie z poszczególnych gmin powiatu.

Szczerbata oszustka

mm śr, 19 stycznia 2005 21:11

Dziewczyna, która uciekła z pogotowia opiekuńczego w Goniądzu, oszukała kilkunastu podlaskich rolników, obiecując, za pewną opłatą, załatwienie większej renty

Ostrzezenie o silnym wietrze

mm śr, 19 stycznia 2005 21:08

MGW Biuro Prognoz w Białymstoku ostrzega, że w dniu 20.01.2005 w woj. warmińsko-mazurskim i podlaskim prędkość wiatru południowo-zachodniego i zachodniego stopniowo zacznie wzrastać, osiągając w południe w porywach 20 m/s, lokalnie do 25 m/s. W połączeniu z opadami śniegu powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne. Silny i porywisty wiatr utrzymywać się będzie do godzin nocnych 21/22.01.

Zaskakująca skuteczność podlaskiej policji

mm wt, 18 stycznia 2005 23:12

Na Podlasiu jest bardzo bezpiecznie - wynika z policyjnych statystyk. - To jest liczenie kreatywne - twierdzi kryminolog, prof. Andrzej Siemaszko

Spotkanie z Marszałkiem Województwa Podlaskiego

mm wt, 18 stycznia 2005 12:18

Z inicjatywy Starosty Łomżyńskiego Wojciecha Kubraka 19 stycznia 2005 r. (środa) w siedzibie Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży przy ul. Małachowskiego 4 odbędzie się spotkanie z Panem Januszem Krzyżewskiem - Marszałkiem Województwa Podlaskiego.

Budzi się życie nad Biebrzą

mm wt, 18 stycznia 2005 08:49

Ciepła zima sprawia, że nad Narwią i Biebrzą możemy już w styczniu obserwować piękne wiosenne wylewiska. Brzostowo, raj dla obserwatorów ptactwa, zaczyna tętnić życiem. Mimo, że okres przelotów jeszcze przed nami, już można oglądać klucze gęsi, łabędzie a także czajki.

"Płonie ognisko i szumią knieje, Drużynowego nie ma wśród nas ..."

mm pon, 17 stycznia 2005 13:29

"Płonie ognisko i szumią knieje, Drużynowego nie ma wśród nas. Już nie będzie opowiadał starodawnych dziejów i harceskich wskrzeszał czasów, o rycerstwie z podkresowych stanic o obrońcach naszych polskich granic..." - tymi słowy żegnano dziś na łomżyńskiej nekropolii dh. mgr. Mariana Mieszkowskiego. Druha Społecznika, uhonorowanego w październiku 2003 Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Stanowisko SDPL w Łomży w sprawie wielkopowierzchniowych obiektów handlowych.

mm pon, 17 stycznia 2005 12:10

Kwestia powstawania hipermarketów wzbudza w ostatnim czasie wiele kontrowersji. Dostrzegamy w tym procesie zarówno korzyści jak i zagrożenia. Niewątpliwie istnienie wielkopowierzchniowych obiektów handlowych może doprowadzić do bankructwa właścicieli kilku okolicznych sklepów. Z drugiej strony umożliwia powstanie nowych miejsc pracy, a także stwarza warunki większej konkurencji, co stymuluje obniżkę cen oraz poprawę jakości obsługi klientów.

Gwiazdka z nieba

cz pt, 14 stycznia 2005 15:03

Około 1800 złotych zebrano podczas charytatywnego pod hasłem "Gwiazdka z nieba". Cała suma zostanie przeznaczona na rzecz działającej przy kościele Ojców Kapucynów świetlicy "Promyczek". W koncercie kolęd i pastorłek udział więła młodzież z działającego przy MDK- DŚT zespołu muzycznego kierowanego przez Magdę Synow. Gwiazdą wieczoru była znana polska wokalistka Krystyna Prońko.

Kolorowe logo Łomży

cz pt, 14 stycznia 2005 12:04

Pod koniec grudnia Prezydent Miasta Łomża Jerzy Brzeziński zatwierdził Znak Promocyjny Miasta Łomża. Nowe logo Łomży przedstawia stylizowany wizerunek skaczącego jelenia na tle kolorowych motywów krajobrazu. Kolor błękitny symbolizuje rzekę Narew, kolor zielony bogactwo lasów, pól i łąk, kolor żółty słońce i ciepło. Znak jest w swoim przekazie witalny i radosny, mimo zamkniętej formy pełen jest dynamizmu. Użyta kolorystyka stanowi o aspekcie ekologicznym i ścisłym związku miejsca z otaczającą przyrodą i niepowtarzalnym krajobrazem. Poprzez wizerunek jelenia nawiązuje on w sposób pośredni do herbu Miasta.

Pijana matka wiozła dziecko do przedszkola

cz pt, 14 stycznia 2005 09:20

Policjanci biją na alarm. Po drogach regionu jeździ coraz więcej osób pijanych. Tylko wczoraj policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łomży zatrzymali siedmiu pijanych kierowców. W tej grupie była też kobieta, która wiozła swoje dziecko do przedszkola. Podinspektor Piotr Jarominiak naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego łomżyńskiej policji nie ukrywa oburzenia. Kobieta ryzykowała życiem dziecka, swoi i innych użytkowników dróg. W chwili zatrzymania miała ponad jeden promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Druh Marian Mieszkowski nie żyje

cz cz, 13 stycznia 2005 18:03

W szpitalu w Wołominie zmarł w środę Marian Mieszkowski. Działacz społeczny, członek i były długoletni prezes Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej. W organizacji tej aktywnie działał od samego jej założenia w 1958 roku. Przez kilka lat jako redaktor naczelny prowadził wydawnictwo "Zeszyty Łomżyńskie", pismo Zarządu Oddziału Łomżyńskiego TPZŁ

« · «« · 1146 · 1147 · 1148 · 1149 · 1150 · 1151 · 1152 · 1153 · 1154 · 1155 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę