Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Czuma w Łomży

Główne zdjęcie
Andrzej Czuma, Minister Sprawiedliwości

Minister sprawiedliwości, Andrzej Czuma w poniedziałek wizytował łomżyńską prokuraturę i sądy. Podczas spotkań z prokuratorami i sędziami przedstawiał założenia przygotowywanych w ministerstwie reform i jak podkreślał chciał wysłuchać opinii jakie na jej temat mają pracujący „na dołach” prokuratorzy i sędziowie.

Andrzej Czuma podczas spotkania z prokuratorami
Andrzej Czuma podczas spotkania z prokuratorami

W prokuraturze minister Czuma mówił o uwolnieniu prokuratury z rąk polityków co miałoby się objawić m.in. rozdzieleniem stanowiska ministra sprawiedliwości od prokuratora generalnego i o planach związanych z likwidacją Prokuratury Krajowej.
Podczas spotkania z sędziami łomżyńskich sądów (Okręgowego i rejonowych z całego okręgu) minister omawiał planowane zmiany w ustawie o ustroju sądów powszechnych. Jak podkreślał po tym spotkaniu – nie widzi zagrożenia dla istnienia Sądu Okręgowego w Łomży, ale dodawał, że zmiana organizacji wymiaru sprawiedliwości i likwidacja małych sądów jest nieuchronna.
- Chcemy zmiany liczby małych sądów rejonowych – mówił minister Andrzej Czuma, dodając iż nie oznacza to, że w małych miastach znikną instytucje sądowe. - Chcemy pozostawić w nich wydziały zamiejscowe, sądy pracy czy sądy rodzinne – wyliczał minister.    

Minister oczekuje, że przygotowywane przez niego reformy wejdą w życie od 1 stycznia 2010 roku. 
- Uzyskałem poparcie zarówno ze strony mojej formacji politycznej, jak i innych ugrupowań  - mówił Andrzej Czuma.

Podobne konsultacje mają się odbywać w innych ośrodkach w kraju, bo minister – jak mówi chciałby poznać opinie na ten temat prokuratorów i sędziów, a nie przerobione przez Prokuratury Apelacyjne, czy Krajową Radę Sądowniczą.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę