Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 18 września 2020 napisz DONOS@

Powstał komitet poparcia Lecha Kaczyńskiego na Prezydenta

Foto: Powstał komitet poparcia Lecha Kaczyńskiego na ...
cz wt, 18 października 2005 13:12

Dwadzieścia osób przedstawicieli różnych środowisk społecznych, politycznych i gospodarczych zawiązało w Łomży Społeczny Komitet Poparcia kandydatury Lecha Kaczyńskiego na Prezydenta RP. Honorowym przewodniczącym Komitetu został dr Kazimierz Bandzul.

Łomżyński szpital najlepszy w podlaskim

Foto: Łomżyński szpital najlepszy w podlaskim
cz wt, 18 października 2005 07:20

Szpital Wojewódzki im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Łomży wygrał ranking Rzeczpospoliej na najlepszy szpital w województwie podlaskim. W skali kraju Łomża uplasowała się na 65 miejscu. Kolejny z podlaskiego Szpital MSWiA w Białymstoku jest dopiero 78, a jako trzeci z regionu - na 83 miejscu w kraju - jest Szpital Ogólny w Wysokiem Mazowieckiem.

Łomża za Ostrołęką i Suwałkami, ale przed Białymstokiem

cz pon, 17 października 2005 21:44

Kleszczów z dochodem na jednego mieszkańca powyżej 18 tys. zł jest zdecydowanie najbogatszą gminą w Polsce. Wśród miast na prawach powiatu na pierwszym miejscu znajduje się Warszawa. Tam na jednego mieszkańca dochód za dwa kwartały 2005 r. wyniósł 2026,57 zł. W tej klasyfikacji Łomża zajęła dopiero 44 miejsce w kraju - o 22 miejsca bogatsza jest np. Ostrołęka.

Szkolenia dla rolników

cz pon, 17 października 2005 14:26

Starostwo Powiatowe w Łomży wraz z Białostocką Fundacją Kształcenia Kadr ogłasza nabór na bezpłatne szkolenia dla mieszkańców powiatu łomżyńskiego.

Kury i kaczki zamknięte

cz pon, 17 października 2005 10:07

Od dziś zaczęło obowiązywać rozporządzenie Minister Rolnictwa mówiące o zakazie trzymania drobiu na otwartej przestrzeni. Naczelnik wydziału rolnictwa starostwa powiatowego w Łomży Wacław Sierbiński podkreśla, że zapisy rozporządzenia dotyczą zarówno wielkich ferm jaki i małych gospodarstw z kilkoma czy kilkunastoma kurami i kaczkami.

Prawdziwa historia tej ziemi...

Foto: Prawdziwa historia tej ziemi...
cz nie, 16 października 2005 21:52

Około 80 osób w tym trzech posłów i dwóch senatorów wzięło udział w promocji najnowszej książki dr Krzysztofa Sychowicza pt. „Ziemia Łomżyńska i jej mieszkańcy w latach 1944-1956”. Promocja odbyła się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnem. Poza parlamentarzystami i mieszkańcami Jedwabnego zebrało się wielu nauczycieli historii z Kolna, Przytuł, Jedwabnego i Łomży. W trakcie spotkania podkreślano, że książka jest próbą napisania nowej – prawdziwej – historii tej ziemi.

„Wybierz życie” w Łomży

Foto: „Wybierz życie” w Łomży
cz so, 15 października 2005 20:20

Wystawa unaoczniająca całe okrucieństwo aborcji od soboty jest prezentowana na Starym Rynku w Łomży. Na czternastu olbrzymich planszach zdjęcia pomordowanych dzieci poczętych zestawiono z fotografiami ofiar różnych tragedii i wojen. Na jednej z nich obok zmasakrowanych zwłok zamordowanych w czasie wojny w byłej Jugosławii umieszczono zdjęcie dokumentujące aborcję w ósmym tygodniu ciąży, które podpisano: „Różne metody. Różne motywy. Rezultat ten sam”. Na innej z tytułem „Chcemy traktować zwierzęta po ludzku” obok siebie znalazło się ratowanie wielorybów i zabijanie dzieci.

Dzień Papieski

Foto: Dzień Papieski
cz so, 15 października 2005 13:21

W niedzielę 16 października – w dni wyboru na Stolicę Piotrową Polaka Jana Pawła II - po raz kolejny będziemy obchodzić Dzień Papieski. „Pośród wielu sposobów upamiętniania jego życia, stawiania pomników czy nadawania imienia Papieża Jana Pawła II różnym instytucjom, Dzień Papieski jest inicjatywą, która realizuje podnoszony często przez Ojca Świętego program wychowania młodzieży” - napisał biskup łomżyński w specjalnym liście do wiernych. Kościół łomżyński nadał szczególny charakter obchodom tegorocznego Dnia Papieskiego.

Jubileusz Wety

cz so, 15 października 2005 12:26

55-lecie istnienia świętuje Państwowe Technikum Weterynaryjne w Łomży. W sobotę i niedzielę w mieście odbędą się imprezy okolicznościowe. Do szkoły zjechało kilkuset z tysięcy jej absolwentów. Popularna Weta to dziś Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7. W jej strukturach działa Technikum nr 7 im. Ludwika Bojanusa, które kształci m.in. na kierunku weterynarii.

Aby znowu nie fałszowali historii...

Foto: Aby znowu nie fałszowali historii...
cz pt, 14 października 2005 15:54

Tworzenie się komunistycznego aparatu nacisku, metody walki „władzy ludowej” z podziemiem antykomunistycznym, represje wobec ludności cywilnej i kościoła – dotychczas zakazana historia regionu w pierwszych latach po II wojnie światowej wreszcie ujrzała światło dzienne. To za sprawą najnowszej książki historyka Instytutu Pamięci Narodowej dr Krzysztofa Sychowicza. Dzięki szerokiemu dostępowi do tajnych UBeckich akt autor po raz pierwszy na taką skalę przedstawia jak wyglądała „Ziemia Łomżyńska i jej mieszkańcy w latach 1944-1956”. Sychowicz podkreśla, że książkę napisał by - „zapobiec ponownemu zafałszowaniu” historii. Promocja książki odbędzie się w niedzielę o 13.00 w M-GOK w Jedwabnem. My już dziś publikujemy jej niewielkie fragmenty.

Praca doktorska na temat Zambrowa nagrodzona!

cz pt, 14 października 2005 13:11

Praca doktorska na temat miasta Zambrów otrzymała II nagrodę w ogólnopolskim Konkursie na najlepsze prace doktorskie dotyczące samorządu terytorialnego i zagadnień decentralizacji obronione w 2004 roku. Konkurs został zorganizowany przez Wydawnictwo i Redakcję miesięcznika „Samorząd Terytorialny”. Przewodniczącym Kapituły Konkursowej był prof. Michał Kulesza.

Tusk i nauczyciele w Łomży

Foto: Tusk i nauczyciele w Łomży
cz cz, 13 października 2005 22:14

Nietypowy przebieg miały miejskie uroczystości Dnia Edukacji Narodowej. Choć w czwartkowy wieczór w Łomży świętowali nauczyciele bohaterem spotkania był Donad Tusk wicemarszałek Sejmu, a przede wszystkim kandydat na Prezydenta RP. Choć działacze łomżyńskiej Platformy Obywatelskiej twierdzili, że nie było to spotkanie wyborcze kilkakrotnie próbowali wzniecić owacje wołając Donald Tusk, Donad Tusk, Donald Tusk... nauczyciele jednak ani razu ich nie podchwycili.

Sąd w sprawie „złego urodzenia”

cz cz, 13 października 2005 06:35

Sąd Najwyższy rozpatrzy dziś skargę kasacyjną w sprawie renty dla dziewczynki z Łomży, która urodziła się ciężko chora. Chodzi o słynną na całą Polskę sprawę “złego urodzenia”. Matka dziecka podejrzewając, że urodzi się ono chore chciała usunąć ciążę, ale lekarze z Łomży odmówili wykonania aborcji. Dziś dziecko ma pięć lat i jest nieuleczalnie chore.

Starosta Wiszowaty zostaje

cz śr, 12 października 2005 20:25

Grupie kolneńskich radnych po raz kolejny nie udało się odwołać z funkcji starosty kolneńskiego Stanisława Wiszowatego. Do skutecznego odwołania starosty kolneńskiego opozycyjnym zabrakło niewiele. Za zagłosowało 8 radnych, siedmiu było 7 przeciw, jeden radny pozostał neutralny. Staroście zarzucano m.in. nieprawidłowości w inwestycjach, niezgodną z prawem politykę kadrową i próby okłamania radnych.

„Pierwsze” przed „drugim” – to kolejność najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Łomży

cz śr, 12 października 2005 08:07

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna na swojej stronie internetowej opublikowała średnie wyniki matury z każdego przedmiotu w każdej szkole. To najpewniejszy ranking skuteczności nauczania. W Łomży pierwszą pozycję ma zdobywające wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach I LO im. Tadeusza Kościuszki. To w tej szkole uczniowie uzyskali najwyższy średni procent punktów z egzaminu maturalnego.

Będą grzać

cz wt, 11 października 2005 14:55

Dziś zostało włączone ogrzewanie dla mieszkańców Spółdzielni Mieszkaniowej Perspektywa, od jutra ciepło zacznie płynąć także do bloków Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i bloków komunalnych administrowanych przez MPGKiM. „Włączenie ogrzewania nie oznacza, że od razu w mieszkaniach będzie ciepło” – podkreśla wiceprezes ŁSM Jerzy Brodziuk. - W środę zaczniemy włączać poszczególne bloki, a więc w czwartek wszędzie powinno być już ciepło.”

Kaczyński dziękował w Wysokiem Mazowieckiem

Foto: Kaczyński dziękował w Wysokiem Mazowieckiem
cz pon, 10 października 2005 23:44

Kandydat na prezydenta RP Lech Kaczyński w poniedziałek po południu odwiedził Wysokie Mazowieckie. To tu uzyskał jedno z najwyższych w kraju poparcie wyborców. W niedzielę na Kaczyńskiego głosowało ponad 55% mieszkańców powiatu wysokomazowieckiego. W wystąpieniu na placu przed ośrodkiem kultury Kaczyński podziękował kilka razy za udzielone mu poparcie i podkreślił, że „Lech Kaczyński nie jest zagrożeniem dla nikogo, kto jest uczciwy”, a tylko ci mogą się bać jego prezydentury, „którzy są nieuczciwi i robią krzywdę innym”.

W Łomży 47 z 47 na Kaczyńskiego

Foto: W Łomży 47 z 47 na Kaczyńskiego
cz pon, 10 października 2005 05:54

47.71% łomżan poszło na niedzielne wybory prezydenckie. Co ciekawe na Lecha Kaczyńskiego głosowało 47.38% wyborców (10728 głosów). Donald Tusk w Łomży zdobył niewiele ponad 30% głosów (6854). To oficjalne dane, które spłynęły do PKW z 32 na 33 Obwodowe Komisje Wyborcze działąjace w Łomży. Na terenie powiatu łomżyńskiego też wygrał Kaczyński (46.90%), ale drugi był Andrzej Lepper, który zdobył poparcie niemal co trzeciego mieszkańca (30.35%). Donad Tusk w 9-ciu gminach okalających Łomżę uzbierał zaledwie 2111 głosów (12,52%). Frekwencja wyborcza na terenie powiatu łomżyńskiego wyniosła 43.04%.

Biskup apeluje o udział w wyborach

cz so, 08 października 2005 15:51

„Dzisiaj, w niedzielę wyborów prezydenckich, modlimy się szczególnie w intencji naszej Ojczyzny. Upominamy się wzajemnie, by nie zostawić losów wspólnej Matki w rękach obcych Polakom; upominamy się, by nasza obojętność i zaniechanie udziału w wyborach nie wprowadziła na najwyższy urząd Najjaśniejszej Rzeczypospolitej osoby obcej duchowi Narodu od tysiąca lat chrześcijańskiego.” - Te zdania kończą list pasterski biskupa łomżyńskiego który w niedzielę 9 października będzie odczytywany we wszystkich parafiach diecezji.

Volvo autobusem Łomży XXI wieku

Foto: Volvo autobusem Łomży XXI wieku
cz pt, 07 października 2005 10:29

Dwa nowe autobusy Volvo 7700 dojechały do Łomży. Niebawem wyjadą na ulice miasta w barwach Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. To pierwsze z sześciu autobusów które kupiło w tym roku miasto. Pozostałe cztery Volva mają dojechać do Łomży do końca stycznia 2005 roku. Volvo to autobus komunikacji miejskiej w Łomży XXI wieku. Od 2000 roku w mieście kupuje się bowiem tylko autobusy tej marki.

« · «« · 1003 · 1004 · 1005 · 1006 · 1007 · 1008 · 1009 · 1010 · 1011 · 1012 · »» · »
 
200831084255.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę