Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Więcej sklepów z alkoholem w Łomży - legalnie czy nie? WSA odroczył rozprawę

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku nie zajmował się dziś merytorycznie zgodnością z prawem uchwały Rady Miasta Łomża zwiększającej dwukrotnie liczbę koncesji na handel alkoholem w sklepach w mieście. Przyjętą pod koniec marca uchwałę do WSA zaskarżył jeden z mieszkańców Łomży argumentując, że zapisy uchwały są sprzeczne z uchwalonym kilka miesięcy wcześniej Łomżyńskim Programem Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Podczas dzisiejszej rozprawy na sali sądowej zjawiała się jeszcze jedna osoba, która złożyła wniosek o dopuszczenie jej do sprawy. Sąd ten wniosek oddalił – poinformowano nas w biurze WSA. Drugą decyzją sądu było bezterminowe odroczenie sprawy skargi na uchwałę. Sąd do sprawy wróci dopiero po uprawomocnienia się decyzji o oddaleniu dzisiejszego wniosku.

Przypomnijmy pod koniec marca radni Łomży, nieznaczną większością głosów („za” 11, „przeciw” 9, i 3 „wstrzymało się od głosu”) przegłosowali poprawkę do uchwały alkoholowej zwiększającą z 25 do 50 liczbę koncesji na handel napojami zawierającymi powyżej 4,5% alkoholu w sklepach.
Jeszcze przed głosowaniem radnych, Jan Kleczyński, były radny Łomży, związany z łomżyńskim Bractwem Trzeźwości im. św. Maksymiliana Kolbego, przestrzegał na łamach 4lomza.pl, że 
jeżeli radni przyjmą proponowane zmiany w uchwale „będzie to sprzeczne z zapisami ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, a szczególnie z art.1.1 i art.12 ust.4 oraz Łomżyńskim Programem Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, który radni przyjęli uchwałą w dniu 28 grudnia 2010 roku, a który w rozdziale V Priorytetowe zadania do realizacji mówi o ograniczeniu dostępności alkoholu i substancji psychoaktywnych”.

Dodajmy, że sprawą legalności poprawki do łomżyńskiej uchwały alkoholowej zajmowały się już służby prawne wojewody podlaskiego, które w dwukrotnym zwiększeniu liczby sklepów z alkoholem w Łomży nie dopatrzyły się naruszenia prawa przez władze miasta.

 

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę