Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 19 czerwca 2021 napisz DONOS@

Ściągają radnych z urlopu...

W czwartek na nadzwyczajnej sesji ma spotkać Rada Miasta Łomża. Sesję, na wniosek prezydenta, zwołał przewodniczący Maciej Borysewicz. Proponowany porządek obrad ma tylko jeden punkt, który dotyczy zmian w budżecie miasta. Jedna z nich związana jest z planami budowy w Łomży lodowiska w ramach rządowego programu „Biały Orlik”. Aby otrzymać dofinansowanie na realizację zadnia miasto musi do końca tygodnia złożyć wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki, ale wcześniej trzeba wprowadzić to zadanie do budżetu...

Przypomnijmy tradycją samorządu w Łomży jest, że w okresie wakacji sesje Rady Miasta zwołuje się na początku lipca (była 6 lipca)  i na końcu sierpnia (planowana jest na 31 sierpnia). To  sprawia, że radni mają czas na urlop i nie tracą miesięcznej diety, bo ta „nie przysługuje, jeżeli w danym miesiącu nie odbyła się sesja Rady(...)”
Czasami jednak sesję trzeba zwołać nawet w środku sezonu urlopowego. Aby się odbyła potrzebne jest quorum czyli obecność na niej co najmniej 12 z 23 miejskich radnych. I właśnie z czymś takim radni zmierzą się w najbliższy czwartek. Nadzwyczajną sesję zwołał, na wniosek prezydenta Mieczysława Czerniawskiego, przewodniczący Rady Miasta Maciej Borysewicz. Radni spotkaliby się na krótko, bo proponowany porządek obrad ma tylko jeden punkt – zmiany w budżecie: wprowadzenie do budżetu zadania  inwestycyjnego Budowa lodowiska w ramach Programu Biały Orlik, oraz  wprowadzenie do działu oświata wydatków remontowych związanych z likwidacją barier  architektonicznych w czterech łomżyńskich placówkach.
- Jestem przekonany, że większość radnych, mimo wakacji, na sesji się pojawi – mówi przewodniczący Borysewicz, dodając, że w przypadku lodowiska chodzi przecież o 300 tys zł, które miasto może otrzymać.
Szacowany koszt budowy w Łomży sztucznego lodowiska wynosi 660 tys zł w tym, planowane dofinansowanie z budżetu państwa to 300 tys zł, przy czym podstawowym warunkiem otrzymania dofinansowania jest złożenie wniosku do piątku, a do tego niezbędna jest uchwała Rady Miasta, która może zostać podjęta tylko podczas sesji na której musi stawić się co najmniej 12 miejskich radnych.

210618123923.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę