Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Synoptycy ostrzegają przed kolejnymi silnymi burzami, a hydrolodzy przed podtopieniami

Ponownie drugi stopień zagrożenia (tak jak wczoraj) nadali synoptycy burzom, które wieczorem i w nocy ponownie mogą przejść nad regionem. Wiesław Winnicki dyżurny synoptyk z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW PIB ostrzega, że silnym wiatrom będą towarzyszyły ulewne deszcze, a czasami i gradobicia.

Jak czytamy w ostrzeżeniu do godz. 6:00 dnia 22.07.2011 r. na obszarze województwa podlaskiego „przewiduje się wystąpienie burz, lokalnie z opadami gradu, podczas których opady deszczu wyniosą od 15 do 30 mm, lokalnie od 40 do 50 mm, a wiatr osiągnie w porywach od 80 do 100 km/h.” Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska synoptyk szacuje na 90%

Tymczasem hydrolodzy ostrzegają przed wzrostem poziomów wód w głównych rzekach regionu, które miejscami mogą spowodować podtopienia. W czwartek rano w Osowcu na Biebrzy do osiągnięcia stanu ostrzegawczego rzece brakowało już tylko 6 cm.
„W ciągu najbliższej doby w zlewni Narwi i Biebrzy, w miejscu wystąpienia w dalszym ciągu prognozowanych intensywnych opadów deszczu o charakterze burzowym, przewidywany jest wzrost poziomu wody do strefy stanów wysokich, z możliwością lokalnego przekroczenia stanów ostrzegawczych” – czytamy w wydanym dla regionu ostrzeżeniu hydrologicznym.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę