Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Gdzie trzech się bije... Z Łomży do Senatu

Najbliższe wybory do Senatu po raz pierwszy zostaną przeprowadzone w jednomandatowych okręgach wyborczych. Łomża jest w nim połączona z Suwałkami i choć zapowiedzianego terminu wyborów jest już tylko dwa i pół miesiąca na razie największe partie wskazały na ten okręg tylko jednego kandydata Mieczysława Bagińskiego z PSL. Realne jest, że w szranki z nim staną także dwaj inni łomżanie Marek Olbryś z PiS i Sławomir Zgrzywa z PO.

Mieczysław Bagiński (PSL)
Mieczysław Bagiński (PSL)
Marek Olbryś (PiS)
Marek Olbryś (PiS)
Sławomir Zgrzywa (PO)
Sławomir Zgrzywa (PO)

- Sławomir Zgrzywa jest naszym kandydatem do Senatu – mówi Maciej Borysewicz szef łomżyńskich struktur Platformy Obywatelskiej i jednocześnie wiceprzewodniczący partii w województwie. - Ostateczne decyzje zapadną a początku sierpnia - mówi Borysewicz. Przypomnijmy że już wskazanym kandydatem PO do Senatu z tego okręgu wyborczego miała być Bożena Kamińska z Suwałk, ale władze krajowe partii przesunęły ją na listę kandydatów do Sejmu. Zgłaszanymi formalnie wcześniej kandydatami na kandydatów byli także Sławomir Zgrzywa z Łomży i Maciej Perkowski z Białegostoku i to między nimi teraz powinny wybierać władze regionalnej PO, choć Borysewicz nie wyklucz także „ingerencji centrali”.
- Ja zgłosiłem swój akces w wyborach do Senatu – mówi Marek Olbryś – szef powiatowych struktur tej partii. - Ostatnie wybory samorządowe pokazują, że wyborcy u nas popierają PiS, a ja miałem najlepszy wynik – dodaje.
W wyborach do Sejmiku, bo o nich mówi Olbryś PiS w okręgu łomżyńskim zdobył ponad 33% poparcia, a na Olbrysia głosowało ponad 7200 wyborców.  Więcej głosów zdobył tylko Mieczysław Bagiński z PSL, ale ta partia miała poparcie o ponad 10 procent mniejsze niż poparcie PiS-u. 

Na kandydata z Łomży nie chce stawiać SLD. Krzysztof Zaremba, szef partii w województwie żadnych nazwisk do posiedzenia władz krajowych (30 lipca) nie chce ujawniać, ale „zapewniam, że nasz kandydat nie będzie z Łomży” - mówi.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę