Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Na pątniczy szlak...

Główne zdjęcie
fot. archiwum

Za tydzień, w 1 sierpnia, wyruszy 27 Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasna Górę. Od wczoraj można już się zapisywać. Zapisy dokonywane są przede wszystkim w rodzimy parafiach (do 30 lipca), ale tradycyjnie zapisy będą prowadzone również w Sekretariacie Pielgrzymki w budynku Instytutu Teologicznego w Łomży, przy ul. Sadowej 3. Ks bp. Stanisław Stefanek podkreśla, że „pielgrzymka jest dziełem całej diecezji” i zwraca się, do WSZYSTKICH z prośbą o wsparcie tego Bożego dzieła.

Do zapisu na Pielgrzymkę niezbędny jest dokument tożsamości. W wypadku, gdy uczestnik pielgrzymki dokonuje zapisu indywidualnie w Sekretariacie, powinien przedłożyć właściwą opinię od swojego księdza proboszcza. Młodzież do lat 15 włącznie pielgrzymuje w towarzystwie osoby pełnoletniej, a w wieku od 16 do 18 lat za pisemną zgodą rodziców, przedstawioną przy zapisie.

Opłaty
Wpisowe na pielgrzymkę, wynosi: 80 zł; przy czym dla uczestników do lat 15 - 60 zł, a dzieci do 7 roku życia pielgrzymują bezpłatnie.
Dla członków rodziny w linii prostej (rodzice, dzieci, dziadkowie, rodzeństwo) zostały przewidziane zniżki: 1 osoba płaci 100% wpisowego, 2 i 3 osoba płaci 50% wpisowego, a 4 i następne osoby są zwolnione z opłaty wpisowego.
Podczas zapisywania się pielgrzymi wnoszą także opłatę za bagaż, która w tym roku wynosi 50 zł.  Obejmuje ona plecak lub torbę turystyczną z zapakowanym do środka śpiworem i dołączoną na zewnątrz karimatą jednak nie więcej niż 18 kg. Za nadbagaż będą pobierane dodatkowe opłaty.

Grupa Biała
Pielgrzymi na szlaku stanowią zasadniczą część pielgrzymki, podejmując trud dwutygodniowych rekolekcji w drodze na Jasną Górę i pokonując ponad 450 km, ale są też „pielgrzymi duchowi” który wspierają pielgrzymkę w sposób duchowy i materialny. Pomoc duchowa – Pielgrzymi Duchowi ofiarują swoją modlitwę, wspólnotową w parafiach, przy krzyżach i kapliczkach w godzinie Apelu Jasnogórskiego lub indywidualną, np. w domach rodzinnych.
Pomoc materialna – Pielgrzymem Duchowym wnosi również swój wkład finansowy, który w całości przeznaczony jest na potrzeby 27 PPŁ. Każdy kto się zapisze do grupy papieskiej otrzymuje specjalną - pamiątkową Legitymację Pielgrzyma.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę