Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Utrudnienia także na Poznańskiej

Od rana kierowcy jadący ul. Poznańską w Łomży napotykają na utrudnienia w ruchu. Na odcinku ok. 200 metrów od od mostu na rzece Łomżyczka w kierunku Pepees-u wprowadzono ruch wahadłowy. Jak informuje Łukasz Czech z ratusza utrudnienia mają związek z rozpoczęciem przez drogowców remontu ulicy Poznańskiej. W sumie do końca października mają wyremontować niemal 800 metrów tej ulicy od skrzyżowania z Aleją Legionów do skrzyżowania z ul. Poligonową.

Remont ulicy Poznańskiej ma polegać na wykonaniu nowej jezdni o szer. 10,00 m z poszerzeniem do 12,5 m w rejonie dojazdu do przejazdu kolejowego i wykonaniu nowego skrzyżowania z ulicą Akademicką o pełnej nowej konstrukcji. Wykonawca będzie musiał także zbudować tu nowe chodniki, ścieżkę rowerową, oświetlenie i sygnalizację świetlną. Z remontu został wyjęty tylko znajdujący się na tym odcinku most na Łomżyczce – on pozostanie węższy niż droga po obu stronach.

Dodajmy, że remont Poznańskiej odbywa się w ramach tzw. schetynówek czyli Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Miasto na ten cel otrzymało 606 tys zł wsparcia z rządu, choć całe koszty tej inwestycji sięgają 4 mln zł.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę