Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 czerwca 2020 napisz DONOS@

7,5 tys. zł na walkę z bezdomnością

cz wt, 14 września 2004 12:39

Niespełna 5 tysięcy dla Caritas i ponad 2600 zł dla Stowarzyszenie Wspierania Poradnictwa Obywatelskiego w Łomży – tak wojewoda podlaski podzielił pieniądze na walkę z bezdomnością i pomocy osobom bezdomnym. Z ogólnej puli ponad 78 tys złotych, jakie otrzymał on z rządu na ten cel, łomżyńskie instytucje dostały mniej niż 10%, a białostockie ponad 3/4.

Zmarł ks. prałat Jan Ludwik Grajewski

cz wt, 14 września 2004 09:23

W poniedziałek wieczorem, nagle, zmarł ks prałat dr Jan Lucjan Grajewski, dziekan zambrowski, kanonik gremialny Kapituły Katedralnej Łomżyńskiej. Miał 55 lat. Od pierwszego lipca bieżącego roku był proboszczem parafii pod wezwaniem Trójcy Przenajświetszej w Zambrowie. Był też dziekanem Dekanatu Zambrowskiego. Przez wiele lat związany był z Kolnem, gdzie od 1997 roku pracował jako proboszcz tutejszej parafii i dziekan dekanatu kolneńskiego.

Marszałek pożyczy łomżyńskiemu szpitalowi kilka milionów

cz wt, 14 września 2004 08:06

Samorząd województwa podlaskiego chce pożyczyć trzem szpitalom – w tym i łomżyńskiemu - około dwadzieścia milionów złotych. Pożyczka na preferencyjnych warunkach, byłaby spłacona za 10 lat. Szpitali w Łomży miałby otrzymać kilka - najprawdopodobniej około 5 milionów złotych. Marian Jaszewski dyrektor wojewódzkiego szpitala w Łomży podkreśla, że jest sceptykiem, ale dodatkowe pieniądze placówce bardzo by się przydały. Dziś dług tzw. wymagalny szpitala przekracza już 8 milionów złotych.

Apteki przyjazne dla kombatantów

cz pon, 13 września 2004 12:35

Sześć aptek z regionu Łomży, a 15. z województwa podlaskiego przyłączyło się do akcji „Apteka przyjazna dla kombatanta”. Akcje zainaugurowały organizacje kombatanckie oraz Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Na początku czerwca do wszystkich powiatów w województwie podlaskim Wydział Polityki Społecznej PUW przesłał informacje o tej akcji, a także wzór ankiety dla właścicieli aptek, którzy zechcą do niej przystąpić.

Od 10 września RPM Białystok rozpoczął współpracę z łomżyńskim Radiem BAB

cz pon, 13 września 2004 09:06

Konrad Ganzke - dyrektorem białostockiego oddziału RPM - objął stanowisko zastępcy dyrektora radia BAB. RPM Białystok zajmie się przygotowaniem nowego programu radia; szkoleniem prezenterów, dziennikarzy i handlowców biura reklamy; produkcją nowych jingli oraz organizacją biura reklamy i promocji.

Wielkie koszenie nad Biebrzą

cz so, 11 września 2004 11:53

Na Bagnie Ławki 25 dwuosobowych drużyn wyposażonych w kosy przystąpi do koszenia 100-metrowego odcinka biebrzańskich łąk. Już po raz trzeci Biebrzański Park Narodowy zorganizował Mistrzostwa Polski w Koszeniu Bagiennych Łąk Jury oceniać będzie nie tylko czas, ale także jakość koszenia.

Katedra “cudownie” ocalona

Foto: Katedra “cudownie” ocalona
cz pt, 10 września 2004 15:20

12 września 1944 roku - 60 lat temu - wycofujący się z Łomży Niemcy mieli wysadzić w powietrze katedrę. Został wydany specjalny rozkaz nakazujący cofającym się pod naporem Sowietów żołnierzom Wehrmachtu zburzenie świątyni i pobliskiego pałacu biskupiego. Na szczęście, dzięki niezłomnej postawie biskupa Stanisława Kostki Łukomskiego i jego swoistemu “układowi” z dwoma niemieckimi oficerami pięciowiekowa świątynia ocalała. Oto relacja ks. Biskupa Łukomskiego z dramatycznych wydarzeń sprzed 60 lat.

Zdrojowa i Wąska opóźnione

cz pt, 10 września 2004 13:35

Budowa wartego około 15 milionów złotych systemu wodnokanalizacyjnego opóźnia się. Pojawiają się także nieprzewidziane komplikacje. Na Wąskiej pracownicy konsorcjum Budimexu realizujący system wod-kan na części ulicy położyli już m.in. nowe chodniki, a teraz pracownicy z gazowni kładący gazociąg będą je zrywać.

Biskup Stanisław Stefanek apeluje w sprawie pomocy dla poszkodowanych w Biesłanie

cz pt, 10 września 2004 09:47

W specjalnym liście do wiernych biskup łomżyński Stanisław Stefanek napisał: „Kiedy polskie dzieci spokojnie spędzały czas rozpoczynając nowy rok szkolny, w Północnej Osetii wydarzył się dramat, który wstrząsnął całym światem.

Radni z burmistrzem

cz pt, 10 września 2004 09:01

Radni Jedwabnego nie chcą odwołać swego burmistrza. Michał Chajewski został prawomocnym wyrokiem sądu skazany za jadę po pijanemu i zgodnie z prawem powinien stracić funkcję. Zgodnie z wymogami proceduralnymi powinni orzec to radni Jedwabnego. Niemniej zebrani wczoraj na sesji przez aklamację przyjęli stanowisko, że nie chcą aby burmistrz tracił stanowisko.

Legionów nie przejedziesz...

Foto: Legionów nie przejedziesz...
cz cz, 09 września 2004 11:36

Szosa Zambrowska, Poznańska, Wąska, Zdrojowa, Chopina... przez Łomżę coraz trudniej przejechać. Ulice remontowane są niemal w każdej części miasta. Teraz do tej listy dołączyła także Aleja Legionów.

Łomża szykuje się do Sprzątania Świata

Foto: Łomża szykuje się do Sprzątania Świata
cz cz, 09 września 2004 06:46

Od kilku lat odzyskuje się co dziesiątą szklaną butelkę wyprodukowaną w Polsce. Aż trzy czwarte Polaków nie segreguje śmieci! To wyniki badań przeprowadzonych w 2003 roku. Do selekcjonowania odpadów przyznaje się tylko 28% z nas. Co ciekawe tylko 3% ankietowanych stwierdziło, że nie widzi potrzeby segregowania odpadów. W przyszły weekend (17-19 września) już po raz 11 zostanie zorganizowana ogólnoświatowa akcja "Sprzątanie Świata". Tradycyjnie sprzątana będzie też Łomża i okolice miasta.

Zginęli w studni na własnym podwórzu

mm śr, 08 września 2004 23:37

Ojciec i syn w wieku 53 i 36 lat zginęli w środę wieczorem w studni na własnym podwórzu we wsi Radziszewo Sobiechowo (powiat wysokomazowiecki) - poinformowały policja i straż pożarna. Według pierwszych ustaleń policji wszystko wskazuje na nieszczęśliwy wypadek. Świadków zdarzenia nie ma. Tragedię odkryła żona i matka ofiar, gdy wróciła z pola do domu. Jak twierdzi, gdy wychodziła, mężczyźni wybierali wodę ze studni.

Podlaskie - kraina konopiami i makiem porośnięta

cz wt, 07 września 2004 14:57

W ciągu ostatnich trzech miesięcy podlascy policjanci wykryli 23 nielegalne uprawy konopi indyjskich. Plantacje te zajmowały powierzchnię prawie 1200 m2. Na zniszczonych plantacjach rosło blisko 3 220 roślin narkotycznych. W tym samym czasie podlascy policjanci zlikwidowali 50 nielegalnych poletek makowych zajmujących areał prawie 2400 m2. Zabezpieczono tam ponad 1,5 tony słomy makowej.

Legionów nie przejedziesz

Foto: Legionów nie przejedziesz
cz wt, 07 września 2004 14:45

W środę zostanie zamknięta Aleja Legionów na odcinku od Placu Kościuszki (ronda) do ulicy Polowej. Ten odcinek Alei będzie wyłączony z ruchu na co najmniej miesiąc. Zamkniecie drogi związane jest z jej planowaną modernizacją. Odcinek od Pl Kościuszki do ulicy Polowej jest pierwszym zamykanym. Po nim przyjdzie czas na następy - od ulicy Polowej do ulicy Dmowskiego. Ta część Alei Legionów zostanie wyłączona dla ruchu za dwa tygodnie (od 20 września). Zdaniem ratusza prace modernizacyjne w tym przypadku będą realizowane nie krócej niż 5 tygodni.

Kolejny spadek bezrobocia w Powiecie Łomżyńskim

cz pon, 06 września 2004 16:10

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu sierpnia 2004 roku wyniosła 7.998 osób, w tym w mieście Łomża 4.923 osoby i w Powiecie Łomżyńskim 3.075 osób. W porównaniu do stanu na koniec miesiąca poprzedniego poziom bezrobocia zmniejszył się o 69 osób. W sierpniu br. do PUP w Łomży zgłosiło się 540 bezrobotnych, w tym 438 nie posiadało prawa do zasiłku. W omawianym miesiącu sprawozdawczym do urzędu wpłynęły 203 oferty pracy, w tym oferty pracy subsydiowanej stanowiły 23,2%.

Lato pożegnane

Foto: Lato pożegnane
cz nie, 05 września 2004 21:58

Setki, jeśli nie tysiące, mieszkańców Łomży pożegnało w niedzielę lato. Festyn „Pożegnanie lata” na dawnej strzelnicy przy ul. Konstytucji 3 Maja zorganizowały: Rada Osiedla nr 12 i Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Impreza rozpoczęła się jeszcze przed południem i trwała do ciemnej nocy. Z godziny na godzinę bawiło się tu więcej łomżan.

Spłonęła stodoła sióstr benedyktynek

Foto: Spłonęła stodoła sióstr benedyktynek
cz so, 04 września 2004 20:37

Kilka godzin trwało gaszenia pożaru, a następnie dogaszania ognia jaki strawił stodołę Panien benedyktynek przy ul Dwornej w Łomży. Wydobywający się ogień z oddalonej o kilkadziesiąt metrów od zabudowań klasztornych stodoły zauważono przed godziną 17-nastą w sobotę. Nim przyjechali strażacy płomienie ognia objęły cały dach budynku. Poza trzema drużynami Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych Państwowej Straży Pożarnej z Łomży w gaszeniu stodoły uczestniczyli także strażacy ochotnicy m.in.: z Konarzyc, Kupisk i Kalinowa.

Moto i paralotnie nad Łomżą

Foto: Moto i paralotnie nad Łomżą
cz so, 04 września 2004 20:01

Już po raz szósty na błoniach nad Narwią pomiędzy łomżyńskimi mostami zmagają się najlepsi piloci motolotni, paralotni i samolotów ultralekkich w Polsce. W sobotę po południu rozpoczęły się tu VI Mikrolotowe Mistrzostwa Województwa Podlaskiego "KONTAKTY 2004". Dwudniową imprezę połączono z festynem zorganizowanym z okazji Roku Żubra przez białostocki browar produkujący piwo o tej właśnie nazwie.

Wiosną powstanie “stadion” lekkoatletyczny przy “dziewiątce”

cz pt, 03 września 2004 15:46

Tak twierdzi Sławomir Zgrzywa. Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego powiedział w Rozmowie Dnia Radia Nadzieja, że SM “Perspektywa” wystąpiła do władz województwa o dofinansowanie budowy przy Szkole Podstawowej nr 9 w Łomży prawdziwego dużego boiska lekkoatletycznego. Zdaniem Zgrzywy “Perspektywa” pieniądze na budowę dostanie i co ciekawe będzie to precedens w skali kraju.

« · «« · 1007 · 1008 · 1009 · 1010 · 1011 · 1012 · 1013 · 1014 · 1015 · 1016 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę