Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Wojewoda wystąpił do rządu o wsparcie dla poszkodowanych przez nawałnicę

Wojewoda Podlaski Maciej Żywno zwrócił się do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o uruchomienie środków z rezerwy celowej z budżetu państwa na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Do piątku 22 lipca do PUW zgłoszono uszkodzonych 31 budynków na łączną kwotę 114 tys. 600 zł. podano na podstawie nadesłanych zgłoszeń z gmin Grajewo, Jedwabne i Zbójna.

Jak poinformowano Podlaski Urząd Wojewódzki podejmuje dwutorowe działania mające na celu pomoc poszkodowanym. Pierwsza pomoc dotyczy budynków mieszkalnych i dokonywana jest przez Wydział Polityki Społecznej, druga dotyczy gospodarstw rolnych i dokonywana jest przez Wydział Geodezji i Rolnictwa. Do wszystkich poszkodowanych gmin wysłano pisma, w których władze gminy są informowane o wytycznych przyznawania pomocy.
Wojewoda Żywno zapowiada, że administracja rządowa jest w pełni przygotowana do udzielenia wsparcia samorządom, tam gdzie zgłoszą one taką potrzebę.
W wyników burz i nawałnic na terenie województwa podlaskiego w dniach 20-21 lipca br., najwięcej szkód odnotowano w powiecie łomżyńskim, w gminie Zbójna.

zobacz jakie zniszczenia spowodowała ubiegłotygodniowa nawałnica


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę