Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 czerwca 2022 napisz DONOS@

Fundusze na uratowanie konia z rzeźni zbierali dziś uczniowie łomżyńskiej Wety.

cz śr, 04 października 2006 19:12

Na terenie szkoły trwało wielkie święto wszystkich czworonogów – festyn „ Pupile vety”. Był to finał prowadzonej od marca akcji „ Uratujmy konia z rzeźni”. Na pomysł wykupienia zwierzęcia wpadły uczennice z klasy II F Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży -Justyna Pyziołek i Karolina Gwóźdź. Od marca ubiegłego roku z pomocą innych uczniów i nauczycieli organizowały na terenie szkoły różne imprezy. Dochód zasilał konto akcji.

Przyrodnicze filmy w Rajgrodzie

cz śr, 04 października 2006 11:21

30 filmów przyrodniczych będzie walczyło o Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Braci Wagów. 4. już festiwal odbędzie się tym razem w Rajgrodzie. Autorami większości przyrodniczych obrazów są filmowcy niemieccy. Tajemnice życie zwierząt pokażą też twórcy ze Szwecji, Hiszpanii, Finlandii, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii, Białorusi i Polski.

Łomża: Weta ratuje konia

cz wt, 03 października 2006 20:30

„Jeśli chcesz uczynić coś dobrego, masz wrażliwe serce i kochasz zwierzęta - koniecznie przyjdź” - tak na święto wszystkich czworonogów zaprasza łomżyńska weta. Na terenie szkoły odbędzie się jutro wielki festyn „Pupile Vety” z okazji dnia św. Franciszka. To jednocześnie finał prowadzonej od kilku miesięcy akcji "Uratujmy konia z rzeźni”.

Pracownicy szpitala zarabiają więcej

cz wt, 03 października 2006 11:16

Zgodnie z obietnicą ministerstwa zdrowia pensje lekarzy, pielęgniarek i pracowników administracyjnych szpitali od października czyli od niedzieli, miały wzrosnąć o 30%. Jak podkreśla Jan Bajno zastępca dyrektora szpitala wojewódzkiego w Łomży pieniądze na podwyżki są zapewnione. Szpital podpisał już stosowna umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Znęcają się nad rodziną...

cz pon, 02 października 2006 18:27

19 przypadków znęcania się nad rodziną stwierdzili w I półroczu tego roku łomżyńscy policjanci. W tym czasie przeprowadzili ogółem ponad 900 interwencji domowych, w prawie 250. przypadkach stwierdzili przemoc w rodzinie. Sprawcami przemocy byli najczęściej mężczyźni pod wpływem alkoholu, a policję wzywały poszkodowane kobiety.

Nowy dyrektor łomżyńskiej delegatury Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego

cz pt, 29 września 2006 11:37

Romuald Kozłowski będzie dyrektorem łomżyńskiej delegatury Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. Wczoraj zakończył się konkurs na to stanowisko. Jak podkreśla Adam Dębski nowy dyrektor delegatury urzędu wojewódzkiego obowiązki zacznie pełnić w przeciągu dwóch najbliższych tygodni.

Powiat łomżyński ma już swój herb i flagę.

cz cz, 28 września 2006 16:06

W Starostwie Powiatowym w Łomży odbyła się uroczysta sesja rady powiatu, podczas której radni przyjęli uchwałę w sprawie ustanowienia powiatowych symboli. Odsłonięcia herbu i flagi dokonali Jarosław Zieliński sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Henryk Kłosiński przewodniczący Rady Powiatu Łomżyńskiego i starosta Wojciech Kubrak. Poświęcenia dokonał bp pomocniczy diecezji Tadeusz Bronakowski.

Szkoła dla proboszczów

cz śr, 27 września 2006 17:51

Już za kilka dni w Diecezji Łomżyńskiej zostanie uruchomione Studium Proboszczowskie. Jego celem ma być przygotowanie księży do podjęcia i pełnienia urzędu proboszcza. Studium powołał biskup łomżyński na podstawie Kodeksu Prawa Kanonicznego oraz statutu 90-tego Pierwszego Synodu Diecezji Łomżyńskiej.

Łomżyńska Caritas organizuje warsztaty dla niepełnosprawnych.

cz wt, 26 września 2006 15:44

Łomżyńska Caritas będzie wspierać niepełnosprawnych na rynku pracy. Organizacja przystąpiła do projektu „Indywidualne ścieżki kariery szansą dla osób niepełnosprawnych”. To program skierowany do osób ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, które chcą się przygotować się do poszukiwania pracy.

W Łomży ruszają Targi Edukacji i Pracy.

cz pon, 25 września 2006 14:52

Jak założyć własne przedsiębiorstwo, gdzie się kształcić i gdzie czeka praca – można będzie dowiedzieć się w Łomży. Ruszają tu Ogólnopolskie Targi Edukacji i Pracy „Młodzież-praca-perspektywy” – cykliczna impreza organizowana przez Ochotnicze Hufce Pracy.

Świat moich myśli

cz nie, 24 września 2006 07:48

Świat moich myśli - to tytuł kolejnego koncertu, który odbędzie się w ramach II Jesiennego Festiwalu Sacrum et Musica. Dziś (niedziela) o godz 18.00 w łomżyńskim kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny wystąpi dobrze znany łomżyńskiej publiczności tenor Jacek Szymański. Usłyszymy utwory między innymi G.F.Haendla, A. Vivaldiego, W.A. Mozarta i S.S.Szarzyńskiego.

Maturzyści objęci amnestią otrzymają świadectwa maturalne

cz cz, 21 września 2006 17:55

Maturzyści objęci amnestią jutro dostaną świadectwa dojrzałości. 22 września uprawomocnia się bowiem rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych.

ARMiR szuka wicedyrektora

cz śr, 20 września 2006 12:13

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży poszukuje wicedyrektora. Na stronach internetowych Agencji zostało opublikowane ogłoszenie o konkursie na stanowisko zastępcy dyrektora tutejszego Oddziału Regionalnego ARiMR. Osoba, która wygra konkurs ma szansę zając fotel po zwolnionym przed kilkoma tygodniami Tadeuszu Tomaszewskim (SLD).

Delegacja Powiatu Łomżyńskiego wróciła z Łotwy

cz wt, 19 września 2006 11:29

Sposoby pracy urzędników, możliwości pozyskiwania funduszy unijnych oraz spotkania z polonią w polskiej szkole – to tematy zakończonej już wizyty delegacji powiatu łomżyńskiego na Łotwie. Wizyta była przygotowana bardzo dobrze pod każdym względem mówi starosta łomżyński Wojciech Kubrak.

85 lat istnienia Koła Łowieckiego Sokół

mm nie, 17 września 2006 10:27

Poświęcenie i wręczenie sztandaru, odznaczeń i dyplomów – to główne punkty programu obchodów 85 lecia istnienia Koła Łowieckiego „Sokół” w Łomży. W jubileuszowych uroczystościach wzięło udział kilkudziesięciu myśliwych, ich rodziny i zaproszeni goście. Obchody 85-lecia istnienia koła rozpoczęła polowa Msza Święta na grobli jednaczewskiej. Eucharystia odprawiona została w intencji wszystkich, którzy na przestrzeni tych kilkudziesięciu lat działali w strukturach organizacji.

75 lat szkoły w Pniewie

cz cz, 14 września 2006 11:28

75-lecie istnienia świętuje Szkoła Podstawowa w Pniewie pod Łomżą. Placówka nosi imię Rodziny Jabłońskich – zasłużonej dla Pniewa i ziemi łomżyńskiej, ale także dla kultury i gospodarki polskiej. Szkoła obchodzi także 10-lecie nadania imienia oraz 5-lecie poświęcenia sztandaru. Potrójna uroczystość zgromadziła uczniów, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości. Rozpoczęła ją Msza śwęta, której przewodniczył bp Tadeusz Bronakowski.

ŁKS Łomża - program naprawczy klubu

cz śr, 13 września 2006 06:25

Zbiórki uliczne, różnego rodzaju aukcje i licytacje – organizacja takich przedsięwzięć w mieście ma finansowo pomóc Łomżyńskiemu Klubowi Sportowemu. Działacze klubu wsparci członkami jednej z łomżyńskich fundacji chcą budować atmosferę jednoczenia się miejskich społeczności wokół drużyny. Oprócz tego na łono ŁKS-u mają wrócić sponsorzy.

Bp Stefanek: potrzeba moralności w produkcji chleba i ...polityce.

cz nie, 10 września 2006 22:00

Diecezja łomżyńska dziękowała za plony. Uroczystości dożynkowe odbyły się w niedzielę (10 września) w parafii Miłosierdzia Bożego w Łomży. Przybyły delegacje poszczególnych dekanatów diecezji z wieńcami dożynkowymi i darem ołtarza, przedstawiciele rolniczych instytucji, samorządowcy, parlamentarzyści i mieszkańcy Łomży. Mszy św. dożynkowej przewodniczył bp łomżyński Stanisław Stefanek.

Straty spowodowane suszą oszacowane

cz pt, 08 września 2006 11:30

Straty spowodowane suszą w województwie podlaskim wyniosły łącznie 141 mln zł. Specjalne komisje ds. szacowania strat pracowały w 39 tys gospodarstw na łącznej powierzchni ponad 500 tys hektarów. Właśnie w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku podsumowano tegoroczną suszę. Józef Staniaszek dyrektor Wydział Środowiska i Rolnictwa podkreśla, że straty nią powodowane są znacznie mniejsze niż się początkowo spodziewano.

W Zambrowie zdjęcia robi już fotoradar

cz wt, 05 września 2006 11:02

Jak wynika z danych policyjnych nadmierna prędkość jest przyczyną co trzeciego wypadku do jakiego dochodzi na drogach regionu. Teraz do walki z piratami drogowymi stają także policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie. W poniedziałek po raz pierwszy wyszli na ulice miasta z własnym fotoradarem. Jak zapewniają policjanci na zdjęciach dobrze widać nie tylko samochód ale także jego numer rejestracyjny i twarz kierującego.

« · «« · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · 19 · 20 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę