Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@
źróło: radionadzieja.pl

85 lat istnienia Koła Łowieckiego Sokół

Poświęcenie i wręczenie sztandaru, odznaczeń i dyplomów – to główne punkty programu obchodów 85 lecia istnienia Koła Łowieckiego „Sokół” w Łomży. W jubileuszowych uroczystościach wzięło udział kilkudziesięciu myśliwych, ich rodziny i zaproszeni goście. Obchody 85-lecia istnienia koła rozpoczęła polowa Msza Święta na grobli jednaczewskiej. Eucharystia odprawiona została w intencji wszystkich, którzy na przestrzeni tych kilkudziesięciu lat działali w strukturach organizacji.

Byli to często działacze społeczni i patrioci, którzy tak jak np. Kpt. Marian Raganowicz, przedwojenny dowódca 33 pp, który bronił Łomży w czasie II Wojny Światowej, zapisali się wyraźnie na kartach historii.
Uroczystość jubileuszową uświetniło również poświęcenie i wręczenie sztandaru, odznaczenie najbardziej zasłużonych myśliwych oraz odsłonięcie pomnika upamiętniającego 85 lecie istnienia koła łowieckiego „Sokół”.

Myślistwo to nie tylko strzelanie do zwierzyny. Wszyscy członkowie koła za punkt honoru stawiają sobie ochronę środowiska. Jak mówi Michał Zalewski – praca w kole łowieckim to przede wszystkim opieka nad dziko żyjącą zwierzyną i dbałość o zachowanie równowagi w przyrodzie

Okręg łomzyński to kilka kół łowieckich w których działa kilkuset myśliwych. Koło Łowieckie „Sokół” jest jednym z najliczniejszych w regionie i najstarszych w kraju.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę