Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Łomża: Weta ratuje konia

„Jeśli chcesz uczynić coś dobrego, masz wrażliwe serce i kochasz zwierzęta - koniecznie przyjdź” - tak na święto wszystkich czworonogów zaprasza łomżyńska weta. Na terenie szkoły odbędzie się jutro wielki festyn „Pupile Vety” z okazji dnia św. Franciszka. To jednocześnie finał prowadzonej od kilku miesięcy akcji "Uratujmy konia z rzeźni”.


Od maja uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży organizowali konkursy, dyskoteki, loterie fantowe oraz licytacje. Dochód z tych imprez oraz specjalnie w tym celu prowadzonych kwest zasilał konto akcji. Finał przedsięwzięcia będzie miał miejsce jutro. Mamy nadzieję, że wykupując konia i przekazując go do stadniny, która prowadzi hipoterapię dla chorych dzieci uda nam się przekonać mieszkańców Łomży do kolejnych takich akcji - mówi dyrektor łomżyńskiej wety Albina Chojak.
Koszt wykupienia konia z rzeźni to kilka tysięcy złotych. Do tego dochodzi późniejsza opieka weterynaryjna i utrzymanie zwierzęcia w stadninie. Dlatego na jutrzejszym festynie każdy będzie mógł jeszcze wspomóc naszą akcję przysłowiową złotówką- dodaje Albina Albina Chojak zapewniając, że atrakcji nie zabraknie. Organizatorzy przygotowali wybory pupila, pokaz tresury psów, loterie fantową, przejażdżki konne i koncert. Miłośnicy i właściciele zwierząt będą mogli też skorzystać z bezpłatnych porad weterynaryjnych.
Dodajmy, że honorowy patronat nad festynem „ Pupile Vety” objął prezydent Łomży Jerzy Brzeziński. Początek festynu jutro o godzinie 11 na terenie Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7, który mieści się w Łomży przy ulicy Stacha Konwy 11.
Powstał blog akcji organizowanej przez uczniów: Blog


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę