Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Szkoła dla proboszczów

Już za kilka dni w Diecezji Łomżyńskiej zostanie uruchomione Studium Proboszczowskie. Jego celem ma być przygotowanie księży do podjęcia i pełnienia urzędu proboszcza. Studium powołał biskup łomżyński na podstawie Kodeksu Prawa Kanonicznego oraz statutu 90-tego Pierwszego Synodu Diecezji Łomżyńskiej.

Po zasięgnięciu opinii Rady Kapłańskiej i Kongregacji Księży Dziekanów biskup zdecydował, ze Studium rozpocznie działalność 1 października.
Do uczestnictwa w Studium Proboszczowskim zobowiązani będą księża po 10-ciu latach od święceń kapłańskich. Obejmuje ono 15 spotkań zaplanowanych na trzy lata. W ciągu roku odbędzie sie 5 spotkań, na które złożą się zajęcia z podstawowych dziedzin przydatnych w samodzielnym prowadzeniu parafii. Każdego roku do Studium będą włączani księża kolejnego rocznika święceń.
Studium Proboszczowskie kończyć się będzie egzaminem proboszczowskim, po którym księża uzyskają Dyplom Ukończenia Studium Proboszczowskiego.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę