Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 08 grudnia 2021 napisz DONOS@

Szkoła dla proboszczów

Już za kilka dni w Diecezji Łomżyńskiej zostanie uruchomione Studium Proboszczowskie. Jego celem ma być przygotowanie księży do podjęcia i pełnienia urzędu proboszcza. Studium powołał biskup łomżyński na podstawie Kodeksu Prawa Kanonicznego oraz statutu 90-tego Pierwszego Synodu Diecezji Łomżyńskiej.

Po zasięgnięciu opinii Rady Kapłańskiej i Kongregacji Księży Dziekanów biskup zdecydował, ze Studium rozpocznie działalność 1 października.
Do uczestnictwa w Studium Proboszczowskim zobowiązani będą księża po 10-ciu latach od święceń kapłańskich. Obejmuje ono 15 spotkań zaplanowanych na trzy lata. W ciągu roku odbędzie sie 5 spotkań, na które złożą się zajęcia z podstawowych dziedzin przydatnych w samodzielnym prowadzeniu parafii. Każdego roku do Studium będą włączani księża kolejnego rocznika święceń.
Studium Proboszczowskie kończyć się będzie egzaminem proboszczowskim, po którym księża uzyskają Dyplom Ukończenia Studium Proboszczowskiego.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę