Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 czerwca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Fundusze na uratowanie konia z rzeźni zbierali dziś uczniowie łomżyńskiej Wety.

Na terenie szkoły trwało wielkie święto wszystkich czworonogów – festyn „ Pupile vety”. Był to finał prowadzonej od marca akcji „ Uratujmy konia z rzeźni”. Na pomysł wykupienia zwierzęcia wpadły uczennice z klasy II F Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży -Justyna Pyziołek i Karolina Gwóźdź. Od marca ubiegłego roku z pomocą innych uczniów i nauczycieli organizowały na terenie szkoły różne imprezy. Dochód zasilał konto akcji.


Koszt wykupienia konia z rzeźni to kilka tysięcy złotych. Do tego dochodzi późniejsza opieka weterynaryjna i utrzymanie zwierzęcia w stadninie, dlatego jeszcze dziś uczniowie zbierali fundusze na ten cel.
Uratowanego konika uczniowie łomżyńskiej wety chcą przekazać do Ośrodka Rehabilitacji Konnej w Kisielnicy.
Festynowi na terenie Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 towarzyszyły dziś także loterie fantowe, przejażdżki konne, możliwość uzyskania bezpłatnych porad weterynaryjnych oraz pokazy tresury psów policyjnych. Sierżant sztabowy Tomasz Piaścik z komendy Miejskiej Policji w Łomży wyjaśniał zainteresowanym tajniki szkolenia psa.
Dodajmy, że dzisiejszy zwierzęcy festyn odbywał się również z okazji dnia świętego Franciszka z Asyżu – żyjącego na przełomie XII i XIII wieku diakona, założyciela franciszkanów, misjonarza, uważanego za prekursora ekologii, który głosił wizję solidarności i braterstwa ze wszystkimi stworzeniami. Był autorem pierwszej bożonarodzeniowej szopki. Papież Jan Paweł II w 1979 roku ogłosił św. Franciszka patronem ekologów.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę