Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Delegacja Powiatu Łomżyńskiego wróciła z Łotwy

Sposoby pracy urzędników, możliwości pozyskiwania funduszy unijnych oraz spotkania z polonią w polskiej szkole – to tematy zakończonej już wizyty delegacji powiatu łomżyńskiego na Łotwie. Wizyta była przygotowana bardzo dobrze pod każdym względem mówi starosta łomżyński Wojciech Kubrak.

Starosta przewodniczył grupie kilkunastu osób, przedstawiciele regionalnej administracji, edukacji i biznesu, którzy wyjechali na Łotwę by nawiązywać społeczno – gospodarcze stosunki pomiędzy regionami. Starosta łomżyński – być może z racji pełnienia funkcji – jest pod wrażeniem funkcjonowania administracji w tym kraju i planów jej reformy.

Delegacja z Łomży przyglądała się również łotewskim sposobom pozyskiwania funduszy unijnych, których absorbcja w tym kraju jest bardzo duża. Nie zabrakło też spotkania z tamtejszą polonią. Łotwa jest od lat podawana za przykład właściwego traktowania i współpracy z mniejszościami narodowymi. Przedstawiciele powiatu łomżyńskiego gościli w jednej z polskich szkół.

Polska szkoła na Łotwie wzbogaciła się również o przywiezione przez delegację z Łomży albumy o regionie i podręczniki szkolne, które są darem dla polonii od Szkoły Podstawowej w Śniadowie.
Okazja do rewizyty delegacji łotewskiej będzie już niebawem. Starosta łomżyński zaprosił m.in.: łotewskie i polonijne zespoły folklorystyczne na powiatowe obchody święta niepodległości za niespełna dwa miesiące.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę