Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Przyrodnicze filmy w Rajgrodzie

30 filmów przyrodniczych będzie walczyło o Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Braci Wagów. 4. już festiwal odbędzie się tym razem w Rajgrodzie. Autorami większości przyrodniczych obrazów są filmowcy niemieccy. Tajemnice życie zwierząt pokażą też twórcy ze Szwecji, Hiszpanii, Finlandii, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii, Białorusi i Polski.

Wśród uczestników będą filmowcy znani z poprzednich festiwali, nie zabraknie jednak młodych autorów – mówi przewodniczący jury Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Braci Wagów, Maciej Faflak. Międzynarodowy Festiwal Filmów Przyrodniczych im. Braci Wagów został zapoczątkowany w 2000 roku. Pierwsze 2. edycje odbyły się w Wiźnie w powiecie łomżyńskim. W 2004 roku festiwal miał miejsce w Goniądzu. Porównując poziom filmów, przez te kilka lat nastąpiły w nich poważne zmiany jakościowe – mówi Maciej Faflak. Te przyrodnicze dzieła sztuki w tym roku będzie można podziwiać w Rajgrodzie. Na widzów czekać będą: „Magia Moczarów”, „Raj Drapieżników”, „Cudowny Świat Grzybów” czy „Apteka Szympansów”. Festiwalowe projekcje rozpoczną się jutro (4 października) o godz. 12-00 , potrwają do soboty. W niedzielę natomiast filmowcy spotkają się z dziennikarzami i zwiedzą zakątki augustowszczyzny. Wieczorem nastąpi ogłoszenie zwycięzców festiwalu – zdobywca Grand Prox otrzyma 3 tys euro. Zdobywcy dwóch nagród głównych – po 2 tys. euro. Jury przyzna również 4 nagrody specjalne o wartości 1 tys. euro.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę