Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Powiat łomżyński ma już swój herb i flagę.

Główne zdjęcie
fot. www.radionadzieja.pl

W Starostwie Powiatowym w Łomży odbyła się uroczysta sesja rady powiatu, podczas której radni przyjęli uchwałę w sprawie ustanowienia powiatowych symboli. Odsłonięcia herbu i flagi dokonali Jarosław Zieliński sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Henryk Kłosiński przewodniczący Rady Powiatu Łomżyńskiego i starosta Wojciech Kubrak. Poświęcenia dokonał bp pomocniczy diecezji Tadeusz Bronakowski.

- Nasza mała powiatowa ojczyzna zyskuje dzisiaj 2 symbole, które zawsze i wszędzie będą jej wizytówką dla wszystkich odwiedzających – mówił biskup Bronakowski.

Od dziś herbem powiatu łomżyńskiego jest „mazowiecki półorzeł” w towarzystwie św. Wawrzyńca.
Artybuty świętego - to Biblia, palma jako symbol męczeństwa i ruszt, na którym św. Wawrzyniec skonał za wiarę. To patron bliski ziemi łomżyńskiej, jego imieniem nazwano pierwszy zbudowany tu kościół – mówił na uroczystej sesji proboszcz parafii katedralnej w Łomży, ks. kan. Marian Mieczkowski.

Na uroczystość przyjechali do Łomży przedstawiciele zaprzyjaźnionych powiatów z Dingolofing Landau w Bawarii i Daugavpils na Litwie. Podczas sesji wystawę okolicznościową otworzyły - Muzeum Przyrody w Drozdowie i Regionalny Ośrodek Kultury. Wystawa prezentuje dokumentację z wykopalisk, jakie kilka lat temu archeolodzy przeprowadzili na wzgórzu Św. Wawrzyńca oraz historię świętego.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę