Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Co z burmistrzem Jedwabnego?

cz śr, 17 listopada 2004 19:05

Michał Chajewski nie może zostać sekretarzem gminy nawet jeśli utraci fotel burmistrza Jedwabnego- uznał wojewoda podlaski. Rozstrzygnięcie to jest efektem intencyjnej uchwały rady gminy sprzed miesiąca. Na wniosek obecnego burmistrza radni Jedwabnego stwierdzili wówczas, że gdyby nawet ich burmistrz musiał czasowo opuścić swoje stanowisko, to i tak pozostanie w urzędzie jako sekretarz, na którym to stanowisku jest obecnie wakat. Utrata zaś stanowiska grozi Michałowi Chajewskiemu po tym jak został on prawomocnym wyrokiem sądu skazany za jazdę samochodem, pod wpływem alkoholu. Służby wojewody uznały jednak, że uchwała ta była podjęta z naruszeniem prawa, ponieważ formalnie mandat Michała Chajewskiego w chwili gdy składał ten wniosek był już wygaszony. Ponieważ nie miał on prawa składać wniosku pod głosowanie cała uchwała została podjęta z naruszeniem prawa - konkluduje wojewoda.

Kolejny sukces wysokomazowieckiej Mlekowity

cz pon, 15 listopada 2004 16:10

Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita z Wysokiego Mazowieckiego została uznana za najlepsze przedsiębiorstwo w województwie podlaskim. Takie są wyniki rankingu czasopisma "Puls Biznesu". W konkursie pod hasłem "Filary Polskiej Gospodarki" wzięło udział ponad 300 firm z całego kraju - po kilkanście z każdego województwa oraz Warszawy. Wybierała je specjalistyczna firma, zajmująca się oceną wyników gospodarczych. Brano pod uwagę m.in. zyski, pozycję w branży, i to czy dane przedsiębiorstwo nie ma długów.

Konkurs "Kossaków"

cz nie, 14 listopada 2004 20:07

85 prac poetyckich i prozatorskich nadesłanych przez autorów w wieku od 9 do ponad 70 lat rozpatrywało jury pierwszej edycji konkursu "Szukamy artystycznych talentów na miarę rodziny Kossaków". Ogłoszony w 120. rocznicę ślubu Marii Kisielnickiej z Wojciechem Kossakiem w Porytem, gdzie ten ślub miał miejsce konkurs zainteresował twórców literatury z całej Polski - jego organizatorzy stwierdzili, że nie nadesłano ani jednej pracy tylko z jednego województwa.

Mecz samorządowców w Rajgrodzie.

cz so, 13 listopada 2004 20:01

Co najmniej 10 tysięcy złotych trafi na konto Łomżyńskiego Domu Dziecka. W ośrodku wypoczynkowym Knieja w Rajgrodzie rozpoczął się dwudniowy halowy turniej piłki nożnej. Jutro zawodnicy zmierzą się z reprezentacją polskich artystów, a dochód z imprezy przeznaczą na pomoc wychowankom łomżyńskiego domu dziecka: Impreza odbywa się pod patronatem Prezydenta RP. Rywalizują w niej zespoły z Rajgrodu, Ełku, Grajewa i Łomży.

Co piąta flaga wywieszona na Święto Niepodległości zginęła z ulic Łomży

cz pt, 12 listopada 2004 17:25

W sumie z 800 wywieszonych i wystawionych flag miasto straciło 151. Proporcjonalnie jest to tyle samo, co podczas świąt majowych, jednak wówczas wywieszono (i zginęło) czterokrotnie więcej flag pństwowych. W przeciwieństwie do wiosny, kierdy większym powodzeniem wśród złodziei cieszyły sie drzewce, tym razem w większości kradziono materiały flag.

Obchody Święta Niepodległości na Ziemi Łomżyńskiej

Foto: Obchody Święta Niepodległości na Ziemi Łomżyńskiej
cz cz, 11 listopada 2004 08:52

Uroczystości w Łomży rozpoczną się o 8.45 składaniem kwiatów w miejscach pamięci narodowej. Następnie na skwerze Leona Kaliwody, przed pomnikiem harcerzy Ziemi Łomżyńskiej rozpocznie się odprawa pocztów sztandarowych. Ulicą Sadową uczestnicy tej uroczystości przedefilują do Katedry, gdzie punktualnie o 10.00 biskup Tadeusz Zawistowski rozpocznie nabożeństwo w intencji Ojczyzny.

Mieszkańców Łomży czekają podwyżki podatków

cz śr, 10 listopada 2004 18:38

Średnio o 3-4 procent wyższe podatki zapłacą w przyszłym roku mieszkańcy Łomży. Tak postanowili miejscy tradni. Stawki mieszczą się w górnych stawkach, ale z reguły nie osiągają maksymalnych- ocenił prezydent Jerzy Brzeziński. I tak za metr kwadratowy budynków mieszkalnych trzeba będzie zapłacić w Łomży po 1 stycznia 52 grosze (obecnie 50 gr.), za lokale wykorzystywane do działalności gospodarczej- 17 zł za metr kwadratowy (obecnie 50 gr. mniej). 62 gr bedą musieli zapłacić za metr kwadratowy gruntu przedsiębiorcy, ale od nowych terenów przeznaczonych pod działalność gospodarczą w przyszłym roku - już ponad czterokrotnie mniej.

Białostocka prokuratura chce uchylenia immunitetu podlaskiego posła LPR Andrzeja Fedorowicza

cz wt, 09 listopada 2004 12:07

Poseł we wrześniu przekreślał długopisem prace na wystawie prezentowanej w białostockiej galerii "Arsenał". "Skierowaliśmy do Prokuratora Generalnego wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie posła do odpowiedzialności karnej-powiedziała szefowa Prokuratury Rejonowej Białystok Południe Bożena Kiszło. Posłowi nie podobały się prace prezentowane w Białymstoku na wystawie "www.kalucki.free.art.pl". Uznał, że ośmieszają one idee narodowe. Nie podobała mu się zwłaszcza instalacja autorstwa studenta ASP z Poznania, przedstawiająca pustą budę dla psa, na której umieszczone były napisy: censorus, wszechpolus, bestia, nie głaskać.

"Mlekovita" odbiera puchar za zdobycie tytułu Najlepszej Spółdzielni Mleczarskiej w Polsce

cz pon, 08 listopada 2004 17:55

Wysokomazowiecka "Mlekovita" uznana została za Najlepszą Spółdzielnię Mleczarską w Polsce i za Największego Eksportera Produktów Mleczarskich. Puchary za zwycięstwo w obu rankingach, ogłoszonych przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Agencję Rynku Rolnego, kierownictwo "Mlekovity" odebrało dziś - pierwszego dnia Targów Branżowych "Mleko- Expo 2004" w Warszawie. O zwycięstwie w obu rankingach spółdzielni z Wysokiego Mazowieckiego zadecydowało to, że składający się z 11 zakładów holding skupił i przetworzył w ubiegłum roku 530 mln litrów mleka zaś około 1/3 całej produkcji wyeksportowano; m.in. na rynki unijne, amerykański i japoński.

Dużym zainteresowaniem podlaskich rolników cieszy się unijna pomoc

cz pon, 08 listopada 2004 14:42

Około 370 wniosków o pomoc z unijnych funduszy strukturalnych złożyli już podlascy rolnicy. Tym samym zajmują pod tym względem trzecie miejsce w Polsce - wyprzedzili ich tylko rolnicy mazowieccy i wielkopolscy. Największym zainteresowaniem podlasian cieszy się wynosząca 50 tys. zł premia, ułatwiająca start młodym rolnikom - wnioski w tej sprawie złożyło już prawie 200 osób. Pierwszych 20 zweryfikowano i zostaną podpisane umowy. Niemal równie wielu gospodarzy, bo ponad 150 chciałoby zainwestować unijną pomoc w swoje gospodarstwa.

Rozpoczęła się budowa tłoczni gazu w Zambrowie

cz nie, 07 listopada 2004 12:48

Trwają ostatnie przygotowania do jednej z największych inwestycji w regionie - tłoczni gazu Zambrów. Będzie to fragment infrastruktury gazociągu tranzytowego Jamał - Europa Zachodnia. Wartość inwestycji szacuje się teraz na około 94 mln dolarów Budowa ma potrwać około 18 miesięcy. Tłocznia w trakcie eksploatacji będzie emitowała do atmosfery bardzo duże ilości ciepła. Według obecnych szacunków wystarczy go do zaspokojenia potrzeb grzewczych 300-tysięcznej aglomeracji.

W Białymstoku ma dziś zapaść wyrok w sprawie odmowy badań prenatalnych w Łomży

cz pt, 05 listopada 2004 09:11

Białostocki sąd orzeknie dziś, czy łomżyński szpital zapłaci za odmowę badań prenatalnych i zlekceważenie praw pacjenta. Rodzice, którym urodziło się chore dziecko, żądają od szpitala miliarda siedmiuset tysięcy złotych odszkodowania.

Hanka Bielicka po kilkunastu dniach pobytu w szpitalu wróciła do domu

cz wt, 02 listopada 2004 16:43

Najbardziej znana łomżynianka jest już w swoim warszawskim domu. Po dwóch tygodniach pobytu w szpitalu w Końskich (kieleckie), gdzie stwierdzono u niej zapalenie otrzewnej, i gdzie przeszła bardzo skomplikowaną operację, jedna z najbardziej znanych polskich artystek estradowych czuje się zdecydowanie lepiej. "Jest wprawdzie jeszcze dość osłabiona i zmęczona, ale na pewno najgorsze ma już za sobą" - powiedział nam jeden z lekarzy. Dodał, że była to - jak dotąd - najbardziej popularna w Końskich pacjentka. Codziennie otrzymywała wiele telefonów od swoich wielbicieli. Odwzajemniała się lekarzom i pielegniarkom humorem i żartami.

Dzień Zaduszny

cz wt, 02 listopada 2004 12:32

Dziś obchodzimy 2 listopada - Dzień Zaduszny - poświęcony modlitwom za osoby zmarłe, które oczekują na ostateczne pojednanie się z Bogiem. W odróżnieniu od dnia Wszystkich Świętych - Święto Zmarłych - jest dniem modlitw za dusze zmarłych, które do pełnej świętości potrzebują modlitwy wiernych i Kościoła. Każdy kapłan tego dnia ma obowiązek odprawienia trzech mszy żałobnych. Jedną w intencjach własnych, drugą w intencji wszystkich zmarłych, a trzecią w intencji Ojca Świętego.

Coraz mniejsze korki na podlaskich drogach

cz pon, 01 listopada 2004 20:40

Spokojnie było dziś na podlaskich drogach - oceniaja policjanci. Mimo dużego ruchu doszło do jednego wypadku w którym zginęła jedna osoba. Poza tym było kilka kolizji, ale na szczęście niegroźnych. Do tragicznego wypadku doszło w miejscowości Tokary. Kierowca poloneza potrącił 65 letniego rowerzystę. Mężczyzna zmarł w szpitalu. Od piątku czyli od ropoczęcia policyjnej akcji "Znicz" na Podlasiu wydarzyło się 10 wypadków, w których 2 osoby zginęły, a 10 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 40 pijanych kierowców. Rekordzista - motocyklista z Czeremchy miał 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna nie ma prawa jazdy.

Kwesta na ratowanie zabytków cmentarnych w Łomży.

cz pon, 01 listopada 2004 10:10

Dziś w Łomży - piętnasta już kwesta na ratowanie cmentarnych zabytków. Bierze w niej udział rekordowa liczba - prawie stu kwestarzy. Doroczne kwesty pod hasłem "Ratujmy łomżyńskie zabytki cmentarne" są właściwie w tej chwili jedynym źródłem finansowania prac restauracyjnych na najstarszej, bo liczącej sobie już 203 lata, i najpiękniejszej w regionie nekropolii. W tym roku po raz pierwszy pieniędzy na ten cel nie przyznał marszałek województwa podlaskiego, za to wojewódzki konserwator zabytków przeznaczył 23 tys. złotych na gruntowną renowację żeliwnego zespołu nagrobnego Mzura - Starzeńskich.

W Jedwabnem wybudowany zostanie nowy budynek gimnazjum

cz so, 30 października 2004 16:09

5 mln 400 tys. zł. ma kosztować nowy budynek gimnazjum w Jedwabnem, o którego powstaniu właśnie zapadła decyzja. Wiekszość wydanych na to pieniędzy pochodzić będzie z Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Lokalnego. Pozostałą część pokryją budżety samorządu i centralny. Ponieważ projekt obiektu jest już gotowy, prace ziemne, jeśli pozwolą na to warunki pogodowe, rozpoczną się już na przełomie lutego i marca. Uczniowie rozpoczną naukę w nowym budynku we wrześniu 2006 roku.

Podwyżka dla burmistrza Wysokiego Mazowieckiego.

cz cz, 28 października 2004 17:15

O prawie pięć procent podwyższyli zarobki swojego burmistrza radni Wysokiego Mazowieckiego. Od 19.listopada Jarosław Siekierko będzie brutto zarabiał w sumie ponad 8 tys.800 zł. Na łączne zarobki burmistrza składa się 4 tys.430 zł wynagrodzenia zasadniczego, 1 tys. 490 zł. dodatku funkcyjnego oraz wynoszący 40 procent dodatek specjalny i 12-procentowa wysługa lat.

Radny Jedwabnego oskarżony o gwałt

cz śr, 27 października 2004 20:24

Prokuratura Rejonowa w Łomży zakończyła postępowanie w sprawie wiceprzewodniczącego Rady Gminy w Jedwabnem oskarżonego o gwałt. Akt oskarżenia trafi do sądu jeszcze w tym tygodniu. "Został on uzupełniony o nowe zarzuty" - poinformowała prokuratura. Do wcześniejszych - zgwałcenia, spowodowania obrażeń ciała i prób wpływania na treść zeznań przy użyciu gróźb - dodane zostały nowe: powoływanie się na wpływy w instytucji samorządowej oraz przyjęcie korzyści majątkowej. Do tego ostatniego miało dojść w ubiegłym roku, gdy pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury kończyła się umowa o pracę. Jak zeznała, wiceprzewodniczący Zbigniew I. przyjął wówczas łapówkę, by załatwić jej przedłużenie tej umowy. Pozostałe wydarzenia, o które jest oskarżony, miały rozegrać się w tym roku pod koniec czerwca.

Łomżyński Zakład Energetyczny walczy ze złodziejami

cz śr, 27 października 2004 13:16

6 tysięcy złotych - taką karę zapłaci mieszkaniec Łomży za kradzież prądu. Jak powiedział nam kierownik Zakładu Energetycznego w tym mieście Andrzej Borowski - to najwyższa kara nałożona w tym roku przez Rejon Energetyczny w Łomży. Pracownicy zakładu stale sprawdzają, czy nikt nie podłączył się nielegalnie do sieci. Jak mówi Borkowski - prawie każda kontrola kończy się ujawnieniem przypadków kradzieży prądu, najczęściej u ludzi starszych.

« · «« · 154 · 155 · 156 · 157 · 158 · 159 · 160 · 161 · 162 · 163 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę