Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 31 maja 2020 napisz DONOS@

Uczelnie czekają na kandydatów.

cz cz, 03 czerwca 2004 08:58

Na uczelniach w Białymstoku rozpoczęła się rekrutacja. Politechnika Białostocka przyjmie na kierunki dzienne około 1800 osób i blisko 3 i pół tysiąca na wieczorowe. Uniwersytet w Białymstoku ma ponad tysiąc sześćset miejsc na studiach dziennych. Najwięcej chętnych zgłosiło się - jak dotychczas - na pedagogikę, angielski, ekonomię i biologię. Popularne jest też prawo, informatyka i socjologia. Na Akademii Medycznej od tego roku powstał nowy kierunek licencjacki - zdrowie publiczne.

Referendum w Stawiskach.

cz wt, 01 czerwca 2004 17:14

Komitet do spraw referendum w Stawiskach zaskarżył do sądu samo referendum i domaga się wyciagnięcia konsekwencji wobec przewodniczacej miejskiej komisji. Podstawą do takich działań jest wg nich skład jednej z komisji obwodowych, w której nieobecnego członka powołanego przez komisarza wyborcego zastąpił inny, nieuprawniony mieszkaniec gminy. Fakt ten podniesiono już po zakończeniu referendum i skargę w tej sprawie skierowano do sądu.

Prokuratorskie zarzuty dla radziców zatrutych dzieci

cz pon, 31 maja 2004 06:10

Prokuratura Łomżyńska skierowała do sadu akt oskarżenia w sprawie dziewczynek które zatruły się środkiem do mycia dojarek. Zarzut niedostatecznej opieki nad dziećmi postawiła łomżyńska prokuratura rodzicom, których dwie córki zatruły się w ubiegłym roku środkiem do dezynfekcji urządzeń udojowych. Jako pierwsza trafiła do szpitala trzyletnia Aleksandra, która napiła się płynu znalezionego w zabudowaniach gospodarczych, kilka dni później w podobnych okolicznościach zatruła się jej sześcioletnia siostra- Joasia.

Firma Metal-Fach z Sokółki zwyciężyła w konkursie Ambasador Biznesu Podlasie 2004.

cz nie, 30 maja 2004 13:25

W konkursie jury wyłoniło 15 finalistów. Drugie miejsce zajęła firma Fargotex z Łomży, a trzecie Gasstech z Suwałk. Szef Metal-Fachu Jacek Kucharewicz był szczęśliwy i cieszył się z wyróżnienia. Firma ma siedzibę w Sokółce, zatrudnia ponad 220 pracowników. Produkuje maszyny i urządzenia rolnicze oraz kotły grzewcze. Nagrodę pieniężną 15 tysięcy złotych firma przeznaczy na cele charytatywne. Zdobywca drugiego miejsca łomżyński Fargotex jest importerem tkanin meblowych, a laureat III nagrody suwalski Gasstech produkuje i regenerujre narzędzia do obróbki drewna.

Więcej księży w Diecezji Łomżyńskiej.

cz so, 29 maja 2004 21:35

Od dziś w Diecezji Łomżyńskiej będzie pracować 546 księży. Ordynariusz diecezji, bp Stanisław Stefanek wyświęcił dziś w katedrze 13 neoprezbiterów. Wszyscy ukończyli 6-letnie studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży. Jak stwierdził rektor uczelni, ks. dr Andrzej Miałchowski - Kościół polski potrzebuje nowych, odważnych i oddanych kapłanów, bo życie niesie coraz więcej obowiązków i problemów.

Podlascy rolnicy składają najwięcej wniosków o dopłaty.

cz cz, 27 maja 2004 06:12

Podlascy rolnicy złożyli dotychczas najwięcej w kraju wniosków o unijne dopłaty bezpośrednie. Dziennie do biur Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na Podlasiu trafia około 3 tysięcy wniosków. Złożyło je do tej pory 35 procent rolników i jest to najlepszy wynik w kraju, przy średniej krajowej 20 procent. Dyrektor podlaskiego oddziału Agencji - Wojciech Szczepkowski - ocenia, że jeśli takie tempo składania wniosków utrzyma się, to nie ma obaw, że rolnicy nie zdążą ze składaniem wniosków o dopłaty.

Droższe taksówki w Łomży.

cz wt, 25 maja 2004 12:51

Trzy z czterech łomżyńskich korporacji taksówkarskich porozumiały się w sprawie podwyżki. Za "trzaśnięcie drzwiami" pasażerowie zapłacą 4 zł 50 groszy, czyli o złotówkę więcej niż obecnie. Korporacje podnoszą też o 20 groszy opłatę za każdy przejechany taksówką kilometr. Podwyżkę spowodował przede wszystkim 30-procentowy wzrost cen gazu w łomżyńskich stacjach oraz podobny wzrost cen oleju i benzyny. W niektórych stacjach w Łomży litr oleju napędowego kosztuje już więcej niż 3 zł 20 groszy. Podwyżki należy spodziewać się w najbliższych dniach, termin jej wprowadzenia jest uzależniony od tego kiedy specjaliści uporają się z przeprogramowaniem kas fiskalnych.

Dwa śledztwa w Łomży i Kolnie.

cz pon, 24 maja 2004 21:30

Prokuratura rejonowa w Łomży prowadzi dwa postępowania związane z samobójczą śmiercią pracownika jedego z łomzyńskich banków. Kierownictwo tej placówki poinformowało organy śledcze o wykryciu niedoboru co najmniej 120 tys. zł. Naruszony pakiet z pieniędzmi pomniejszonymi o tę sumę odnaleziono w biurku tragicznie zmarłego pracownika już po jego śmierci. W tym samym czasie żona pracownika złożyła doniesienie na dwie jego koleżanki z pracy, które wg. niej winne są niedoborowi i psychicznie znęcały się nad jej mężem, co w efekcie doprowadziło do jego samobójczej śmierci.

Sprawa o molestowanie w szkole - umorzona.

cz pon, 24 maja 2004 21:29

Umorzone zostało postępowanie w sprawie molestowania seksualnego uczniów przez nauczycielkę zawodu z jednej z łomżyńskich szkół. Doniesienie o czynnościach seksualnych nauczycielki wobec uczniów złożył jeden z rodziców. Prokurator jednak nie dopatrzył się w opisanych zdarzeniach podtekstów seksualnych, zaś inni rodzice nie zdecydowali się na złożenie doniesienia do prokuratury.

Arcybiskup Michalik w Łomży

cz pon, 24 maja 2004 16:59

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Józef Michalik celebrował uroczystą Mszę św. w Katedrze Łomżyńskiej w 40 rocznicę otrzymania święceń kapłańskich. Po 6 latach studiów w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży, wspólnie z 14 kolegami z roku, na księdza wyświęcił go biskup Czesław Falkowski. W koncelebrze uczestniczyli m.in. również ordynariusze diecezji łomżyńskiej - Stanisław Stefanek, drohiczyńskiej Antoni Dydycz oraz biskup Tadeusz Zawistowski, a także 13 kolegów kursowych arcybiskupa i pięciu łomżyńskich kapucynów, pracujących obecnie na misjach na Białorusi.

Czy wicemarszałek Jan Kamiński zostanie odwołany?

cz pon, 24 maja 2004 09:52

O jego losie w zarządzie województwa zdecydują dzis radni podlaskiego sejmiku. Kilka dni temu o jego odwołanie wystapili koledzy wicemarszałka z Podlaskiej Inicjatywy Ludowej. Do zarządu województwa docierały bowiem informacje, że wicemarszałek Jan Kamiński obiecuje samorządom pieniądze z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Pod adresem Kamińskiego koledzy z rządzącej koalicji stawiają zarzut prowadzenia kampanii wyborczej w samorządach. Nikt jednak nie chce mówić o konkretach.

Słaba frekwencja referendum w Stawiskach.

cz nie, 23 maja 2004 17:12

Niewielka, zaledwie kilkuprocentowa frekwencja odnototowywana jest na razie w przeprowadzanym dziś referendum w sprawie odwołania burmistrza Stawisk. Grupa inicjatywna, która doprowadziła do referendum zarzuciła Markowi Waszkiewiczowi rozrzutne gospodarowanie budżetem gminy, co według nich doprowadzić może nawet do jej bankructwa, złą politykę kadrową w urzędzie, zlikwidowanie kilku miejskich i gminnych placówek oraz ogólnie- konfliktowość.

Referendum samorządowe w Stawiskach.

cz nie, 23 maja 2004 09:57

Pierwsze na Podlasiu w tej kadencji referendum samorządowe odbywa się dziś w Stawiskach gmina Kolno. Grupa mieszkańców chce odwołania ze stanowiska burmistrza Marka Waszkiewicza, któremu zarzucają m.in niegospodarność, prywatę, błędne decyzje i doprowadzenie do upadku kilku instytucji w mieściE. Komisje referendalne działaj w godzinach od 6 do 20 w siedmiu lokalach - tych samych, w których odbywały się wybory półtora roku temu.

Zarybianie w Łomży

cz nie, 23 maja 2004 09:56

Narybek klenia, lina i szczupaka trafi jeszcze w tym roku do rzek w okolicach Łomży. Zakończono już zarybianie małymi pstrągami. Dzięki corocznej pracy członków Polskiego Zwiazku Wedkarskiego, Narew jest jedną z najbardziej rybnych rzek- można tu znaleźc około 40 gatunków ryb- mówi dyrektor łomżyńskiego oddziału PZW, Karol Urbański.

Bezpieczne gospodarstwo

cz pt, 21 maja 2004 15:23

Krystyna i Andrzej Łagodowie ze wsi Czarkówka Mała prowadzą najbezpieczniejsze, w rejonie zambrowskiego oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, gospodarstwo- uznała komisja KRUS. Małżeństwo to od 16 lat gospodaruje na 30 ha i nastawione jest na hodowlę bydła mlecznego. W sumie posiadają 90 sztuk bydła, z czego 40 to krowy dojne. Do bezpieczeństwa w ich gospodarstwie pracownicy Kasy mieli najmniej uwag, na szczeblu wojewódzkim rejon będą reprezentowały trzy, ale w sprawie dwóch pozostałych jeszcze nie zapadła ostateczna decyzja.

Będą pieniądze dla poszkodowanych przez wichurę.

cz cz, 20 maja 2004 11:15

Dziś w Starostwie Powiatowym w Wysokiem Mazowieckiem będzie obradować komisja opiniująca wnioski rolników poszkodowanych w czasie marcowej wichury. Do starostwa wpłynęło prawie 70 wniosków od rolników z gmin Nowe Piekuty, Wysokie Mazowieckie, Ciechanowiec, Sokoły, Szepietowo, Kulesze Kościelne. Najwięcej, bo aż 37 , złożyli mieszkańcy gminy Nowe Piekuty, którzy w czasie huraganu ponieśli największe straty. Przez ostatni tydzień komisja odwiedzała rolników,w których gospodarstwie, na skutek huraganu z 21 marca zniszczone lub uszkodzone zostały budynki mieszkalne lub gospodarcze.

Nielegalna fabryka papierosów w Łomży zamknięta.

cz wt, 18 maja 2004 17:02

9 osób podejrzanych o prowadzenie w Łomży nielegalnej fabryki papierosów zatrzymali białostoccy policjanci z Centralnego Biura Śledczego. Hala fabryczna została zamknięta a drzwi oplombowane. Podejrzewane o ten proceder osoby są przesłuchiwane przez policję. Rzecznik komendanta wojewódzkiego policji w Białymstoku potwierdził fakt zatrzymania osób w tej sprawie jedak dla dobra śledztwa nie chciał ujawnić szczegółow. Według naszych informacji zatrzymane osoby podrabiały dwie marki papierosów brytyjskiej firmy. Dziennie produkowano nawet kilkanaście tysięcy paczek papierosów.

Egazamin niesamodzielny

cz pon, 17 maja 2004 21:38

Dwanaście przypadków niesamodzielnego pisania sprawdzianów szóstoklasistów wykryła Okregowa Komisja Egzaminacyjna w tym roku w województwach podlaskim i warmińsko - mazurskim. Taką informację przekazała dyrektor tej komisji, Helena Sutyniec. Nie ma więc potrzeby powtarzania tego sprawdzianu. Wiadomo już za to, że powtórzona zostanie część egzaminu gimnazjalistów przynajmniej w jednej podlaskiej szkole.

Coraz więcej kłusowników wpada

cz pon, 17 maja 2004 08:57

Kilkadziesiąt przypadków kłusownictwa wodnego stwierdzili w tym roku strażnicy z łomżyńskiego oddziału państwowej straży rybackiej. Kilka przypadków, kiedy schwytano sprawców na goracym uczynku, trafiło do sądu, strażnicy zdjęli też i zatrzymali kilkadziesiąt sieci zastawionych na wodach w okolicach Łomży. W tym roku liczba patroli została podwojona - do strażników dołączyli policjanci i pracownicy związku wędkarskiego, dzięki czemu mogą oni patrolować jednocześnie wody w dwóch różnych miejscach.

60. rocznica zakończenia bitwy na Monte Cassino w Łomży

cz nie, 16 maja 2004 20:15

W 60. rocznicę zakończenia bitwy na Monte Cassino, w Łomżyńskim Muzeum północno-Mazowieckim otwarta została wystawa zatytułowana "Polskie siły Zbrojne na zachodzie - bitwa o Monte Cassino". W jej otwarciu uczestniczył mn.in. biskup Tadeusz Zawistowski oraz wiceprezydent Łomży Krzysztof Choiński. Cała ekspozycja składa się z eksponatów zbieranych przez całe lata przez łomzyńskiego kolekcjonera Kazimierza Szczechurę. Są tu więc m.in. mapy wojskowe, obrazujące plan walk o Wzgórze Monte Cassino, elementy ówczesnego żołnierskiego ekwipunku, dystynkcje wojskowe z 2. Korpusu, portrety dowódców wojsk polskich na zachodzie, odznaczenia, medale i dyplomy.

« · «« · 152 · 153 · 154 · 155 · 156 · 157 · 158 · 159 · 160 · 161 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę