Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Czarne chmury nad spółką "Szpital Miejski" w Zambrowie

Spółka Szpital Miejski w Zambrowie może zostać rozwiązana. Powodem jest niechęć władz powiatu wobec planów utworzenia spółki z prywatną firmą medyczną. Pomysłodawca tego projektu, burmistrz Kazimierz Dąbrowski, wobec sprzeciwu władz powiatu, które musiały wyrazić na to zgodę, zapowiedział odstąpienie od porozumienia w sprawie prowadzenia szpitala przez miasto. Decyzja rady miejskiej w tej sprawie ma zapaść na najbliższym jej posiedzeniu. Spółka "Szpital Miejski" powstała w wyniku porozumienia miasta i powiatu zambrowskiego w 2002 roku. Według jego założeń powiat nadal spłacał długi (na koniec tego roku będzie to jeszcze 4,5 mln zł), miasto miało zaś prowadzić szpital bez zadłużania. Nie udało się jednak uniknąć tego zupełnie - z racji niezapłaconej tzw. podwyżki 203 w tej chwili pracownikom spółka zalega około 800 tys. zł.


Utworzenie spółki miasta z prywatna firma miało, według planów burmistrza, pozwolić na zwiększenie kapitału szpitala i inwestycje niemożliwe do przeprowadzenia z kasy miejskiej. Starosta powiatu zambrowskiego, Stanisław Krajewski poinformował, że skoro taka jest wola rady i decyzja burmistrza, powiat powróci do prowadzenia szpitala w Zambrowie.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę