Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 sierpnia 2020 napisz DONOS@

11-letnia Jola Ostrowska zwyciężyła w konkursie gry na darach natury w Waniewie.

cz nie, 25 lipca 2004 21:45

Setki mieszkańców regionu ściągnęły dzisiaj do Waniewa - wsi w pow. wysokomazowieckim z 600-letnią historią, pretendującą dziś do miana centrum turystycznego gminy Sokoły. Powodem był doroczny festyn "Waniewo - odpust - natura". Uroczystości rozpoczęły się w kościele odpustową Mszą świętą. Na scenie na Narwi występowały zespoły folklorystyczne m.in. Uhowianki, Szałajdzianki"., Płonkowianki" i Łupinianki. Kilkudziesięciu kolarzy rywalizowało w I wyścigu na trasie Sokoły - Waniewo, a jedenastu młodych artystów rywalizowało o rzeźbę św. Franciszka - główne trofeum w trzecich już Podlaskich Muzycznych Spotkaniach z Naturą "Franciszkiada", czyli w konkursie gry na byle czym, lub - jak kto woli - na darach natury.

Wypadek Tomasza Nałęcza w drodze do Białegostoku.

cz so, 24 lipca 2004 22:23

Służbowy samochód wicemarszałka Sejmu Tomasza Nałęcza zderzył się w okolicach Zambrowa z sarną. Nikomu nic sięnie stało, samochód został jednak zniszczony. Tomasz Nałęcz jechał z Warszawy do Białegostoku na spotkanie z członkami Socjaldemokracji Polskiej na Podlasiu. "Na szczęście jedyną ofiarą tego wypadku jest sarna, która nagle wyskoczyła z łanów zboża prosto pod koła samochodu" - powiedział wicemarszałek Nałęcz.

Największy na świecie rejbak będą dziś piekli mieszkańcy Łomży.

cz so, 24 lipca 2004 11:27

Co najmniej 10 godzin potrwają dzisiejsze zabawy łomżan związane z biciem rekordu w pieczeniu największego rejbaka, czyli popularnej babki ziemniaczanej w kurpiowskim wydaniu. Rejbak ma mieć 6 metrów kwadratowych i piętnaście cm grubości. Ważyć będzie ponad tonę. Jego smak - oprócz jurorów - będzie miało szansę poznać co najmniej kilka tysięcy także naszych słuchaczy, którzy przyjdą dziś do łomżyńskiego amfietatru . Patronat medialny, jak nad każdym niezwykłym wydarzeniem sprawuje bowiem Polskie Radio Białystok, a pieczenia największego rejbaka osobiście doglądać będzie największy polski kucharz, Maciej Kuroń. Impreza rozpoczyna się w samo południe koncertem zespołu "Kurpsianecki".

Mniej ludzi - mniej pieniędzy.

cz pt, 23 lipca 2004 17:14

Ministerstwo Gospodarki nie widzi możliwości nowego podziału funduszy ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Nie będzie więcej pieniędzy dla samorządów ani nowego ich podziału na województwa. To usłyszeli marszałkowie województw od urzędników rządowych. Konwent marszałków dwa dni dyskutował w Białowieży o pozyskiwaniu pieniędzy unijnych. W ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego ZPORR Polska może uzyskać w trzech najbliższych latach 16 miliardów euro . "Negocjacje zostały zakończone a pieniądze podzielone według zasad określonych dawno" - powiedział stanowczo wiceminister gospodarki Marek Szczepański. "Nie będziemy teraz zabierać jednym a dodawać drugim" - dodał.

ISO 9001 dla Łomży

cz cz, 22 lipca 2004 19:22

Łomżyński Ratusz otrzymał certfikat ISO 9001, oznaczający najwyższą jakoś pracy, a przyznawany przez międzyanrodową firmę certyfikującą Europejskie Centrum Doradztwa EUROPRIMUS CONSULTING. Prace nad wdrożeniem ISO trwały dwa lata i dotyczyły wszystkich wydziałów Urzędu Miejskiego. Przeszedł on w tym czasie głęboką restrukturyzację i zmiany organizacyjne. Liczbę pracowników zmniejszono o 12 osób. Utworzony został specjalny wydział obsługi interesantów.

Jerzy Łuba ma największe szanse na objęcie stanowiska dyrektora najstarszego w Łomży ogólniaka

cz cz, 22 lipca 2004 19:21

Jerzy Łuba - obecny naczelnik wydziału oświaty, kultury i sportu Urzędu Miejskiego został wytypowany dziś przez komisję konkursową na stanowisko najstarszej łomżyńskiej szkoły średniej - I Liceum Ogólnokształcącego oraz Publicznego Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Łomży. Decyzja w sprawie obsady tego stanowiska należy jednak do prezydenta Łomży, który dzisiejsze ustalenia komisji konkursowej wykorzysta jako opinię doradczą. Wiele jednak wskazuje, że Jerzy Łuba ma największe szanse na objęcie tego stanowiska. Ubiegało się o nie m.in. dwoje obecnych nauczycieli z I ogólniaka.

Gotowy jest już projekt połączenia stacji pogotowia ratunkowego.

cz wt, 20 lipca 2004 22:25

Zarząd województwa przygotował już projekt połączenia w jedną, działających w regionie wojewódzkich stacji pogotowia ratunkowego. Jeżeli sejmik Podlasia wyrazi na to zgodę od nowego roku zamiast trzech - białostockiej, suwalskiej i łomżyńskiej - będziemy mieli jedną stację obejmującą zasięgiem całe województwo. Zdaniem wicemarszałka Krzysztofa Tołwińskiego projekt jest racjonalny, a połączenie stacji będzie z korzyścią dla pacjentów i obniży koszt funkcjonowania pogotowia. "Przede wszystkim" - twierdzi Tołwiński - "na wezwanie pacjenta przyjedzie karetka, która jest najbliżej. Efektem połączenia stacji będzie też lepsze zarządzanie i poprawa kompetencji pracowników".

Nie będzie odrębnego śledztwa w sprawie doniesień medialnych o nieprawidłowościach w podlaskim NFZ

cz pon, 19 lipca 2004 22:05

Nie będzie odrębnego śledztwa prokuratury w sprawie doniesień medialnych o nieprawidłowościach w podlaskim oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia - poinformował PAP zastępca prokuratora okręgowego w Białymstoku Bazyli Telentejuk. Sprawa zostanie włączona do prowadzonego już przez prokuraturę śledztwa w sprawie nieprawidłowości przy przeprowadzaniu przez podlaski oddział NFZ konkursu na świadczenia stomatologiczne. "Nie ma podstaw do wszczynania nowego postępowania" -powiedział Telentejuk. Dodał, że jednym ze źródeł informacji dziennikarskich jest ta sama osoba, która składała w prokuraturze doniesienie w sprawie nieprawidłowości przy kontraktowaniu stomatologii. "Dlatego połączyliśmy te sprawy" - dodał.

Synoptycy ostrzegają przed burzami na Podlasiu.

cz pon, 19 lipca 2004 12:52

Strażacy usuwają skutki wielkiej ulewy w Łomży. Po porannych opadach zalało kilkadziesiat piwnic. Podniósł się poziom Łomczyczki. Podtopiony jest magazyn jednej z firm. Intensywne opady sparalizowały ruch w mieście. Kierowcy mieli kłopoty z przejazdem m.in. ulicami Piłsudskiego, Zawadzką i Aleją Legionów Burza, która przeszła nad Łomżą przemieszcza się teraz na wschód regionu nad Rajgród i Augustów - mówi dyżurny synoptyk białostockiego Biura Prognoz Maciej Maciejewski. Kolejna fala burz z silnymi opadami deszczu przejdzie nad Podlasiem po południu i w nocy.

Dzielnicowy z Wysokiego Mazowieckiego - mistrzem Polski w piciu mleka.

cz nie, 18 lipca 2004 20:57

36-letni dzielnicowy z wysokiego Mazowieckiego, mł. asp. Marek Tkacz został nowym mistrzem Polski w piciu mleka. Ustanowił ten rekord podczas dzisiejszych IV już mistrzostw w tej dyscyplinie, rozegranej przy okazji Ogólnopolskiego Święta Mleka w Wysokiem Mazowieckiem. Na wypicie 1 litra białego napoju potrzebował tylko 9 sekund. Tym samym pobił ubiegłoroczny rekord ustanowiony przy Krzysztofa Ostaszewskiego, który na wypicie litra mleka potrzebował wówczas 13 , a dziś 11 sekund. Na festynie bawiły się tysiące mieszkańców Wysokiego Mazowieckiego oraz goście z kraju, wśród nich minister rolnictwa Wojciech Olejniczak a także wojewoda Marek Strzaliński.

Obchody 61 rocznicy brutalnego mordu popełnionego przez hitlerowców w Lesie Jednaczewski

cz nie, 18 lipca 2004 14:10

W 61 rocznicę brutalnego mordu popełnionego 15 lipca 1941 roku przez hitlerowców w Lesie Jeziorkowskim pod Łomżą, dziś w miejscu straceń odprawiona zostanie Msza święta. Przybędą poczty sztandarowe jednostek strażackich a także Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, którego członkowie od wielu lat biorą udział w upamiętnianiu zbrodni na inteligencji łomzyńskiej. 15 lipca o świcie do mieszkań kilkunastu łomzyńskich rodzin, wdarli się Niemcy i aresztowali 50 osób - bez wyjątku mężczyzn, starców, kobiety i dzieci. Po krótkich przesłuchaniach w łomżyńskim więzieniu, jeszcze przed południem wywieźli wszystkich do Lasu Jeziorkowskiego i tu rozstrzelali. Zginęli m.in. lekarze, adwokaci, kupcy i jeden ksiądz.

Biznesmen wyłudził niemal 2 miliony złotych

cz so, 17 lipca 2004 10:27

Prawie 2 mln złotych wyłudził od skarbu państwa łomżyński przedsiębiorca Tadeusz K. unikając płacenia podatków. Tadeusz K. jest ojcem narzeczonego Edyty Górniak. Przedsiębiorczy łomżynianin Tadeusz K. nie płacąc podatku wyłudził od skarbu państwa prawie 2 miliony złotych. Od kilku lat zajmował się on dystrybucją paliw płynnych w całym kraju. Sprowadzał je w dużych ilościach m.in. z Ukrainy. Na trop jego niezgodnej z prawem działalności wpadli funkcjonariusze Centralnego Biura Śledzcego w Białymstoku, którzy pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Łomży - nadal wyjaśniają wszystkie okoliczności związane ze sprawą.

Będą dodatkowe pieniądze na likwidację bezrobocia w pow. łomżyńskim

cz pt, 16 lipca 2004 18:23

80 tys. złotych otrzyma powiat łomżyński z Ministerstwa Gospodarki i Pracy na finansowanie programów, ograniczających rozmiary bezrobocia. Łączny limit środków na ten cel dla powiatu łomżyńskiego wyniesie dzięki temu blisko 3,5 mln złotych. Nieco wcześniej samorządy powiatowe woj. podlaskiego otrzymały więcej pieniędzy z Funduszu Pracy w kwocie przekraczającej 730 tys. złotych, z tego Powiatowy Urząd Pracy w Łomży - ponad 100 tys. Te pieniądze pomogą m.in. w realizacji porozumienia, zawartego pomiędzy Ministerstwem Gospodarki a Ministerstwem Rolnictwa, dotyczącego pomocy rolnikom w pozyskiwaniu środków z Funduszy Unii Europejskiej.

Protest w pogotowiu

cz cz, 15 lipca 2004 22:19

Protesty przeciwko połączeniu stacji pogotowia w Suwałkach i Łomży do wojewódzkiej stacji pogotowia w Białymstoku. Coraz więcej emocji wywołuje planowane połączenie nierentownej wojewódzkiej stacji pogotowia ratowniczego z przynoszącymi zyski stacjami pogotowia w Suwałkach i w Łomży. Rozwiązanie takie ma zamiar wprowadzić podlaski urząd marszałkowski, któremu podlegają wszystkie trzy placówki. Protestują przeciwko temu nie tylko działacze związków zawodowych i dyrektorzy łomżyńskiej i suwalskiej stacji, ale także parlamentarzyści.

Podlaski Narodowy Funduszu Zdrowia do połowy sierpnia skontroluje wszystkie poradnie specjalistyczne

cz śr, 14 lipca 2004 19:56

Podlaski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia do połowy sierpnia skontroluje wszystkie poradnie specjalistyczne w regionie mające kontrakty z funduszem - poinformował w Białymstoku dyrektor podlaskiego NFZ Adam Kurluta. Fundusz dokona kontroli po ostatnich doniesieniach dziennikarzy Polskiego Radia Białystok i TVN w sprawie nieprawidłowości w podlaskim NFZ. Kontrolę w oddziale Funduszu rozpoczęła też NIK. W cyklu reportaży "Prywatny folwark" - Radio Białystok i TVN zarzuciły dyrektorowi podlaskiego oddziału NFZ, że "nie panuje nad wydawaniem publicznych pieniędzy".

Kłopoty szpitali w Suwałkach i w Łomży.

cz śr, 14 lipca 2004 07:25

(...) Szpital Wojewódzki w Łomży w ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku przyjął o około 10 % pacjentów więcej niż przewidywał kontrakt. Prowadzi to do systematycznego wzrostu zadłużenia szpitala, a sytuacja pogorszy sie prawdopodobnie w styczniu i grudniu. Sytuację próbuje sie ratować przesuwaniem środków z oddziałów, w których pacjentów było mniej niż to przewidywał kontrakt tam gdzie było ich zdecydowanie więcej. Mimo stale pogarszajacej się sytuacji, szpital nie przewiduje administracyjnego ograniczania przyjęć na leczenie - powiedział zastępca dyrektora Jan Bajno.

W Jedwabnem uczczono 63 rocznicę mordu miejscowych Żydów

cz nie, 11 lipca 2004 18:36

W Jedwabnem zakończyły się uroczystości w 63 rocznicę zamordowania tam około 300 żydowskich mieszkańców miasteczka. Wzięło w nich udział około 30 Żydów z Warszawy, z ambasadorem Izraela w Polsce Dawidem Pelegem. Jak podkreślał przewodniczący uroczystościom rabin gminy żydowskiej Warszawy i Łodzi Michael Szudrich, spotkanie miało wyłącznie charakter religijny. Dlatego przy pomniku pomordowanych odśpiewano psalmy i złożono kamienie. Wieńce złożyli natomiast przewodniczący sejmiku woj. podlaskiego Zbigniew Krzywicki, przedstawiciel marszałka województwa Anatol Wapp oraz - w imieniu Instytutu Pamięci Narodowej dr Jerzy Milewski. Nie było przedstawiciela wojewody, starosty łomżyńskiego ani władz Jedwabnego.

Gwałtowne burze przejdą dziś nad Podlasiem

cz pt, 09 lipca 2004 13:41

Gwałtowne burze z silnymi opadami deszczu przejdą po południu i w nocy nad północnowschodnia Polską . Lokalnie może padać grad, będzie też wiał bardzo silny wiatr - ostrzega dyżurny synoptyk białostockiego Biura Prognoz Wiesław Winnicki. Opady deszczu mogą powodować lokalne podtopienia, a silny wiatr w czasie burz może powodować zniszczenia.

Jeden z głównych podejrzanych o nielegalną produkcję papierosów w Łomży został zwolniony z aresztu.

cz cz, 08 lipca 2004 16:38

Jeden z głównych podejrzanych w sprawie nielegalnej fabryki papierosów, Andrzej R. został zwolniony z aresztu - poinformowała rzecznik prokuratury okręgowej w Radomiu Małgorzata Chrabąszcz. Powodem takiej decyzji był zły stan zdrowia oskarżonego. Andrzej R., który jest teściem prokuratora rejonowego z Łomży, cierpi na problemy krążeniowe. Mógł opuścić także areszt dlatego, że w jego sprawie zebrano już wszystkie niezbędne dowody i wyjaśnienia. Trwają natomiast czynności sprawdzające czy z nielegalną fabryką papierosów nie są powiązane także inne osoby.

Obchody 63 rocznicy mordu w Jedwabnem

cz śr, 07 lipca 2004 21:36

Ze względu na szabat, żydowskie święto zaczynające się w piątek wieczorem a kończące następnego dnia z nadejściem zmroku, nie w sobotę 10 lipca, lecz w niedzielę 11 lipca przedstawiciele środowisk żydowskich będą się w tym roku modlić pod pomnikiem Żydów pomordowanych w Jedwabnem

« · «« · 153 · 154 · 155 · 156 · 157 · 158 · 159 · 160 · 161 · 162 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę