Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych w województwie podlaskim

Jeden senator z Prawa i Sprawiedliwości oraz dwóch z Ligi Polskich Rodzin reprezentować będą Podlasie. Znamy już ostateczne wyniki wyborów do Senatu. Mandat zdobyli: Krzysztof Jakub Putra z Prawa i Sprawiedliwości z rekordowym poparciem - przy tak niskiej frekwencji - 120 tysięcy głosów oraz z Ligi Polskich Rodzin: Jan Szafraniec, którego poparło 88 tysięcy osób i Ludwik Zalewski z 70-cioma tysiącami głosów. Do Senatu nie dostali się między innymi: znana w regionie endokrynolog Ida Kinalska z Platformy Obywatelskiej, na którą głosowały ponad 62 tysiące osób, czy były prezydent Białegostoku - honorowy prezes "Jagiellonii" - Lech Rutkowski z Polskiego Stronnictwa Ludowego, który uzyskał prawie 64 tysiące głosów.


Wszystko jasne w Senacie, ale na oficjalny podział mandatów w Sejmie poczekamy do jutra. Jednak już dziś wiadomo, że w województwie podlaskim Prawo i Sprawiedliwość dostało prawie 28 i pół procent głosów, Platforma Obywatelska - ponad 15 procent, a Sojusz Lewicy Demokratycznej i Samoobrona - ponad - 12 procent. Liga Polskich Rodzin ma 11- procentowe poparcie, a PSL - ponad 8. Najwięcej Podlasian - 43 tysiące - oddało swój głos na Krzysztofa Jurgiela z Prawa i Sprawiedliwości. Jarosław Zieliński z tego samego ugrupowania dostał 16 tysięcy głosów, dalej uplasowali się: Eugeniusz Czykwin z SLD - 14 tysięcy, Robert Tyszkiewicz z Platformy Obywatelskiej i Andrzej Fedorowicz z Ligi Polskich Rodzin - po 13 tysięcy. W czołówce znaleźli się również Genowefa Wiśniowska z Samoobrony i Marek Strzaliński z SLD uzyskując po 11 tysiecy głosów. Frekwencja wyborcza była niższa niż w kraju - do urn poszło tylko 38 i cztery dziesiąte procent mieszkańców Podlasia.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę