Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 19 września 2020 napisz DONOS@

Umorzono śledztwo przeciwko Górniak i Krupie

cz pon, 05 lipca 2004 17:00

Prokuratura Rejonowa w Łomży umorzyła postępowanie przeciwko znanej piosenkarce Edycie Górniak i jej partnerowi Dariuszowi Krupie. Prokuratura Rejonowa w Łomży umorzyła dziś postępowanie prowadzone z wniosku Adama K. - jednego z łomżyńskich przedsiębiorców przeciwko znanej piosenkarce Edycie Górniak i jej partnerowi Dariuszowi Krupie. Adam K. prosił o ściganie, gdyż winni mu byli około 12 tysięcy złotych za okna wstawione przez firmę Adama K. w willi w Milanówku.

Kolejny sezon rozpoczyna kąpielisko miejskie w Łomży.

cz nie, 04 lipca 2004 16:00

Od dziś można korzystać z miejskiego kąpieliska w Łomży. Nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwać będzie kilkudziesięciu ratowników. Kąpielisko w tym roku wypiękniało. Wycięto chaszcze i zarośla, ustawiono nowy specjalny pawilon ratowniczy, w którym przewidziano pomieszczenia dla ratowników i pokój lekarski z wyposażeniem ratowniczym. Obiekt kosztował ponad 50 tys. złotych. Łodzie motorowe, skuter i łódź wiosłowa - to sprzęt, który będzie służył zapewnieniu bezpieczeństwa kąpiących się.

Do 10 lat więzienia grozi byłym kierownikom i akcjonariuszowi SZEPTELA

cz pt, 02 lipca 2004 22:12

Prawie 9 mln złotych wyprowadzili z kasy spółki telekomunikacyjnej Szeptel w Szepietowie byli członkowie jej kierownictwa i jeden z akcjonariuszy. Pieniądze uzyskane ze spedaży akcji inwestowali m.in. w kupno akcji upadającej firmy, pożyczyli część funduszy zakładowych spółce z Łodzi, a także zawarli umowę o obsługę prawną firmy z jedną z firm adwokackich, mimo, że spółka obsługę prawną miała zagwarantowaną już wcześniej. Tylko w tym ostatnim przypadku Szeptel stracił pół miliona złotych.

Pracujące dzieci

cz pt, 02 lipca 2004 06:19

Myją szyby w samochodach, roznoszą ulotki reklamowe, a nawet wykonują drobne roboty na budowach - tak najczęściej zarabiają w wakacje białostockie dzieci. Jak mówi policja jest to nielegalne. Ale mimo to co raz więcej dzieci zarabia właśnie w taki sposób. "Myjąc samochodowe szyby w ciągu sześciu godzin potrafię zarobić nawet 50 złotych" - powiedział nam ośmioletni Piotr. Dzieci mogą pracować jeżeli mają skończone 15 lat i przyuczają się do zawodu lub gdy są zatrudnione sezonowo.

Rozpoczynają się egzaminy na studia

cz cz, 01 lipca 2004 06:33

Na niektórych kierunkach białostockich uczelni zaczynają się egzaminy wstępne. Tak jest np. na Politechnice Białostockiej. Egzaminy pisać będą od rana kandydaci na elektrotechnikę oraz elektronikę i telekomunikację. Politechnika Białostocka przyjmie na kierunki dzienne 1600 osób. Najwięcej osób ubiega się o przyjęcie na turystykę i rekreację, marketing, informatykę i architekturę. Na Uniwersytecie w Białymstoku z pisemnym językiem polskim zmagać się dziś będą kandydaci na polonistykę. Będą oni musieli napisać rozprawę na jeden z pięciu tematów do wyboru (cztery związane z literaturą dawną i współczesną oraz piąty - interpretacja konkretnego utworu). Egzaminy pisemne będą też zdawać kandydaci na matematykę.

Najpopularniejsze szkoły średnie w Łomży.

cz śr, 30 czerwca 2004 17:23

W Łomży dużym zainteresowaniem młodzieży jak co roku cieszyły się licea ogólnokształcące. Przoduje tutaj II LO, w którym na jedno miejsce przypada trzech i pół kandydata. Nieco mniejszym zainteresowaniem cieszą się licea:I i III . Jednak prawdziwym rekordzistą jest Liceum Ogólnokształcące działające w Zespole Szkół Ekonomicznych w Łomży. Tutaj o jedno miejsce stara się sześciu kandydatów. Ogółem w szkole złożono prawie 900 podań na 240 miejsc.

Dziś mija termin składania wniosków o unijne dopłaty

cz śr, 30 czerwca 2004 12:03

Tylko kilkanaście godzin zostało rolnikom, którzy jeszcze chcą ubiegać się o dopłaty obszarowe z Unii Europejskiej. Na Podlasiu wnioski złożyło ponad 78 tysięcy rolników, czyli 90% tych, którzy mają numery ewidencyjne. W ostatnich dniach składania tych wniosków znów wzrosło zainteresowanie rolników - mówi zastępca dyrektora Podlaskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - Jerzy Leszczyński.

Protest rolników z Zambrowa

cz wt, 29 czerwca 2004 15:29

Około stu rolników, byłych członków spółdzielni mleczarskiej w Zambrowie, a obecnie zrzeszonych a Mlekpolu, uczestniczyło w trzygodzinnej pikiecie przed spółdzielnią mleczarską w Grajewie. Protestowali pod hasłem: "Bronimy naszych udziałów". W spółdzielni odbywa się walne zebranie członków, które ma m.in. podjąć uchwałę o pokryciu strat przejętej przez Mlekpol zambrowskiej spółdzielni udziałami rolników. Protestujący chcieli wejść na salę obrad, ale nie zostali wpuszczeni, mogli tam wejść tylko delegaci. Ochrona nie wpuściła też na salę posła LPR Andrzeja Fedorowicza.

Wznowiona zostanie modernizacja drogi Grajewo-Szczuczyn.

cz pon, 28 czerwca 2004 20:45

Modernizacja drogi nr 61 na odcinku z Grajewa do Szczuczyna ruszy jutro lub w środę - powiedział dyrektor Tadeusz Topczewski z białostockiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Główny wykonawca konsorcjum Mostostal - Nesco zapłacił dzisiaj Augustowskiemu Przedsiębiorstwu Robót Drogowych za wykonane prace. Kontrakt przewiduje modernizację drogi nr 61 mniej więcej za 4,5 miliona euro. Trzy czwarte środków ma pochodzić z funduszu Phare. Gdyby inwestycja nie została zrealizowana wówczas przepadłyby pieniądze Unii Europejskiej.

Oskarżony o przemyt 9 kg narkotyków

cz pon, 28 czerwca 2004 17:24

34 letni Polak mieszkający tymczasowo w Holandii został oskarżony o próbę przemytu do Polski ponad 9 kilogramów marihuany. 34 letni obywatel Polski pochodzący z okolic Ostrowi Mazowieckiej a mieszkający tymczasowo w Holandii został oskarżony o próbę przywiezienia do Polski ponad 9 kilogramów marihuany. Narkotyki z Belgii do Polski miały być we wrześniu 2002 roku przetransportowane przez dziewczynę rejsowym busem osobowym i przekazane odbiorcy w Ostrowi Mazowieckiej. Towar był ukryty w lampach ogrodowych.

Harcerze seniorzy w Nowogrodzie

cz pon, 28 czerwca 2004 06:07

Po raz 21. w Nowogrodzie koło Łomży spotkali się harcerze seniorzy - z przedwojennych drużyn łomżyńskich. Przyjechali z całej Polski aby spotkać dawnych druhów a także przekazać swoje doświadczenia obecnej młodzieży harcerskiej. Łomżyńska drużyna weteranów powstała jako pierwsza w Polsce i nadal jest jedną z nielicznych w całym kraju.

Międzynarodowa akcja policji na Podlasiu.

cz nie, 27 czerwca 2004 13:08

Kilkanaście pociętych na części ekskluzywnych aut, kilka skradzionych w Europie zachodniej samochodów - głównie mercedesów i BMW - znalazły w ostatnich dniach w województwie podlaskim połączone siły policji z Polski, Belgii Holandii i Niemiec. To pierwsza na Podlasiu wspólna akcja policjantów kilku państw. Region ten wybrano nieprzypadkowo, bowiem tędy wiedzie jeden z głównych szaków przemytu aut na Wschód.

Edukator ratuje przed zamknięciem kolejną wiejską szkołę

cz pt, 25 czerwca 2004 18:37

Prowadzona przez Stowarzyszenie "Edukator" szkoła podstawowa i utworzony przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej ośrodek pomocy dla dzieci, okazały się ratunkiem dla planowanej do likwidacji Szkoły Podstawowej w Szczodruchach (gm.Kołaki Kościelne). Wspólne działania Edukatora i Caritasu zmierzają do tego, że dzieci, które zamieszkają w rodzinie zastepczej w zbędnej do celów dydaktycznych części szkoły, staną się jednocześnie jej uczniami, zwiekszając liczbę uczniów placówki.

20 hodowców pokazuje swoje zwierzęta podczas regionalnej wystawy w Szepietowie

cz pt, 25 czerwca 2004 16:27

LONDA z hodowli Wojciecha Kowalewskiego ze Srebrowa koło Wizny została superchampionem XI Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie. Krowa ta daje rocznie prawie 10 tysięcy litrów mleka o zawartości około 4 procent tłuszczu i ponad 3,2 procent białka. Na wystawie swoje zwierzęta pokazuje 120 hodowców; oprócz krów i jałówek oceniane są konie, świnie i owce. Ponadto prezentowane są także kozy oraz drób użytkowy i ozdobny.

Sporne kamienice w Łomży.

cz cz, 24 czerwca 2004 19:29

Ustaleniu rozbieżności przede wszystkim w wycenie budynku przy ul. Senatorskiej poswięcone było dzisieksze spotkanie władz Łomży z przedstawicielami Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego. Władze miasta zaprezentowały swoja wycenę, która w stosunku do tej zaprezentowanej przez strone żydowską jest niższa o kilkadziesiąt tysiecy złotych. Władze fundacji zobowiazały się, że udzielą odpowiedzi pisemnie, zas prezydent Jerzy Brzeziński że zapozna z nią radę miasta.

Kolejki w NFZ

cz cz, 24 czerwca 2004 16:28

Nawet 10 dni trzeba czekać na otrzymanie tzw. formularza zdrowotnego w podlaskim oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia. W ciągu dnia do Funduszu zgłasza się po kilkaset osób, które zamierzają spędzić urlop w krajach Unii Europejskiej. "Każdy kto na wakacje wybiera się do krajów Wspólnoty powinien wcześniej zgłosić się do nas po odpowiedni formularz. Odkładanie tego na ostatnią chwilę może przysporzyć niepotrzebnych nerwów" - podpowiadają pracownicy NFZ.

Ponownie odroczono proces burmistrza Jedwabnego

cz śr, 23 czerwca 2004 19:36

Po raz trzeci nie udało się rozpocząć procesu rewizyjnego w sprawie burmistrza Jedwabnego -Michała Ch. Wiosną sąd grodzki skazał go na rok więzienia i półtora tysiąca złotych grzywny za to, że we wrześniu zeszłego roku prowadził w Jedwabnem samochód pod wpływem alkoholu. Burmistrz zaprzecza. Dzisiejszą rozprawę odroczono ze względu na zmianę obrońcy. Michał Ch. poinformował sąd, że zmienił adwokata, gdyż z poprzednim zaczęły różnić go linie obrony.

88 procent podlaskich rolników złozyło już wnioski o dopłaty bezpośrednie za ten rok.

cz wt, 22 czerwca 2004 18:39

Wraz z wydłużeniem ostatecznego terminu znacznie spadła tego dynamika- ocenia zastępca dyrektor Podlaskiego Oddziału Agencji, Jerzy Leszczyński. Do biur obsługi rolników codziennie trafia po kilkaset wniosków - nawet czterokrotnie mniej niż przed tygodniem. Z dotychczasowych symulacji wynika, że ostatecznie wnioski może złożyć około 90 procent wszystkich gospodarstw, którym nadano numery ewidencyjne, jednak obszarowo będzie to niemal całość terenów wykorzystywanych rolniczo.

Uczelnie wyższe ograniczają liczbę miejsc na studiach dziennych

cz pon, 21 czerwca 2004 20:08

Uczelnie wyższe ograniczają liczbę miejsc na studiach dziennych bo zarabiają na płatnych studiach wieczorowych. "Studenci studiów wieczorowych i zaocznych dokładają się do utrzymania uczelni" - mówi prorektor ds. studenckich Politechniki Białostockiej Franciszek Siemieniako. Szkoły wyższe na prowadzenie swojej działalności uzyskują pieniądze z Mnisterstwa Edukacji i od tych kwot uzależniają liczby kandydatów na kierunki nieodpłatne. Dlatego od kilku lat obserwuje się stopniowy wzrost limitów na studiach zaocznych i wieczorowych przy jednoczesnym zmniejszaniu liczby miejsc na kierunkach dziennych. Tak jest np. na architekturze. Dziennych studentów jest tam 20, zaocznych - 120 którzy płacą za rok nauki aż 8 tys. zł. Minister ograniczył jednak liczbę miejsc płatnych. Nie może ona być większa niż miejsc na studiach dziennych.

De Mono będzie gwiazdą festynu Radia Białystok w Łomży

cz nie, 20 czerwca 2004 15:26

Koncert zespołu Outsider otworzy o 14.00 festyn Studio Lato Radia Białystok. W miejscu gdzie kiedyś był amfiteatr na tzw. Muszli, do późnego wieczora można będzie bawić się, posłuchać koncertów, wziąć udział w licznych konkursach. Na scenie prezentować się będą miejscowi twórcy, w ramach programu przygotowanego przez Miejski Dom Kultury Dom Środowisk Twórczych. Zagrają zespoły Wiza, Lila Affect MMM, Xenos i Formacja Fru. Przez cały czas czynne będzie też stanowisko, gdzie mieszkańcy Łomży zdobywać będą punkty dla swojego miasta, w rozgrywanym w każdym odwiedzanym przez Radio Białystok miejscu - Turnieju Pięciu Sił. Pełne atrakcji popołudnie i wieczór zakończy koncert gwiazdy wieczoru - zespołu De Mono.

« · «« · 154 · 155 · 156 · 157 · 158 · 159 · 160 · 161 · 162 · 163 · »» · »
 
200831084255.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę