Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 06 maja 2021 napisz DONOS@

W Białymstoku ma dziś zapaść wyrok w sprawie odmowy badań prenatalnych w Łomży

cz pt, 05 listopada 2004 09:11

Białostocki sąd orzeknie dziś, czy łomżyński szpital zapłaci za odmowę badań prenatalnych i zlekceważenie praw pacjenta. Rodzice, którym urodziło się chore dziecko, żądają od szpitala miliarda siedmiuset tysięcy złotych odszkodowania.

Hanka Bielicka po kilkunastu dniach pobytu w szpitalu wróciła do domu

cz wt, 02 listopada 2004 16:43

Najbardziej znana łomżynianka jest już w swoim warszawskim domu. Po dwóch tygodniach pobytu w szpitalu w Końskich (kieleckie), gdzie stwierdzono u niej zapalenie otrzewnej, i gdzie przeszła bardzo skomplikowaną operację, jedna z najbardziej znanych polskich artystek estradowych czuje się zdecydowanie lepiej. "Jest wprawdzie jeszcze dość osłabiona i zmęczona, ale na pewno najgorsze ma już za sobą" - powiedział nam jeden z lekarzy. Dodał, że była to - jak dotąd - najbardziej popularna w Końskich pacjentka. Codziennie otrzymywała wiele telefonów od swoich wielbicieli. Odwzajemniała się lekarzom i pielegniarkom humorem i żartami.

Dzień Zaduszny

cz wt, 02 listopada 2004 12:32

Dziś obchodzimy 2 listopada - Dzień Zaduszny - poświęcony modlitwom za osoby zmarłe, które oczekują na ostateczne pojednanie się z Bogiem. W odróżnieniu od dnia Wszystkich Świętych - Święto Zmarłych - jest dniem modlitw za dusze zmarłych, które do pełnej świętości potrzebują modlitwy wiernych i Kościoła. Każdy kapłan tego dnia ma obowiązek odprawienia trzech mszy żałobnych. Jedną w intencjach własnych, drugą w intencji wszystkich zmarłych, a trzecią w intencji Ojca Świętego.

Coraz mniejsze korki na podlaskich drogach

cz pon, 01 listopada 2004 20:40

Spokojnie było dziś na podlaskich drogach - oceniaja policjanci. Mimo dużego ruchu doszło do jednego wypadku w którym zginęła jedna osoba. Poza tym było kilka kolizji, ale na szczęście niegroźnych. Do tragicznego wypadku doszło w miejscowości Tokary. Kierowca poloneza potrącił 65 letniego rowerzystę. Mężczyzna zmarł w szpitalu. Od piątku czyli od ropoczęcia policyjnej akcji "Znicz" na Podlasiu wydarzyło się 10 wypadków, w których 2 osoby zginęły, a 10 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 40 pijanych kierowców. Rekordzista - motocyklista z Czeremchy miał 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna nie ma prawa jazdy.

Kwesta na ratowanie zabytków cmentarnych w Łomży.

cz pon, 01 listopada 2004 10:10

Dziś w Łomży - piętnasta już kwesta na ratowanie cmentarnych zabytków. Bierze w niej udział rekordowa liczba - prawie stu kwestarzy. Doroczne kwesty pod hasłem "Ratujmy łomżyńskie zabytki cmentarne" są właściwie w tej chwili jedynym źródłem finansowania prac restauracyjnych na najstarszej, bo liczącej sobie już 203 lata, i najpiękniejszej w regionie nekropolii. W tym roku po raz pierwszy pieniędzy na ten cel nie przyznał marszałek województwa podlaskiego, za to wojewódzki konserwator zabytków przeznaczył 23 tys. złotych na gruntowną renowację żeliwnego zespołu nagrobnego Mzura - Starzeńskich.

W Jedwabnem wybudowany zostanie nowy budynek gimnazjum

cz so, 30 października 2004 16:09

5 mln 400 tys. zł. ma kosztować nowy budynek gimnazjum w Jedwabnem, o którego powstaniu właśnie zapadła decyzja. Wiekszość wydanych na to pieniędzy pochodzić będzie z Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Lokalnego. Pozostałą część pokryją budżety samorządu i centralny. Ponieważ projekt obiektu jest już gotowy, prace ziemne, jeśli pozwolą na to warunki pogodowe, rozpoczną się już na przełomie lutego i marca. Uczniowie rozpoczną naukę w nowym budynku we wrześniu 2006 roku.

Podwyżka dla burmistrza Wysokiego Mazowieckiego.

cz cz, 28 października 2004 17:15

O prawie pięć procent podwyższyli zarobki swojego burmistrza radni Wysokiego Mazowieckiego. Od 19.listopada Jarosław Siekierko będzie brutto zarabiał w sumie ponad 8 tys.800 zł. Na łączne zarobki burmistrza składa się 4 tys.430 zł wynagrodzenia zasadniczego, 1 tys. 490 zł. dodatku funkcyjnego oraz wynoszący 40 procent dodatek specjalny i 12-procentowa wysługa lat.

Radny Jedwabnego oskarżony o gwałt

cz śr, 27 października 2004 20:24

Prokuratura Rejonowa w Łomży zakończyła postępowanie w sprawie wiceprzewodniczącego Rady Gminy w Jedwabnem oskarżonego o gwałt. Akt oskarżenia trafi do sądu jeszcze w tym tygodniu. "Został on uzupełniony o nowe zarzuty" - poinformowała prokuratura. Do wcześniejszych - zgwałcenia, spowodowania obrażeń ciała i prób wpływania na treść zeznań przy użyciu gróźb - dodane zostały nowe: powoływanie się na wpływy w instytucji samorządowej oraz przyjęcie korzyści majątkowej. Do tego ostatniego miało dojść w ubiegłym roku, gdy pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury kończyła się umowa o pracę. Jak zeznała, wiceprzewodniczący Zbigniew I. przyjął wówczas łapówkę, by załatwić jej przedłużenie tej umowy. Pozostałe wydarzenia, o które jest oskarżony, miały rozegrać się w tym roku pod koniec czerwca.

Łomżyński Zakład Energetyczny walczy ze złodziejami

cz śr, 27 października 2004 13:16

6 tysięcy złotych - taką karę zapłaci mieszkaniec Łomży za kradzież prądu. Jak powiedział nam kierownik Zakładu Energetycznego w tym mieście Andrzej Borowski - to najwyższa kara nałożona w tym roku przez Rejon Energetyczny w Łomży. Pracownicy zakładu stale sprawdzają, czy nikt nie podłączył się nielegalnie do sieci. Jak mówi Borkowski - prawie każda kontrola kończy się ujawnieniem przypadków kradzieży prądu, najczęściej u ludzi starszych.

Sprawa odmowy wykonania przez łomżyński szpital badań prenatalnych - ponownie w sądzie

cz wt, 26 października 2004 16:27

Lekarze odmówili wykonania badań prenatalnych kobiecie w ciąży, która miała już córkę cierpiącą na poważną chorobę genetyczną. Rodzice dziecka nie zgodzili się z wysokością odszkodowania przyznanego przez łomżyński Sąd Okręgowy, i teraz sprawę rozstrzygać będzie Sąd Apelacyjny. W maju sąd uznał, że Barbara W. została przez szpital i lekarzy pozbawiona prawa do badań prenatalnych, szczególnie zalecanych w przypadku choroby genetycznej. Pozbawino więc ją możliwości podjęcia świadomej decyzji, czy przerwać ciążę czy urodzić chore dziecko. Zdaniem sądu, szpital naruszył prawa matki jako pacjentki.

Porywczy urzędnik

cz wt, 26 października 2004 09:00

Wczoraj tuż przed południem do Komendy Miejskiej Policji w Łomży zgłosił się zbulwersowany, dwudziestosiednmioletni mieszkaniec miasta. Mężczyzna opowiedział stróżom prawa o niecodziennym zdarzeniu, w którym brał udział. Z jego relacji wynikało, że kilka minut wcześniej w okienku kasowym jednego z miejscowych urzędów pocztowych chciał opłacić rachunek. Finalizując operację podał kasjerowi stuzłotowy banknot. Reakcja urzędnika wprawiła interesanta w osłupienie. Ten najpierw oświadczył, że nominał jest fałszywy, a po chwili bez wykonania jakichkolwiek formalności, na oczach zaskoczonego klienta podarł i wrzucił banknot do kosza.

Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży zainaugurowała swój pierwszy rok działalności

cz pon, 25 października 2004 22:49

Z udziałem prezydenta II Rzeczyposoplitej na Uchodźctwie, Ryszarda Kaczorowskiego, marszałka województwa Janusza Krzyżewskiego, wojewody Marka Strzaliskiego, prezydentów Łomży i Białegostoku, oraz delegatów do sejmiku województwa, w Łomzy rozpoczęła swój pierwszy rok akademicki pierwsza państwowa uczelnia - Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości. Jak podkreslił rektor uczelni, prof. Kazimierz Pieńkowski, jest to wydarzenie historyczne, bo ostatnia państwowa szkoła wyższa w województwie podlaskim otwierana była ponad 30 lat temu.

Płetwonurkowie sprzątali dno Pisy

cz nie, 24 października 2004 21:33

Kilkaset kilogramów śmieci wydobyło z dna Pisy 10 płetwonurków z jednostek ratowniczo-gaśniczych w Kolnie i Łomży. Pod patronatem kolneńskiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej po raz pierwszy odbyła się akcja "Sprzątamy Pisę". Płetwonurkowie przecesali dno rzeki od plaży przy hotelu do tzw. plaży miejskiej. Wydobyto kilkaset butelek i słoików, szkło pobite, kieliszki, części samochodowe, foliowe torby, baterie, elementy zastawy stołowej. Zdaniem inicjatora akcji, prezesa kolneńskiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej Zbigniewa Podeszwika - rzece najbardziej szkodzą turyści, którzy w sezonie na łodziach przemierzają szlaki wodne z Warszawy na mazury. Powodem jest to, że przy brzegach nie ma ani jednego składowiska śmieci.

Dwie osoby ranne w wypadku samochodowym koło miejscowości Czerwona.

cz nie, 24 października 2004 17:29

Prokurator z Warszawy z ciężkimi obrażeniami nóg trafiła do szpitala po wypadku drogowym na trasie Kolno - Pisz w pobliżu miejscowości Czerwona. Do szpitala w Łomży trafił też pasażer Toyoty. Do wypadku doszło tuż przed 10. Przez dwie godziny zablokowana była droga. Strażacy mieli trudności w wydobyciu osób uwięzionych w zgniecionym samochodzie.

5-lecie Stowarzyszenia Edukator

Foto: 5-lecie Stowarzyszenia Edukator
cz so, 23 października 2004 15:53

W Łomży zakończyła się dziś dwudniowa konferencja nauczycieli i rodziców szkół oraz przedszkoli Stowarzyszenia Edukator. "Szkoła wiejska nie może być zamykana na klucz po zakończeniu lekcji. Powinna stać się lokalnym centrum edukacyjnym, kulturalnym i doradczym" - to tylko jeden z wielu wniosków, jakie przyjęto dziś, w ostatnim dniu spotkania, zorganizowanego z okazji piątej rocznicy powstania stowarzyszenia zajmującego się ratowaniem małych szkół wiejskich.

Czy burmistrz Jedwabnego straci w końcu stanowisko?

cz pt, 22 października 2004 22:26

Wojewoda podlaski wydał zarządzenie wygaszające mandat burmistrza Jedwabnego - poinformowała dyrektor wydziału prawnego PUW Lidia Stupak. Nastąpiło to po tym jak radni Jedwabnego, mimo przypomnień zapisów ustawy samorządowej, dwukrotnie odmówili wypełnienia tych formalności. Wygaśnięcie mandatu burmistrza powinno zaś zostać stwierdzone po tym, jak został on skazany prawomocnym wyrokiem za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Radni jednak nie tylko jednogłośnie optowali za pozostawieniem burmistrza na dotychczasowym stanowisku, ale też podjęli decyzję, że gdyby został odwołany przez wojewodę, powinien objąć obowiązki sekretarza miasta.

Stypendium dla Kamila.

cz cz, 21 października 2004 19:13

Kamil Andrzej Nowiński z Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Łomży otrzymał stypendium Ministra Kultury za osiągnięcia artystyczne w ubiegłym roku szkolnym. O ministerialne, jednorazowe stypendium mogą ubiegać się uczniowie, którzy otrzymali średnią ocen "5" z przedmiotów zawodowych i zdobyli znaczącą nagrodę w konkursie ogólnopolskim. Kamil - obecnie uczeń klasy VA łomżyńskiego "plastyka" zdobył Grand Prix na VI Ogólnopolskim Konkursie na Rysunek Satyryczny dla uczniów Szkół Plastycznych.

Spółdzielnia Perspektywa w Łomży oszczędza na zarządzie by inwestować.

cz cz, 21 października 2004 15:33

Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Perspektywa" w Łomży obniżył sobie i swojemu zastępcy pobory. Wniosek prezesa w tej sprawie- i jednocześnie zmniejszenia etatowego zarządu z trzech do dwóch osób- pozytywnie rozpatrzyła rada nadzorcza spółdzielni. Da to, według prezesa Zbigniewa Lipskiego około 50 tys. zł oszczędności rocznie, które będą mogły być przeznaczone na inwestycje. "Perspektywa" sukcesywnie zmniejsza koszty funkcjonowania poprzez cięcia etatowe- obecnie pracuje tu o 1/3 mniej pracowników niz kilka lat temu, zaś od nowego roku ma byc mniej jeszcze o dwie osoby.

Protestująca kamienica.

cz śr, 20 października 2004 13:53

Samorząd Łomży nie pozwoli na odcięcie dostaw wody mieszkańcom kamienicy przy ul. Senatorskiej, administrowanej przez Fundację Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego. Lokatorzy od czerwca nie płacą czynszów, protestując w ten sposób przeciwko zawyżonym - ich zdaniem - opłatom. Administrator zagroził odcięciem dostaw wody. Spór pomiędzy zarządem Łomży a stroną żydowską dotyczy ceny, jaką Łomża ma zapłacić Fundacji Dziedzictwa Żydowskiego w zamian za odzyskanie kamienicy. Jej wartość określona została na ponad 200 tysięcy złotych i tej kwoty domaga się fundacja. Miasto natomiast gotowe jest zapłacić 50 tysięcy, gdyż - zdaniem wiceprezydenta Marcina Sroczyńskiego - należy potrącić koszty wieloletniego utrzymania i remontu nieruchomości.

Łomżyńska policja ustaliła sprawcę tragicznego wypadku z ubiegłej soboty

cz pon, 18 października 2004 21:54

Do wypadku doszło w minioną sobotę wieczorem na drodze Piątnica - Jeziorko. Kierujący samochodem osobowym mężczyzna potrącił dwie idące zgodnie z przepisami poboczem dziewczyny. 16-latka z Elżbiecina zginęła na miejscu, a jej 20-letnia koleżanka z Kolna z poważnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala w Łomży. Sprawcą okazał się 29-letni Krzysztof K. z gminy Łomża - poinformował dziś Radio Białystok rzecznik łomżyńskiej policji nadkomisarz Krzysztof Leończak.

« · «« · 155 · 156 · 157 · 158 · 159 · 160 · 161 · 162 · 163 · 164 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę