Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Targi pracy w Wiźnie.

232 osoby nie mają pracy w Gminie Wizna. To właśnie dla nich organizowane są Pierwsze Targi pracy w Wiźnie. W piątek od godziny 10.30 w Hotelu Kasztelan Wiski przy ul.Krótkiej na bezrobotnych będzie czekało ponad 20 przedsiębiorców. Targi zostałe sfinansowane w ramach programu Pierwsza Praca. Mają ułatwić osobom bezrobotnym kontakt z pracodawcami, mówi zastępca wójta Gminy Wizna, Jacek Piorunek. "Będą przedsiębiorcy z Łomży, Białegostoku i Warszawy. Bezrobotni bedą mogli z nimi porozmawiać, zapytać o ich wymagania, warunki zatrudnienia. Mam nadzieję, że część z tych ludzi znajdzie zatrudnienie"

Wielu bezrobotnych z terenu gminy ma odpowiednie kwalifikacje, ale nie potrafi samodzielnie szukać pracy. Dlatego obecność pracodawców i fachowe doradztwo ma im pomóc w znalezieniu zatrudnienia. Bardzo ważna jest też dobra opinia, jaką wśród włascicieli firm cieszą się osoby z terenów wiejskich "Pracodawcy szczególnie z firm budowlanych, z firm gdzie potrzeba ludzi do ciężkiej pracy chętnie przyjmują takie osoby. Zazwyczaj są to bowiem ludzie pracowici i odpowiedzialni. Poza tym zależy im na pracy" W ramach tegorocznej dotacji z programu Pierwsza Praca w Wiźnie finansowane były także szkolenia dla osób bezrobotnych. W ramach tego programu mieszkańcy gminy mogą się również zapisać na bezpłatne lekcje języków obcych. Informacje na temat kursów językowych można uzyskać pod numerm telefonu 086 219 60 29. Targi Pracy w Wiźnie to pierwsze tego typu targi w województwie podlaskim organizowane na terenach wiejskich.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę