Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 13 lipca 2020 napisz DONOS@

Podlaskie samorządy zatrudniają więźniów przy pracach porządkowych

cz pon, 19 kwietnia 2004 20:09

Podobnie jak w poprzednich latach samorządy miast i gmin rozpoczęły już zatrudnianie osadzonych w zakładach karnych. Pierwsza, dziesięcioosobowa grupa więźniów z Czerwonego Boru uprząta ulice Zambrowa i tereny zielone w mieście, kilkunastu osadzonych z Grąd Woniecka dojeżdża codziennie do pobliskiej Wizny, gdzie porządkuje i przygotowuje do obchodów setnej rocznicy OSP rynek i park wokół urzędu gminy.

II ogólnopolski Festiwal Teatrów Młodzieżowych w Łomży - bez głównej nagrody

Foto: II ogólnopolski Festiwal Teatrów Młodzieżowych ...
cz nie, 18 kwietnia 2004 21:13

Srebrną kulisę jury przyznało teatrowi realistycznemu ze Skierniewic za spektakl "Tra ta ta". Decyzja jury wzbudziła wiele kontrowersji. Zdaniem wielu obserwatorów, nawet wśród najsłabszych można znaleźć najlepszych. Podkreślali, że wszystkie teatry, które występowały w Łomży od piątku, to rzeczywiście trupy amatorskie, ale wiele z nich zaprezentowało program, którego nie powstydziłaby się niejedna scena profesjonalna.

Ciąg dalszy dochodzenia w sprawie łomżyńskiego MPEC-u.

cz nie, 18 kwietnia 2004 21:09

Łomżyńska prokuratura postawiła zarzuty siedmiu pracownikom oddziału terenowego Urzędu Regulacji Energetyki w Lublinie. Zdaniem prowadzących dochodzenie przekroczyli oni swoje uprawnienia, poświadczali nieprawdę i fałszowali dokumenty, co miało utrudniać pracę prokuratorów. Całą siódemkę zawieszono w czynnościach służbowych i zastosowano wobec nich poręczenie majątkowe. Grozi im nawet do 10 lat więzeinia.

Rozpoczął się remont kolejnego odcinka drogi nr 61

cz so, 17 kwietnia 2004 15:15

Od soboty ciężarówki jadące z centrum Polski do przejść granicznych z Litwą i w przeciwną stronę, nie mogą poruszać się trasą Łomża-Augustów. Obowiązuje tam zakaz ruchu pojazdów o masie całkowitej powyżej ośmiu ton, spowodowany przebudową tego odcinka drogi krajowej nr 61. Według komunikatu białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, ciężarówki w tranzycie będą już od Ostrowi Mazowieckiej kierowane na trasę nr 8 - Zambrów-Białystok-Augustów. Podobnie, ciężarówki wjeżdżające do Polski z Litwy,muszą kierować się na trasę przez Białystok.

Osiem przedstawień zobaczą łomżanie podczas drugiego dnia Festiwalu Teatrów Młodzieżowych.

cz so, 17 kwietnia 2004 11:36

W Łomży trwa II Ogólnopolski Festiwal Teatrów Młodzieżowych. Łomżanie długo będą wspominać wczorajszy spektakl "Audiencja piąta" według Bogusława Schaffera w mistrzowski sposób zaprezentowany wieczorem przez Andrzeja Grabowskiego. Było jednak także sześć innych niezwykłych spektakli. Zdecydowanie jedną z najważniejszych była prezentacja , szkoda że pozakonkursowa - przygotowana przez łomżyński teatr produkcyjny o łysej śpiewaczce Ionesco?

85% podatników rozliczyło się w Łomży z fiskusem

cz cz, 15 kwietnia 2004 21:02

Prawie 58 tys. złotych - tyle wyniósł największy zwrot nadpłaty podatku, wypłacony jednemu z podatników przez Urząd Skarbowy w Łomży. Naczelnik Urzędu, Edward Matejkowski powiedział Radiu Białystok, że z obowiązku rozliczenia się z fiskusem skorzystało dotychczas ok. 85 proc. podatników - PIT złożyło ponad 25 tys. osób. Dotychczas urząd zdążył też wypłacić już około 7 mln złotych nadpłaconego podatku. Jest to kwota o 20 proc. wyższa niż rok wcześniej.

Przenosiny łomżyńskiego wydziału polityki społecznej

cz cz, 15 kwietnia 2004 17:01

Od dziś jeden z najważniejszych wydziałów Urzędu Miejskiego w Łomży - wydział polityki społecznej, funkcjonować będzie na peryferiach miasta, przy ul. Polnej 16 - obok Domu Dziecka. Przez najbliższe dwa lata tu właśnie przyjeżdżać będą musieli mieszkańcy miasta, którzy zechcą załatwić swoje sprawy związane z dodatkami mieszkaniowymi, rehabilitacją osób niepełnosprawnych, zasiłkami rodzinnymi czy rozwiązywaniem problemów patologii społecznej i przeciwdziałaniem alkoholizmowi. Obecnie wydział ten mieści się w trzech różnych punktach miasta, wprawdzie nie bardzo od siebie oddalonych, ale wymaga to od zainteresowanych spacerowania z ulicy na ulicę.

Rozprawa apelacyjna w sprawie podlaskiego senatora SLD - odroczona

cz śr, 14 kwietnia 2004 20:17

Z powodu nieobecności oskarżonego i jego obrońcy nie rozpoczęła się planowana na dziś przed Sądem Okręgowym w Łomży rozprawa apelacyjna senatora SLD z Podlasia Sergiusza Plewy. Przewodniczący składu orzekającego odczytał tylko usprawiedliwienie, nadesłane przez mecenasa Henryka Dzido (także senatora), że przyjazd uniemożliwiają obu parlamentarzystom posiedzenia Senatu. Sąd nie wyznaczył jeszcze nowego terminu rozprawy.

Ikonka dotarła do Kolna.

cz śr, 14 kwietnia 2004 11:13

2 komputery otrzymała biblioteka w Kolnie w ramach programu Ikonka. Sprzęt jest bezprzewodowo podłączony do Internetu. To część ogólnopolskiego programu, który ma zwiększyć dostęp do sieci mieszkańców każdej gminy. W Kolnie odkąd zamontowano komputery - bibliotekę odwiedza dziennie nawet 18 osób. Z jednego komputera mogą korzystać jednocześnie dwie osoby. Pierwszeństwo mają ci, którzy szukają konkretnych informacji, jednak - jeśli nie ma kolejki - panie z czytelni pozwalają także pograć lub pokorespondować z na tzw. czacie.

30 pijanych kierowców zatrzymali podlascy policjanci.

cz pon, 12 kwietnia 2004 18:54

Na podlaskich drogach rozpoczęła się akcja POMIAR. Policjanci z drogówki sprawdzają trzeźwość kierowców wracających ze świąt. Mimo apeli i ostrzeżeń policji Podlasianie nadal wsiadają za kierownicę po rodzinnych imprezach zakrapianych alkoholem. Tylko dziś policjanci zatrzymali 30 pijanych kierowców. Funkcjonariusze ostrzegają, że dla pijanych kierowców nie będzie pobłażania. Za jazdę po pijanemu można trafić do więzienia nawet na 2 lata.

Utonęła w samochodzie

cz nie, 11 kwietnia 2004 22:00

18-letnia dziewczyna utopiła się w samochodzie w miejscowościn Wólka w gminie Szczuczyn. Jechała jako pasażerka wraz z 20-letnim mężczyzną. Jak mówi oficer dyżurny Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Białymstoku z powodu zbyt dużej prędkości samochód - spadł z drogi i wpadł do rzeki. Strażacy na miejscu zastali w wodzie samochód przewrócony na dach a w środku uwięzione dwie osoby.

Deszczowy kwiecień na Podlasiu

cz pt, 09 kwietnia 2004 11:59

Po ostatnich intensywnych opadach deszczu podniósł się poziom Narwi w rejonie Łomży. Zaniepokojeni są mieszkańcy kilkunastu miejscowości między Wizną a Nowogrodem, gdzie poziom rzeki podniósł się od wczoraj o kilka centymetrów. Specjaliści jednak uspokajają - dotychczas nigdzie nie są przekroczone stany alarmowe.

Dwaj mieszkańcy wsi Kupiski Nowe pod Łomżą pokłócili się o bociana

cz śr, 07 kwietnia 2004 21:13

Krzysztof K. wybudował na swojej posesji specjalną platformę, na której już pięć lat temu bociek wybudował sobie gniazdo. Od tamtej pory co roku spędza w nim całe lato. Tymczasem Jan C. twierdzi, że bocian płoszy jego rasowe stado gołębi. W ubiegłym roku z tego tytułu poniósł straty siegające 800 złotych. Dlatego wczoraj obok gniazda, ale jeszcze na własnej posesji ustawił wielometrową tyczkę, z przyczepioną do niej foliową torbą, która okazała się skutecznym postrachem dla bociana.

Coraz więcej czytelni internetowych na Podlasiu.

cz wt, 06 kwietnia 2004 21:50

Jeszcze przez 3 dni gminy województwa podlaskiego mają czas na zgłaszanie zapotrzebowania na czytelnie internetowe. Są to miejsca z bezpłatnym dostępem do Internetu. Wszystko w ramach drugiej części realizowanego projektu pod nazwą Ikonka. Większość gmin już zgłosiła chęć posiadania lub rozbudowania istniejących czytelni internetowych. Do tej pory na liście jest 98 gmin. Rekordzistami w regionie są gminy Jedwabne, Przytuły i Szczuczyn gdzie zgłoszono zapotrzebowanie na prawie 80 komputerów.

Najpiękniejsza kurpiowska palma powstała we wsi Lipniki.

cz nie, 04 kwietnia 2004 19:29

Palma Marioli Nosek ze wsi Lipniki zwyciężyła w 35-tym konkursie na najpiękniejszą wielkanocną Palmę Kurpiowską, który w Niedzielę Palmową odbył się w Łysych. W tegorocznym konkursie wzięły udział 54 palmy. Wszystkie niesiono w tradycyjnej procesji ulicami Łysych.

53 palmy oceniano w konkursie na palmę kurpiowską w Łysych.

cz nie, 04 kwietnia 2004 14:44

Wicie palm do których elementy zdobnicze gromadzono już na początku wielkiego postu to jedne z najbardziej znanych kurpiowskich tradycji. Tylko w Karpatach i na Kurpiach przetrwał zwyczaj robienia długich palm do zdobienia kościołów. Tradycyjnie miały one od dwóch do sześciu metrów ostatnio bywają jeszcze dłuższe. W tym roku była nawet palma kilkunastometrowa i to w barwach UE.

Lekarze i pielegniarka z Zambrowa odpowiedzą przed sądem za pozostawienie chusty chirurgicznej

cz pt, 02 kwietnia 2004 16:08

Do 5 maja przerwał sąd ostrołęcki rozprawę w sprawie chusty opatrunkowej znalezionej w brzuchu pacjenta podczas operacji. Oskarżeni o jej pozostawienie to dwaj chirurdzy z Zambrowa i pielegniarka asystująca podczas operacji. To własnie ze względu na nich sprawy nie chciał prowadzić sąd zambrowski. Chusta została wyjęta z brzucha pacjenta podczas operacji w szpitalu w Łomży na poczatku ubiegłego roku.

Polacy na Ukrainie otrzymali kombajn od łomżyńskiego oddziału Wspólnoty Polskiej

cz cz, 01 kwietnia 2004 18:55

Kombajn przekazano Polakom zamieszkałym w okolicach Nowogradu Wołyńskiego. Ludność okolicznych siół to przede wszystkim pracownicy byłych PGRów, którzy po ich likwidacji dostali kilkuhektarowe działki rolne, nie posiadają jednak żadnych maszyn. Większość z nich, 70-80%, przyznaje się do polskiego pochodzenia.

Łomżyńska prokuratura najlepsza w swojej grupie

cz wt, 30 marca 2004 16:13

Łomżyńska Prokuratura Okręgowa zajęła pierwsze miejsce w Polsce w grupie prokuratur małych, w klasyfikacji sporządzonej przez Prokuraturę Krajową. Praca wszystkich 44 jednostek podzielonych na trzy grupy: duże, średnie i małe, była oceniana wg 22 takich samych kryteriów. Pod uwagę brane były zarówno szybkość pracy i jej skuteczność, jak i wprowadzanie innowacji i różnorodność działań.

Nielegalnie posiadał broń, kłusował i straszył rodzinę

cz wt, 30 marca 2004 16:09

Rolnikowi spod Wizny grozi 8 lat więzienia. Do ośmiu lat pozbawienia wolności grozi 54-letniemu rolnikowi z gminy Wizna, u którego na strychu policjanci znaleźli przedmiot przypominający rakietę. Szybko wyjaśniło się, że była to tzw. flara czyli pocisk używany przez wojsko do oświetlania terenu, jednak prokuratura rozpoczęła dochodzenie.

« · «« · 152 · 153 · 154 · 155 · 156 · 157 · 158 · 159 · 160 · 161 · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę