Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 14 czerwca 2021 napisz DONOS@

Będzie silnie wiało

Główne zdjęcie
Fot. archiwum

Drugi stopień w trzystopniowej skali zagrożenia nadano silnemu wiatrowi jaki od dzisiejszego wieczora do sobotniego południa ma wiać nad regionem. - Wiatrowi temu będą towarzyszyć przelotne opady śniegu, co spowoduje wystąpienie lokalnych zawiei śnieżnych – ostrzega Wiesław Winnicki dyżurny synoptyk z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW. Skutkować to może uszkodzeniami sieci energetycznych, budynków i infrastruktury oraz znaczącymi utrudnieniami w przejezdności szlaków komunikacyjnych.

Wydane dla całego województwa podlaskiego ostrzeżenia ważne jest od dziś (czwartku 5 grudnia) od godz. 20.00  do soboty (7 grudnia) do godz. 12.00.
W tym czasie przewiduje się wystąpienie silnego południowo-zachodniego i zachodniego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach od 80 km/h do 110 km/h. Wieczorem i w pierwszej części nocy z 05/06.12 oraz w drugiej części nocy z 06/07.12 oraz w dzień 07.12 wiatr będzie słabszy, osiągając średnią prędkość od 25 km/h do 40 km/h, w porywach od 65 km/h do 90 km/h. Wiatrowi temu będą towarzyszyć przelotne opady śniegu, co spowoduje wystąpienie lokalnych zawiei śnieżnych.
Prawdopodobieństwo wystąpienia tego zjawiska synoptyk określa na 90%


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę