Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Awans sędziego

Sędzia Jolanta Małachowska została powołana przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego do pełnienia urzędu sędziego Sądu Okręgowego w Łomży. Sędzia już od dłuższego czasu orzekała w wydzielę karnym tego sądu, ale dotychczas była sędzią Sądu Rejonowego w Łomży delegowaną do pracy w Sądzie Okręgowym. Podczas środowych uroczystości Bronisław Komorowski wręczył nominacje sędziowskie w sumie 31 sędziom, którzy złożyli wobec Prezydenta RP ślubowanie.

Prezydent podczas środowej uroczystości przywołał ważną dla państwa polskiego i dla wymiaru sprawiedliwości sentencję: „Sprawiedliwość jest ostoją mocy i trwałości Rzeczypospolitej” wypisaną na budynku Sądu Okręgowego w Warszawie. W opinii Bronisława Komorowskiego, autorytet sędziów to dobre wzorce, rzetelność w wykonywaniu swojej funkcji, misji w społeczeństwie, to także umiejętność sprostania wymogom bezstronności sądów, budowania przekonania, że wyrok wydawany jest z głęboką refleksją i znajomością prawa. Ale - według prezydenta - jeszcze jeden aspekt niezbędny dla prawidłowiej oceny tego, co można zrobić, aby autorytet sędziów przekładał się także na autorytet państwa to przeciwdziałanie opieszałości wszystkimi dostępnymi środkami.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę